В цей день народилися канадський актор Стівен Амелл та український співак Потап - свята, церковні та народні традиції на середу, 8 травня
У середу, 8 травня, українці вшановують День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, а православна церква шанує пам'ять апостола Іоанна Богослова. Іменини сьогодні святкують Адріан, Арсен, Іван, Ян.
Православні віруючі відзначають церковне свято 8 травня на честь Іоанна Богослова, одного з дванадцяти апостолів та найближчого учня Ісуса Христа. Апостол Іоанн був улюбленцем Спасителя. Ісусу в ньому подобалася незаймана чистота та любов, яка не знала кордонів. Іван ходив скрізь за Спасителем і не розлучався з ним ні на мить. Він був свідком чудесних миттєвостей та сумних днів Христа. Після того, як Вчителі розіп'яли, Іоанн дбав про Богородицю до її останнього дня.
Після цього він вирушив містами нести людям слово Боже. У попутники вибрав свого учня. Під час морської подорожі стався шторм. Іоанн два тижні провів у морській безодні, після чого його викинуло на берег. Весь цей час Вчитель підтримував у ньому життя. Проповіді святого супроводжувалися різними чудесами. Число тих, хто увірував, зростало.
На той час почалися переслідування християн. Апостола заарештували і засудили до страти. Як не намагалися його вбити, він залишався живим і неушкодженим. Тоді мучителі заслали Іоанна на далекий острів, де він прожив багато років. Після повернення до Ефесу святий написав Євангеліє. Все життя він проповідував і наставляв заблукалих душ на істинний шлях. Іоан прожив більше століття.
Жінки печуть пироги з пшеничного борошна. Ними пригощають мандрівних людей, бідних та жебраків. Частування роздає старше покоління. Спеціально для цього вони виходять на дороги чи людні перехрестя. У народі вірять, що якщо не роздати всіх пирогів, і з ними повернутися в дім - це означає, що Бог гнівається за якусь провину, і тому відмовив у здійсненні доброї справи. Пироги, що залишилися, віддають птахам. У жодному разі не можна їх з'їдати самому.
8 травня українці вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни 1939–1945 років. Це свято перейменоване з радянського Дня перемоги під час декомунізації у 2015 р. та перенесене на 8 травня. Мета таких змін - переосмислення тих подій і зміна акценту зі святкування на вшанування конкретних людей, які боролися з фашистською навалою.
Офіційною емблемою Дня перемоги є червона квітка маку. У європейських країнах ця квітка символізує День пам’яті та примирення, що припадає напередодні, і який також проводять в Україні. Лозунгом виступають слова "1939-1945. Ніколи знову" та "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо".
День вільної торгівлі - це щорічна подія, що відзначається 8 травня. Це день для просування та захисту політики вільної торгівлі та переваг, які вона може принести економікам у всьому світі.
Цей день визнає важливість вільної торгівлі для сприяння економічному зростанню, створенню робочих місць і покращенню рівня життя. Це можливість підвищити обізнаність і сприяти прийняттю політики вільної торгівлі, яка спрямована на усунення бар’єрів у торгівлі та створення рівних умов для бізнесу в усьому світі.
1 січня 1995 року було створено Всесвітню організацію торгівлі, її діяльність зосереджена на здійсненні впливу щодо зменшення торговельних бар’єрів, і зараз більшість країн світу є її учасниками.
Щорічно 8 травня святкується Всесвітній день віслюка. Ідея святкування належить Разику Арку. Він помітив, що ніхто й ніколи не вшановував цю тварину, яка докладає багато зусиль, щоб допомогти людині. У 2018 році Разик вирішив створити групу у Фейсбуці, щоб відстежувати життя цих тварин по всьому світі. Також ця концепція була підтримана ЗМІ. У виданні Daily Express була розміщена стаття, присвячена віслюкам, а саме 10 фактам із їхнього життя, невідомим загалу людей. В результаті цих заходів і було започатковане святкування Всесвітнього дня віслюка.
Цієї дати людство демонструє свою повагу до однієї із найбільш витривалих тварин сімейства кінських. Віслюки відіграли в історії людства важливу роль. Багато століть віслюк слугував людям як верхова та в’ючна тварина у найбільш несприятливому кліматі та місцевості. Саме віслюки стали першими тваринами, яких люди стали використовувати для перевезення вантажів. Ці тварини працювали на будівництві єгипетських пірамід. Давні юдеї та сирійці вимірювали своє багатство кількістю віслюків у власності. Ці тварини завжди усю важку роботу виконують з гордістю і витривалістю, що почасти обумовлене їхньою впертою натурою.
Світлу середу відзначають на третій день після Великодня. Світла середа є частиною Світлої седмиці - тижня, який починається в недільне святкування Великодня. Християни відзначають воскресіння Ісуса Христа, шануючи його пам’ять та висловлюючи радість. Цю середу ще називають "Градовою". Не можна було працювати, інакше урожай міг загинути від граду. Друга назва - "Хороводниця". У Світлу середу віряни відправлялися танцювати, веселитися, водити хороводи та співати пісні.
В цей день проводять хресні ходи під дзвін. В церкви замість ранкових та вечірніх богослужінь співають радісні молитви, які називаються Годинники Святої Пасхи. Скасовується звичний щотижневий пост, який дотримується по середах та п’ятницях.
Всесвітній день фасіліті менеджменту - це щорічна глобальна подія, яка визнає життєво важливу роль фахівців з управління експлуатацією будівель і споруд. Саме вони відповідають за те, щоб будівлі та послуги відповідали потребам людей, які в них працюють і відвідують їх щодня. Цей день відзначається щорічно у другу середу травня і відзначає досвід, відданість і вплив цих професіоналів у підтримці безпечного, ефективного і продуктивного середовища.
Фасіліті менеджмент - це комплексна організаційна функція, яка координує людей, організації, офісні приміщення та інфраструктуру. Часто асоціюється з управлінням офісними комплексами, спортивними комплексами, аренами, школами, університетами, торговими центрами, медичними установами, готелями та промисловими об’єктами, фасіліті менеджмент має вирішальне значення для забезпечення ефективної та результативної роботи в різних середовищах.
Термін "фасіліті менеджмент" з’явився наприкінці 1970-х років у Північній Америці, потім поширився в Європі. Він охоплює універсальну управлінську дисципліну, зосереджену на другорядних бізнес-процесах, а не на основних, пов’язаних з виробництвом. На великих підприємствах, де основною діяльністю може бути виробництво, енергетика або банківська справа, фасіліті менеджмент займається різноманітними неосновними бізнес-процесами, пов’язаними з будівлями та нерухомістю.
Фасіліті менеджмент - це більше, ніж просто підтримка фізичної інфраструктури, він також передбачає підвищення комфорту та зручності людей, які перебувають у цих приміщеннях. Згідно з останнім стандартом ISO, фасіліті менеджмент визначається як організаційна функція, яка інтегрує людей, місце і процеси в рамках побудованого середовища з метою підвищення якості життя людей і продуктивності основного бізнесу.
Послуги фасіліті-менеджменту поділяються на Hard і Soft. Hard послуги стосуються фізичної частини будівлі та її інфраструктури, таких як освітлення, опалення, кондиціювання повітря та технічне обслуговування - елементів, необхідних для функціонування будівлі. Soft послуги, такі як прибирання, охорона та кейтеринг, використовуються для підвищення комфорту та зручності людей, які перебувають у будівлі, і не обов’язково є необхідними для її експлуатації.
Фасіліті менеджери відіграють вирішальну роль у повсякденній експлуатації будівель і комплексів. Вони забезпечують безперебійну роботу об’єкта, що включає в себе все - від технічного обслуговування і безпеки до клінінгу та екологічної стійкості.
8 травня святкується ще один День народження Кока-Коли. Цього дня бухгалтер Френк Робінсон вигадав назву напою, виготовленого фармацевтом Джоном Пембертоном. Також чоловік володів навичками каліграфії, що допомогло йому у написанні назви. Френк зробив фігурними літерами напис "Coca-Cola", який і став логотипом напою. Таким він залишається по сьогоднішній день. Офіційна реєстрація товарного знаку "Coca-Cola" відбулась у США у 1893 році.
Одного дня фармацевт Джон Пембертон вирішив приготувати ліки від головного болю. Він зробив відвар із листя коки, кофеїну та цукру. В результаті варіння вийшов доволі смачний стимулятор, який він вирішив продавати в аптеках. Створений Джоном сироп дуже стрімко став популярним і фармацевт замислився про його вдосконалення шляхом додавання газованої води. Свій новий напій він став називати "Кока-Кола".
З дня офіційної реєстрації товарного знаку напій з аптечних полиць перекочував до магазинів. Сьогодні "Кока-Кола" є найпродаванішим продуктом у світі. Кожного дня реалізується більш ніж 1 млрд пляшок цього напою.
8 травня святкується Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Святкова дата вибрана на честь дня народження Анрі Дюнана - швейцарського суспільного діяча, засновника Червоного хреста та першого лауреата Нобелевської премії миру. Спочатку свято називалось "День Червоного Хреста". Перше його святкування відбулось в 1948 році. Пізніше, у 1984 році, назву свята змінили на "Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця".
Міжнародний рух Червоного хреста та Червоного Півмісяця був заснований у 1963 році. На даний час він поєднує більш ніж 17 млн співробітників та добровольців по усьому світі. Головна ціль руху - це допомога усім стражденним, не поділяючи їх за критеріями достатку.
Щорічно 8 травня Міжнародний рух ЧХ та ЧП відзначає свій день, тим самим важливу роль у справі порятунку людських життів. Користуючись нагодою, в цей день організація закликає спільноту до співпраці щодо допомоги уразливим категоріям мешканців різних країн.
8 травня 1978 р. - Меттью Девіс - американський актор. Здобув популярність завдяки ролям Уорнера Хантінгтона III у комедії "Блондинка в законі" та Аларіка Зальцмана в телесеріалі "Щоденники вампіра".
8 травня 1975 р. - Енріке Мігель Іглесіас Прейслер - іспанський співак, автор пісень, продюсер та актор. Іглесіас розпочинав свою кар'єру під псевдонімом "Енріке Мартінес" і працював на непомітний мексиканський лейбл FonoMusic. Лауреат "Греммі" та American Music Awards.
8 травня 1981 р. - Олексій Андрійович Потапенко, більш відомий як Потап - український продюсер, автор і виконавець пісень, режисер, сценарист, композитор, телеведучий, майстер спорту з водного поло, заслужений артист України, тренер вокального шоу на 1+1 "Голос країни", а також засновник продюсерського центру MOZGI Entertainment.
8 травня 1981 р. - Лілія Іванівна Ребрик - українська актриса і телеведуча. З 2017 до 2022 року - ведуча ранкової програми "Ранок з Україною" на телеканалі "Україна".
8 травня 1981 р. - Стівен Адам Амелл - канадський актор, найбільш відомий за головною роллю Олівера Куїна в телесеріалі "Стріла" і Кейсі Джонса у фільмі "Черепашки-ніндзя 2".
8 травня 1992 р. - TОM SОDA (справжнє ім'я: Артем Андрійович Карпенко) - український співак, композитор, співає, режиссер. Учасник національного відбору пісенного конкурсу "Євробачення", телевізійних шоу "Караоке на майдані" та "X-Фактор" на каналі СТБ.
8 травня 1987 р. - Анейрін Барнард - валлійський актор театру та кіно. Відомий ролями Річарда III у серіалі "Біла королева", Бориса Друбецького у серіалі "Війна та мир", Гібсона у фільмі "Дюнкерк", Бориса Павліковського у фільмі "Щегол" та Деніела Соласа у серіалі "1899".
8 травня 1997 р. - Кирило Ігорович Незборецький - український репер, автор пісень більш відомий як T-Fest. 2022 року представляє альбом "Краще ніколи, ніж пізно", куди увійшли старі пісні Кирила, переспівані у хоровому супроводі та міні-альбом "Чернівецькі понти".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.