В цей день народилися український актор кіно Євген Кошовий та гонконгський актор Джекі Чан - свята, церковні та народні традиції на неділю, 7 квітня
У неділю, 7 квітня, українці відзначають День геолога, а православна церква шанує пам'ять мучениці Акіліни. Іменини сьогодні святкують Акуліна, Георгій, Данило, Єгор, Юрій та Агнеса.
Сьогодні, 7 квітня, православна церква вшановує пам'ять святої Акіліни. Акіліна жила у місті Синопі. Коли за імператора Максиміана почалися гоніння на християн, диякона Руфіна, з яким вона була знайома, ув'язнили в темницю за звинуваченням у сповіданні православної віри. Акіліна приходила до нього, всіляко підтримувала і дбала про те, щоб він не занепав духом. За це її також заарештували.
У ув'язненні Акіліна і Руфін, кожен зі свого боку, не припинили вести проповіді і багатьма чудесами змогли навернути до християнської віри 200 солдатів. Про це донесли правителю. Він наказав обезголовити Акіліну, диякона Руфіна та всіх новонавернених воїнів. Так свята прийняла мученицьку смерть в ім'я Ісуса Христа.
Наші предки вважали, що в день Акіліни прокидаються від зимового сну русалки та мавки. За давніми українськими віруваннями, русалками ставали жінки-утопленниці, а також померлі нехрещені діти. Щоб ці істоти не шкодили людям, жінки в день Акіліни приносили русалкам чисті сорочки та рушники та топили в річці.
Кожного року першої квітневої неділі в Україні відзначають професійне свято геологи. Подію встановили в Радянському Союзі 31 березня 1966 року за ініціативи геологів. В Україні відзначення продовжилось з 1995 року, указом Леоніда Кучми був затверджений День геолога.
Робота геолога та суміжних професій охоплює такі види діяльності, як дослідження літосфери, виявлення родовищ корисних копалин, вивчення фізичних властивостей земних надр, аналіз хімічного складу гір, вивчення руху земної кори та багато іншого.
Щорічно 7 квітня світ відзначає Міжнародний день бобра. Свято з’явилось у 2009 році. Дата святкування обрана на честь дня народження Дороті Річардс, яка вивчала бобрів протягом цілих 50 років.
Бобри мають надзвичайно велику роль в екології нашої планети, адже греблі, які будують ці тваринки, відновлюють водно-болотні угіддя, очищують водойми, зменшують наслідки засух та повеней, поглинають вуглекислий газ, регулюють потік тощо. Крім того, популяція бобрів дозволяє значно зекономити на побудуванні штучних угідь, котрі все одно поступаються природнім.
Міжнародний день бобра має за мету привернення уваги людства до цих тваринок, підвищення поінформованості про важливість гребель, побудованих бобрами, та залучення до збільшення популяції бобрів. 7 квітня організовують походи та розповсюджують важливу інформацію про бобрів.
Міжнародний тиждень тромбона, який офіційно відзначається з 7 по 14 квітня у 2024 році, поширює своє святкування на весь квітень. Це період, присвячений вшануванню багатого, багатогранного голосу тромбона, що об’єднує виконавців, митців та шанувальників по всьому світу в гармонійному святкуванні. Тромбон - один з найскладніших для опанування серед духових музичних інструментів, його ще називають "духовою скрипкою". Тромбон з італійської мови перекладається як "велика труба". Тромбон існує з середини 15 століття, але хто його винайшов, залишається загадкою.
Сьогодні тромбон є одним з найстаріших інструментів, який все ще використовується в сучасних симфонічних оркестрах, де він часто грає допоміжну роль. Ця роль додає музиці глибини та сили. Тромбони універсальні і їх можна знайти в різних музичних жанрах, включаючи класику, джаз, поп-музику і рок.
За своєю суттю, Міжнародний тиждень тромбона - це більше, ніж свято музики та серія заходів, це свідчення незмінної привабливості тромбона та його здатності об’єднувати людей. Міжнародний тиждень тромбона є колективним моментом вдячності за виразний голос тромбона. Через виступи, співпрацю та обмін досвідом ця подія сприяє формуванню глобальної спільноти, об’єднаної любов’ю до цього універсального інструменту.
7 квітня кожного року відзначається Всесвітній день здоров’я. Свято заснували у 1950 році. Дата святкування обрана на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1948 році.
Метою Всесвітнього дня здоров’я є наголошення на важливості здоров’я в нашому житті, залучення людства до вирішення фізичних й ментальних проблем, підвищення поінформованості про різноманітні захворювання, надання рекомендацій щодо поліпшення самопочуття і стану здоров’я, переконання до здорового способу життя.
Всесвітній день здоров’я має на меті привернути увагу світової спільноти до важливих проблем охорони здоров’я, з якими стикається людство. Щороку ВООЗ обирає тему, яка висвітлює пріоритетну сферу громадського здоров’я, пропонуючи можливість окремим особам і організаціям взяти участь у заходах, які можуть призвести до значущих змін і поліпшити стан здоров’я населення в усьому світі.
Протягом десятиліть Всесвітній день здоров’я присвячувався різним важливим питанням охорони здоров’я, починаючи від ментального здоров’я, охорони материнства і дитинства, зміни клімату до інфекційних захворювань тощо. Серед тем - "Підтримка медсестер і акушерок", "Наша планета, наше здоров’я" і "Побудова більш справедливого, здорового світу", кожна з яких відображає нагальні проблеми охорони здоров’я сьогодення і підкреслює взаємозв’язок між здоров’ям та іншими глобальними проблемами.
Цей день відзначається всіма країнами-членами ВООЗ, і в ньому беруть активну участь уряди, неурядові організації, громадянське суспільство та громади в усьому світі. Заходи включають конференції, кампанії, ярмарки здоров’я та дискусії, спрямовані на освіту та мобілізацію людей до кращих практик і політик у сфері охорони здоров’я.
7 квітня 1939 р. - Френсіс Форд Коппола - американський кінорежисер, сценарист і продюсер. Найбільш відомий завдяки своїй кінотрилогії "Хрещений батько" та фільму про в'єтнамську війну "Апокаліпсис сьогодні". Брат Талії Шайр, дядько Крістофера Копполи, Ніколаса Кейджа та Джейсона Шварцмана, батько Софії Копполи та Романа Франсуа Копполи.
7 квітня 1954 р. - Джекі Чан - гонконгський актор, каскадер, кінорежисер, кінопродюсер, сценарист, постановник трюків та бойових сцен, співак, філантроп, майстер бойових мистецтв. Посол доброї волі ЮНІСЕФ. Кавалер ордена Британської імперії, головний режисер Чанчуньської кіностудії - найстарішої кіностудії у КНР.
7 квітня 1964 р. - Рассел Айра Кроу - новозеландський кіноактор і кінорежисер. Лауреат премій "Оскар", "Золотий глобус", "BAFTA" та інших.
7 квітня 1983 р. - Євген Вікторович Кошовий - український актор кіно, телебачення та озвучення, шоумен, телеведучий. Один із акторів "Студії Квартал-95".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.