Як обрати монітор для геймера: експерти поділилися лайфхаками

Читать на русском

Експерти розповіли, на які характеристики монітора треба звернути увагу, якщо він купується для ігор

Читать на русском
При виборі монітора важливо зважати не лише на діагональ
Геймери

Експерти розповіли, на які характеристики монітора треба звернути увагу, якщо він купується для ігор

При покупці монітора для геймерів важливо звертати увагу не лише на розмір екрану та дизайн. Зокрема, треба зважати на тип панелі, кількість ступенів свободи у ніжки тощо. При цьому треба одразу враховувати, з однією системою використовуватиметься монітор або з двома. 

Як передає Mezha.Media, для мережевих ігор, де все вирішує швидкість реакції, велике діагональ монітора може стати проблемою. Адже гравцю буде важче помічати "загрозу" швидко, коли поле зору буде надто великим. Тому в таких випадках експерти радять звернути увагу на діагональ до 27”, а може, й придивитися до ще компактніших моделей - 24-25”.

У випадку, якщо монітор буде використовуватися з ігровою системою на базі консолі (або якщо планується грати в ігри за допомогою геймпада), то можна замислитися щодо 32”. При цьому у випадку з ультраширокими моніторами користувачам рекомендують моделі з діагоналями від 34”. Річ у тім, що у менших висота екрана чисто візуально може здаватися надто маленькою. Проте треба враховувати, що ці моделі (від 34”) займуть чимало місця на робочому столі. 

Роздільна здатність     

У випадку, якщо ви звернули увагу на діагональ 27”, оптимальною роздільною здатністю тут буде 2560х1440 точок (ще позначається як 1440p, QHD або WQHD).  При цьому експерти зауважили, що за роздільної здатності 1440p при роботі у Windows на екрані вміщується набагато більше інформації, що теж важливо.

Якщо є бажання, то можна знайти такі ігрові монітори з підтримкою 4K. Однак це не є необхідністю для більшості користувачів. Такі варіанти експерти радять людям з гострим зором, які звикли працювати на ноутбуках з Retina-дисплеєм.

На 32-дюймових моделях роздільна здатність 1440p виглядає трохи краще, ніж Full HD на моніторах 27 дюймів. У випадку якщо на таких моніторах грають з трохи більшої відстані, то можна розглядати такий варіант. Особливо, звернули увагу експерти, якщо монітор купують не до надто потужного комп'ютера. 

Якщо потрібна потужна ігрова система, то ля 32-дюймового монітора оптимальнішою роздільною здатністю буде 4K. Це підійде і для ігрової консолі нового покоління, і для потужного ПК. 

Ступені свободи в ніжки 

Це важливо для того, щоб була можливість комфортної зміни висоти монітора. Бажано, щоб ніжки були не дуже короткі. Також у деяких випадках можна обрати модель з обертанням ліворуч-праворуч. Це зручно, коли робочий стіл стоїть поруч із ліжком, і ви плануєте використовувати його ще й для кіносеансів перед сном. 

Тип панелі     

Вибір є не у всіх моделей. Проте практично всі кіберспортивні моделі оснащуються панелями, що вироблені за технологією TN+ Film (Twisted Nematic). Експерти звернули увагу, що у них була найгірша “картинка”, з не дуже насиченими кольорами та, головне — дуже малими кутами огляду. Якщо якість зображення для вас важливіша за миттєву реакцію, такі моделі краще оминати.     

Найчастіше ігрові сьогодні мають дуже гарні швидкісні показники, яких цілком вистачить практично будь-якому геймеру. Проте в IPS-панелей є і свої вади. Наприклад, якість зображення, передача кольорів. Зокрема, чорний колір на такому моніторі буде, скоріше, темно-сірим. 

Що потрібно знати при покупці ігрового монітора   

Користувачам з чутливим зором важливо переконатися, що в обраній моделі немає мерехтіння підсвічування, яке в деяких моделях використовується для регулювання яскравості. Це потрібно перевірити, щоб потім не було втоми під час довгих сеансів. Виробники відсутність мерехтіння зазвичай зазначають у розділі про захист очей (це може позначатися як Flicker Free, Anti-Flicker тощо).   

Також якщо йдеться про ігровий ПК з відеокартою, що підтримує технологію адаптивної частоти (NVIDA G-SYNC або AMD FreeSync), варто пересвідчитися, що обраний для покупки ігровий монітор також з нею сумісний. Таким чином геймер зможе отримати максимальну кількість кадрів/сек за відсутності артефактів динамічного зображення.

"Якщо до монітора планується підключати сучасну ігрову консоль, переконайтеся, що він підтримує технологію VRR (Variable refresh rate) — аналог комп’ютерної адаптивної частоти, але для консолей, підключених через HDMI, і може тримати частоту оновлення 120 Гц при такому підключенні", - порадили фахівці. 

Як правильно обрати клавіатуру

Раніше експерти розповідали, як обирати клавіатуру, щоб не схибити. Адже вони можуть відрізнятися і певними особливостями, і призначенням. Тому при виборі потрібно пам'ятати, для чого саме ви будете її використовувати. Користувачам радять звертати увагу на такі параметри:

  • Механічні або мембранні перемикачі - механічні перемикачі надійніші та мають більш довговічний термін служби, проте вони будуть дорожчими за мембранні перемикачі (мембранні також менш шумні, і більш доступні);
  • Розкладка - залежно від мови та потреб користувача, варто звернути увагу на розкладку клавіатури;
  • Підсвічування - якщо планується використовувати комп'ютер в темному приміщенні або вночі, то варто обрати функцію підсвічування клавіш;
  • Конструкція - з низьким профілем (менша висота клавіш, яка дозволяє швидше набирати текст) або високий профіль (більший комфорт при довготривалому використанні);
  • Додаткові функції - наприклад, мультимедійні клавіші або макроси, які забезпечують зручне використання клавіатури для геймерів або для роботи зі спеціальним програмним забезпеченням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.