В цей день народилися українська телеведуча Ольга Грицик та британський актор Ідріс Ельба - свята, церковні та народні традиції
У п'ятницю, 6 вересня, українці відзначають День адміністратора Центру надання адміністративних послуг, а православна церква шанує спогад про чудо архангела Михаїла в Хонех (Колоссах) - чудесне явлення святого і порятунок ним храму від нападів язичників. Іменини сьогодні святкують Андрій, Архип, Всеволод, Давид, Діонісій, Димитрій, Іоанн, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло, Фекла.
6 вересня відзначають День адміністратора Центру надання адміністративних послуг в Україні. Це професійне свято було встановлене нещодавно Кабінетом Міністрів України лише у 2021 році.
Ця подія присвячена вшануванню та відзначенню ролі працівників, які забезпечують ефективне та якісне надання адміністративних послуг громадянам та бізнесу. Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) спрощують доступ до державних послуг, зменшуючи бюрократичні бар’єри та прискорюючи процедури отримання документів.
Цей день відзначається як визнання ролі адміністраторів у поліпшенні якості обслуговування, забезпеченні зручності для громадян та забезпеченні прозорості у взаємодії з державою. Поява ЦНАПів в нашій країні суттєво покращила отримання адміністративних послуг та вивела їх на новий рівень якості.
Щороку у першу п’ятницю вересня в США відзначають свято - День лінивих мам. Свято спонукає допомогти своїм матусям у домашніх справах та надати їй заслужений вихідний день від її повсякденних завдань. Фізична й емоційна втома призводять до емоційного вигорання та депресії, проблем зі здоровʼям, профілактикою такого стану є відпочинок.
Час від часу ми маємо справи, які виконувати не хочеться, наприклад, зайнятися прибиранням або відвідати лікаря для планового огляду. Люди схильні відкладати потрібні, але не дуже приємні дії на "потім" і таке зволікання стає звичкою. Ця проблема зовсім не нова їй приділяли увагу ще античні філософи, а в сучасному світі вона отримала назву прокрастинації. Психологи вважають, що відкладання важливих справ до останньої хвилини є джерелом численних проблем від низьких оцінок в школі до труднощів з кар’єрою та здоров’ям. Тому подоланню цієї звички присвячена спеціальна подія - День боротьби з прокрастинацією, який відзначається щороку 6 вересня.
Навіть багато тисяч років тому з погляду психології люди були схожими на нас і мали такі самі недоліки, зокрема, часто відкладали здійснення важливих, але не дуже бажаних дій. Є припущення, що прокрастинація виникла разом з поділом праці, тобто невиконання роботи більше не означало для людини швидких згубних наслідків.
Водночас погляди на життя в давнину суттєво відрізнялися від сучасних, тайм - менеджментом наші предки не дуже переймалися, а тому прокрастинація не вважалася чимось поганим - наприклад, в Давньому Єгипті її називали "очікуванням відповідного часу", а в часи античності серед мислителів, та й просто серед небідних людей вважалося правильним проводити більшу частину свого життя в неквапливих роздумах.
Один з перших відомих історії закликів проти прокрастинації належить давньогрецькому поету Гесіоду - у своєму вірші "Робота й дні", написаному у 800 році до нашої ери, він звертається до свого брата Персеса, який постійно відкладав свої обов’язки на завтра і тому опинився в скрутному матеріальному становищі. Сократ і Арістотель описували типову поведінку прокрастинатора, але застосовували до неї термін "акразія", тобто дії всупереч здоровому глузду - коли людина знає, що повинна робити зараз, але натомість займається зовсім іншими справами. Ціцерон у виступах перед членами Сенату називав звичку зволікати "ненависною" та недопустимою у веденні більшості справ.
6 вересня у США День кавового морозива. Це американська традиція відзначати День кавового морозива, однак, поціновувачі кави й морозива отримують неабияку насолоду від цієї події. День кавового морозива дарує нам насолоду поласувати десертом, наповненим насиченим ароматом кави.
Кавове морозиво має давню історію, починаючи з 1869 року, коли його почали вживати у складі парфе. У кулінарній книзі 1919 року був представлений рецепт Egg Coffee, що складається з вершків, подрібненого льоду та кавового сиропу.
6 вересня у США відзначають День читання книги. Хоча започаткування Національного дня читання приписують Сполученим Штатам Америки, деякі аспекти історії його виникнення залишаються оповитими таємницею. Популярність таких подій часто виходить за межі держаних кордонів і поширюється світом. Світом, що любить читати. Світом, що відчуває брак часу для читання. Усі календарні події протягом року, що присвячені книгам та читанню, мають шалену підтримку у суспільстві. Тож сьогоднішній день є ідеальним шансом виділити невелике вікно часу для того, щоб надолужити пропущене в наших списках літератури.
Книги вдихають життя у нові світи, просвітлюють та захоплюють нас у захопливі подорожі. Вони володіють унікальною здатністю кидати виклик нашим уявленням про людський досвід у спосіб, що перевершує інші форми медіа. У сучасному світі, насиченому технологіями, інформацією, стресами та тривожністю, День читання книги запрошує нас на мить розслабитися, замовкнути та погортати сторінки.
В останні десятиліття читання перетворилося на більш колективну діяльність, значною мірою під впливом Книжкового клубу Опри Вінфрі. Заснований у 1996 році, Книжковий клуб Опри порекомендував 70 книг, завдяки чому їх продажі перевищили 55 мільйонів доларів. Йому часто приписують те, що він надихнув незліченну кількість людей на читання.
Книжкові спільноти у соцмережах українського сегменту сьогодні надихають та мотивують людей до читання, є культурними та освітніми осередками, сприяють лагідній українізації суспільства. Безперечно, зайнятість та щодення рутина часто перешкоджають нашим читацьким прагненням, а численні інші види діяльності змагаються за наш час. На щастя, електронні платформи полегшили читання в дорозі, на яке припадає майже 20% книжкового споживання.
Православна церква цього дня відзначає спогад про чудо архангела Михаїла в Хонех (Колоссах) - чудесне явище святого і порятунок ним храму від нападів язичників. Святий Михаїл - покровитель і соратник тих, хто щогодини бореться зі злом, захисник душ померлих і охоронець воріт раю. В історії є багато чудесних діянь і порятунків після явлення архангела.
У IV столітті християнин Архип побудував у Хонех (Колоссах) храм. Він заснував його біля джерела, в якому його дочка вилікувалася від німоти. Церкву і цілюще джерело почало відвідувати багато людей, зокрема язичників. Після позбавлення від хвороб невіруючі приймали християнство. Така ситуація не сподобалася ідолопоклонникам, і вони вирішили зруйнувати церкву. Язичники з'єднали дві річки в одну і направили течію на храм.
Християнин Архип почав молитися про порятунок церкви. Бог почув його слова. Біля храму з'явився Архістратиг Михаїл. Ударом жезла він зробив у горі ущелину, і вода пішла в землю. Ідолопоклонники розбіглися від жаху. Це диво врятувало храм. На честь цієї події було засновано свято Михайлове чудо.
У це свято організовуються "сходки" ("братчини") - з'ясування стосунків між родичами та сусідами. Якщо є розбіжності та суперечки, то потрібно знайти рішення. Необхідно забути сварки та пробачити затаєні образи. Обов'язкові умови ритуалу - обійми й братання. По його завершенню накривається загальний стіл, на який кожен приносить страву.
6 вересня 1943 р. - Джордж Роджер Вотерс - британський рок-музикант, вокаліст, бас-гітарист, композитор, поет, активіст. Найбільш відомий як один із засновників і лідерів гурту Pink Floyd.
6 вересня 1972 р. - Ідрісса Акуна "Ідріс" Ельба - британський актор кіно і телебачення, найвідоміший за фільмами "28 тижнів потому", "Рок-н-рольщик", "Хлопчики-нальотчики", "Загін самогубців: Місія навиліт", "Прометей", "Тихоокеанський рубіж", "Форсаж: Гоббс і Шоу", тетралогією "Тор".
6 вересня 1974 р. - Ольга Грицик - українська телеведуча, журналістка, ведуча телеканалу "Ми - Україна" та марафону "Єдині новини".
6 вересня 1976 р. - Наомі Харріс - британська актриса. Вона грала ролі другого плану у фільмах із високим бюджетом, як-от друга і третя частини "Піратів Карибського моря", а також бойовики "Поліція Маямі. Відділ моралі", "Королі вулиць" і "Ніндзя-вбивця".
6 вересня 2001 р. - Фрейя Аллан - англійська актриса кіно і телебачення. Стала відома завдяки ролі княжни Цинтри Цирілли в серіалі "Відьмак" від американської компанії Netflix.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.