Запущена в космос Tesla Ілона Маска може врізатися в Землю: шанси зростають

Читать на русском

Кабріолет Tesla Roadster вирушив у космічну подорож, віддаляючись від Землі, в 2018 році.

Читать на русском
Ілон Маск, Tesla, космос, дослідження, наука
Ілон Маск запустив в космос "Родстер" з манекеном, який слухає пісні Девіда Боуї.

Кабріолет Tesla Roadster вирушив у космічну подорож, віддаляючись від Землі, в 2018 році.

Шість років тому компанія SpaceX Ілона Маска запустила Tesla в космос, зробивши трюк, який навіть найзапекліші ненависники Маска неохоче визнають досить крутим. З тих пір кабріолет Tesla Roadster вирушив у пекельну подорож, віддаляючись від Землі на вражаючій швидкості в майже 25,3 км на годину з, можливо, ще більш вражаючою паливною ефективністю - 10,7 км на літр. Нині запущена в космос Tesla має 22% шансів повернутися на Землю, повідомляє IFLScience. 

З моменту запуску 6 лютого 2018 року автомобіль облетів навколо Сонця 4,1 рази, згідно з даними трекера Where Is Roadster. При цьому він увесь час перевертався. У 2018 році земляни змогли зблизька роздивитися автомобіль, коли він наблизився до нашої планети. Ще одне близьке зближення авто з Землею відбудеться у 2047 році на відстані близько 5 мільйонів кілометрів. 

Стеження за автомобілем не є найнагальнішою проблемою для астрономів, але деякі з них намагаються вирахувати, чи становить він загрозу для нас.

"Річ в тім, що нині "Родстер" має багато спільного з навколоземними астероїдами, що хаотично розсіюються у внутрішній Сонячній системі через повторювані близькі зіткнення з земними планетами, ефекти середнього руху і секулярних резонансів", - пояснює команда вчених, яка займається відстеженням в космосі автомобіля Маска.

Початкова орбіта "Тесли" збігається з орбітою Землі, тому можна очікувати початкового періоду з підвищеною ймовірністю зіткнення з нами - перш ніж вона буде рандомізована на траєкторію, більш схожу на астероїдну, веде далі команда дослідників. Тобто, до кінця неясно, чи Тесла зіткнеться з нами, чи ні. Крім того, все ще є шанси, що вона також може врізатися в Марс. 

Вчені заспокоюють, адже поки що ймовірність зіткнення з Землею відносно низька - трохи більше 2%. Проте "Тесла" трохи відрізняється від інших авто. Команда також підрахувала, що автомобіль має 12% шансів зіткнення з Венерою і приблизно таку ж ймовірність зіткнення із Сонцем. На щастя для Маска, це станеться через мільйони років і навряд чи вплине на ціни акцій Tesla, жартома додають наковці. 

Цікаво, що під час подорожі в космосі манекен в подорожуючому авто прослухав Space Oddity Девіда Боуї понад 624 тисяч разів одним вухом, а Life On Mars? тогож таки Боуї - іншим вухом - понад 841 тисяч разів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.