В цей день народилися український співак Макс Барських та американська кіноактриса Синтія Ротрок - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 8 березня
У п'ятницю, 8 березня, православна церква шанує пам'ять преподобного Феофілакта - сповідника та єпископа Нікомідійського, який мав дар чудотворення. Іменини сьогодні святкують Афанасий, Владимир, Вольдемар, Дементий, Иван, Ян.
8 березня православні християни вшановують пам'ять святого Феофілакта. Феофілакт жив у VIII столітті, у Константинополі. Це були часи іконоборчої єресі, якій протистояло багато константинопольських патріархів, серед них був і святий Тарасій. Феофілакт був учнем Тарасія і, за його благословенням, разом зі святим Михаїлом вирушив до монастиря на пустельному березі Чорного моря, де мешкали там протягом кількох років у постійних молитвах. За переказами, одного зі спекотних днів після молитви Феофілакта порожня посудина наповнилася водою для женців, які працювали в полі.
Невдовзі Феофілакт і Михайло були поставлені єпископами, Феофілакт став єпископом Нікомедійським. За час свого перебування в сані єпископа він побудував багато християнських храмів, а також лікарень, які постійно допомагали нужденним. У цей час імператорський трон зайняв Лев V Вірменин - новий імператор-іконоборець. Патріарх Никифор, наступник Тарасія, не зміг переконати правителя не порушувати мир у Церкві. Феофілакт, який був присутній під час розмови, передбачив імператору швидку смерть. За це сміливе пророцтво святого відправили на заслання, в якому він провів 30 років, там і помер. У 847 році відновили шанування ікон і святі мощі єпископа Феофілакта перенесли до Нікомедії.
У давні часи існувала традиція цього дня розфарбовувати яйця: наносити на них спеціальні знаки, які уособлюють землю, сонце, родючість та нове життя. За допомогою таких яєць предки виготовляли захисні обереги та талісмани. Зараз так роблять на Великдень, причому сенс багато в чому схожий на старослов'янський язичницький ритуал.
Щороку 8 березня весь світ відзначає Міжнародний жіночий день, який також ще називають Днем боротьби за жіночі права. Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності в минулому та в наші дні.
Перші згадки про жіночий день стосуються Давнього Риму, коли дівчата та жінки вбиралися у святковий одяг та прямували до храму, щоб вклонитися богині Весті. У той самий день представниці прекрасної статі отримували різні подарунки від своїх чоловіків. Проте історія нашого свята, що відзначається 8 березня, розпочалася в 1857 році.
Прогулюючи вулицями цього весняного дня можна побачити стурбованих представників сильної статі, які поспішають кудись з вишуканим букетом в руках. Чоловіки дарують квіти та приємні презенти своїм дружинам, сини - матерям, батьки - донькам тощо. В цей день прийнято збиратися в родинному колі, відзначати свято з друзями чи колегами по роботі. На 8 березня жінки прагнуть виглядати по-особливому, вони одягають свій найкращий одяг, роблять вишукані зачіски, роблять собі приємні жіночі подарунки та приймають вітання від рідних, друзів та колег чоловічої статі.
Всесвітній день математики - це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики. Цей день відзначається щороку й організовується онлайн-освітньою компанією 3P Learning. Дата події щороку змінюється і щорічно визначається організатором.
Основна мета Всесвітнього дня математики - популяризувати важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати свої математичні навички, допомогти їм усвідомити важливість математики в їхньому повсякденному житті.
Всесвітній день математики також надає учням платформу для спілкування з однолітками з різних частин світу та вивчення їхнього досвіду. Загалом, Всесвітній день математики є важливою подією, яка допомагає популяризувати цінність математичної освіти та надихає учнів розвивати свої математичні навички.
День "Будь поганим" що відзначається щороку 8 березня, - це дивне свято, яке заохочує людей до того, щоб проявити свою напористість. Цей день не пропагує грубість чи шкоду, а розповідає про те, як можна бути відвертим, відстоювати свою позицію, а іноді й порушувати рамки ввічливості, щоб донести свою точку зору чи сприяти змінам. Ми можемо бути незручні, коли захищаємо свої особисті кордони або свою позицію.
Термін "nasty woman" ("неприємна жінка") набув популярності під час президентської кампанії 2016 року в США, коли його використовували в зневажливому сенсі. Однак він швидко повернувся як символ розширення прав і можливостей, що призвело до виникнення низового феміністичного руху, відомого як The Nasty Movement ("Рух противних жінок"). Цей рух, а отже, і Be Nasty Day, підкреслює важливість бути наполегливими, правдивими та орієнтованими на справедливість, навіть якщо це означає, що на вас навішують ярлик "поганого".
День "Будь поганим" є відповіддю на суспільні очікування, що люди, особливо жінки, повинні бути завжди милими та поступливими. Він кидає виклик цій нормі, заохочуючи людей відстоювати свої кордони і вимагати поваги, чесності та справедливості. Це день, коли треба розставляти пріоритети у своїх правах, переконаннях і потребах, навіть якщо це означає порушення статус-кво.
Міжнародний день жінок пивоварів - це щорічна подія, яка проходить 8 березня, у Міжнародний жіночий день. Захід спрямований на підвищення обізнаності про роль жінок у пивоварній промисловості та сприяння залученню та розширенню прав і можливостей жінок у пивній спільноті.
Головна мета події - сприяти різноманітності та інклюзивності в пивоварній галузі. Історично склалося так, що пивоваріння було галуззю, в якій домінували чоловіки, і жінки стикалися з багатьма перешкодами, намагаючись зробити кар’єру в пивоварінні. Подія дає можливість жінкам-підприємцям поділитися досвідом та співпрацювати над пивоварними проектами.
8 березня 1957 р. - Пітер Пол - американський актор, спортсмен, музикант. Разом із братом Девідом Полом став широко відомим після зйомок у фільмі "Няньки".
8 березня 1957 р. - Синтія Енн Крістін Ротрок, більш відома як Синтія Ротрок - американська кіноактриса та спортсменка. Є макетом Соні Блейд в комп'ютерній грі Mortal Kombat.
8 березня 1966 р. - Грицкан Михайло Васильович - співак, актер кіно та музикант, заслужений артист України, у репертуарі співака пісні написані у різних стилях: рок, поп-рок, поп, лірика та шансон.
8 березня 1990 р. - Макс Барських, справжнє ім'я - Микола Миколайович Бортник - український співак, композитор та автор пісень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.