В цей день народилися український політик Борис Філатов та американський актор Брайан Кренстон - свята, церковні та народні традиції на четвер, 7 березня
У четвер, 7 березня, православна церква шанує пам'ять священномученика Василя Капельника, єпископа із Херсонеса. Іменини сьогодні святкують Василь, Євген, Омелян, Лаврентій, Нестор, Микола, Ніл, Павло, Еміль, Ганна, Антоніна, Євдокія, Катерина, Катаріна, Ксенія, Марія, Мотрона, Надія, Оксана.
7 березня православна церква згадує священномучеників, які єпископували у Херсонесі: Василя, Єфрема, Капітона, Євгена та інших. З ними пов'язане утвердження християнства на землі Тавриди. Проте традиція святкування пам'яті всіх семи Херсонеських святителів в один день досить пізня. Ймовірно, вона була встановлена не раніше кінця VI століття, коли було створено їхнє спільне Житіє.
Наприклад, у Сінаксарі Константинопольської церкви днем смерті св. Капітона Херсонеського значиться 22 грудня за юліанським календарем. Супрасльська мінея повідомляє, що святі Євген, Агафадор та Єлпідій постраждали 6 грудня, а в нещодавно опублікованому вірменському Житії перших єпископів Херсонеса святом єпископів Еферея та Капітона є 20 квітня, що, мабуть, відображає місцеву практику їхнього шанування. Дата ж 7 березня як день мученицької кончини єпископа Василя спочатку була пов'язана з пам'яттю цього святителя.
Погода на Василя буває дуже непостійною. Часто з 7 березня розпочинається останній період погодних змін перед настанням повноцінної весни. Наші пращури у цей день не вирушали у подорож чи поїздку, оскільки дороги будь-якого дня могло розмити.
Щорічно 7 березня відзначається нестандартне свято - День бути почутим, яке заснував Шеннон Чері у 2004 році. Предтечею свята став Тиждень малого бізнесу, котрий з’явився ще у 1960-х роках.
День бути почутим має за мету привернення уваги до малого бізнесу. 7 березня кожен підприємець-початківець може поділитися з людьми своєю ідеєю чи бізнес-планом, написати історію власного бізнесу, тим самим зацікавивши суспільство, або ж просто зробити крок до справи мрії, наприклад, написавши цілі, котрі приведуть до бажаного успіху.
Всесвітній день книги - глобальне свято читання та літератури. Хоча міжнародний Всесвітній день книги відзначається 23 квітня, деякі країни обрали інші дати для святкування цієї події. Наприклад, Великобританія та Ірландія та деякі інші країни святкують Всесвітній день книги в перший четвер березня, щоб уникнути перетину з Великодніми святами та іншими подіями. Незалежно від дати, суть святкування залишається незмінною: об’єднати людей спільною любов’ю до читання.
Всесвітній день книги - це важлива подія, яку відзначають у всьому світі, щоб вшанувати книги, авторів і відчути радість читання, цей день підкреслює важливість літератури в нашому житті, сприяючи підвищенню грамотності та доступу до літератури для всіх, особливо для дітей та молоді.
В першу чергу, відзначення Всесвітнього дня книги має за мету - забезпечити доступність книг для дітей. Обʼєднання та залучення видавництв, продавців, спонсорів навколо цієї події передбачає, що більше дітей, ніж будь-коли, зможуть відкрити для себе любов до читання. Це як ніколи важливо, оскільки у Всесвітній день книги багато дітей у світі не мають жодної книжки.
Щорічно 7 березня світ відзначає актуальне та важливе свято - День енергії рослин. Подію започаткувала компанія з продажу рослинної продукції Alpro. Метою Дня енергії рослин є залучення людства до вживання більшої кількості овочів та фруктів. Це зовсім не означає, що треба переходити тільки на рослинну їжу. Вчені запевняють, що вдала комбінація тваринних й рослинних продуктів робить харчування повноцінним і здоровим. Так само, до улюбленого десерту можна додати трішки ягід і тоді солодощі стануть вже не такими шкідливими.
7 березня - чудова можливість замислитись, наскільки ж корисним та натуральним є ваш раціон. Якщо левову частину харчування становлять напівфабрикати, то цього дня знайдіть час для моніторингу цікавих, смачних й, звісно ж, рослинних рецептів, котрі гарно доповнять раціон.
7 березня кожного року День народження відзначає телефонний апарат, бо саме цього дня у 1876 році американський винахідник Александер Грем Белл запатентував цей пристрій. Попри це, справжнім винахідником телефону вважається італійський вчений Антоніо Меуччі, який вигадав механізм перетворення вібрації звуку в електричні імпульси ще у 1860 році, але не захотів оформлювати патент на власний виріб.
Неймовірним фактом є те, що Белл зі своєю дружиною були глухими, тому вченому не вдалося випробувати на собі телефонний апарат. Крім того, Белл глибоко вірив у Бога, тому сподівався, що телефон допоможе людству спілкуватись з померлими.
Спілкування у реальному часі на відстані стало невід’ємною частиною сучасного світу. Розвиток індустрії забезпечив існування великої кількості телефонних моделей на будь-який смак.
7 березня 1956 р. - Брайан Лі Кренстон - американський актор, режисер, продюсер і сценарист. Номінант на премії "Оскар" та BAFTA, лауреат двох премій "Тоні", шести премій "Еммі", двох премій "Золотий глобус", а також п'яти нагород Американської Гільдії кіноакторів. Власник іменної зірки на Голлівудській "Алеї слави".
7 березня 1970 р. - Рейчел Ханна Вайс - англійська актриса. Знялася у фільмі Бернардо Бертолуччі "Вислизаюча краса". За цим пішли інші, що стали популярними, фільми з її участю, як, наприклад, "Мумія" (1999), "Ворог біля воріт" (2001) і "Костянтин: Король темряви" (2005).
7 березня 1972 р. - Борис Альбертович Філатов - український журналіст, адвокат, бізнесмен і політик. Заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань внутрішньої політики, народний депутат України VIII скликання у 2014-2015 роках, голова міста Дніпро.
7 березня 1988 р. - Rulada (Ірина Цуканова) - українська співачка, композитор та автор пісень, музичний продюсер. Виконує пісні в стилях поп та техно, реп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.