За Оскаром вийшов в унікальному піджаку: що приховував від глядачів режисер фільму 20 днів у Маріуполі

Бренд, який створив костюм режисера Мстислава Чернова для церемонії, сховав на споді його жакета символічний для всіх українців напис.

Кіно, кінотеатри, премія Оскар, мода, стиль, бренди, одяг
На синій підкладці піджакам - жовтим написано слово "Свобода".

Режисер української стрічки "20 днів в Маріуполі", що стала переможцем цьогорічної премії "Оскар" в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм, Мстислав Чернов отримував високу кінонагороду в жакеті українського бренду Indposhiv. На вивороті піджака автори одягу приховали "сюрприз".

Про костюм 

Його родзинка полягає в тому, що він був пошитий спеціально для цієї події, за індивідуальними мірками, а на вивороті має вишите слово "Свобода". Саме воно стало головним рушійним символом для всіх українців - у протистоянні російському повномасштабному вторгненню від лютого 2022 року і до сьогодні. 

Деталь - доволі непомітна, проте написана крупно - на синій підкладі - жовтою фарбою. Показав її сам бренд, у своєму Instagram. Автори урочистого вбрання привітали режисера з першим в історії українського кінематографа "Оскаром" і відзначили, що класичний чорний костюм був створений саме для режисера.  

"Вітаємо Мстислава Чернова і всіх українців з цією важливою відзнакою за фільм "20 днів у Маріуполі" (...) Для Мстислава ми пошили класичний чорний костюм за індивідуальними мірками. Його важливий елемент - підкладка зі словом "СВОБОДА", - написали творці костюма й подякували авторові кіношедевра за його модний вибір.

Про фільм

Документальна стрічка "20 днів в Маріуполі" режисера Мстислава Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування.

Фільм створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зафіксували початок знищення країною-агресоркою українського міста.

За це вони згодом отримали Пулітцерівську премію. Стрічка "20 днів у Маріуполі" стала першим українським фільмом, що отримав "Оскар".

"Мені хотілося б, щоб я ніколи не знімав цей фільм. Я хотів би обміняти цей "Оскар" на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну", - сказав автор стрічки під час церемонії вручення найбажанішої в світі кінонагороди.

Про режисера та інші нагороди

Кадри руйнування Маріуполя російськими окупантами в перші дні нападу рф на Україну знімала команда репортерів агентства The Associated Press, до якої й увійшли фоторепортери Мстислав Чернов та Євген Малолєтка.

Приїхавши до Маріуполя в день вторгнення, 24 лютого 2022 року, Чернов і Малолєтка висвітлювали роботу лікарів у місцевих госпіталях, фіксували численні жертви серед цивільного населення і залишили місто 15 березня у складі колони, що виїхала після відкриття гуманітарного коридору. 

У січні 2023 року фільм був удостоєний призу глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У 2024 році фільм також отримав найвищу оцінку від членів британської академії кінематографічного та телевізійного мистецтва BAFTA Film Awards - в номінаціях кращий документальний та не англоязичний фільм. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube