Яке сьогодні, 6 серпня, свято: Яблуневий спас та День горілки

В цей день народилися американська акторка Віра Фарміґа та малайзійська акторка Мішель Йео - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 6 серпня

Яке сьогодні, 6 серпня, свято: Яблуневий спас та День горілки
А ще 6 серпня День вдячності працівникам сільського господарства та Міжнародний день підлеглого підкаблучника

У вівторок, 6 серпня, православна церква шанує пам'ять Преображення Ісуса Христа перед трьома своїми учнями під час молитви на горі Фавор. Іменини сьогодні святкують Юхим, Іван, Максиміліан, Симон, Ян, Дарина, Євдокія, Христина, Марія, Нонна.

6 серпня - яке сьогодні церковне свято

Українські господині варили пісний борщ із ранніх овочів. У кожної українки був свій сімейний рецепт борщу, який передавався з покоління в покоління
Українські господині варили пісний борщ із ранніх овочів. У кожної українки був свій сімейний рецепт борщу, який передавався з покоління в покоління

День присвячений спогадам про Преображення Ісуса Христа перед трьома своїми учнями під час молитви на горі Фавор. Преображення Господнє приурочене до подій із життя Ісуса Христа. За 40 днів до розп'яття він відкрив учням своє призначення: померти мученицькою смертю в ім'я людства. Ісус і три його учні: Петро, Іоанн та Яків піднялися на гору Фавор. Коли Христос почав читати молитви, його одяг став білосніжним, а обличчя осяялося світлом. Ісус заборонив своїм учням розповідати про подію, що трапилася. Коли вони спустилися з гори, Христос велів зібрати яблука, щоб освятити їх.

Преображення Господнє почали відзначати з IV століття, коли на горі Фавор було відкрито храм. Православна Церква призначила святкування на серпень, щоб торжество не припадало на дні Великого посту.

У храмах проводиться ранкова служба, під час якої в центр виносять хрест, відбувається обряд поклоніння, хресний хід і освячення плодів. На літургії співають канон про Велике Преображення. Священнослужителі одягаються в одяг білого кольору, який символізує Боже світло.

До святкового столу збиралися всі члени родини, трапезу починали з меду та печених яблук. На столі обов’язково стояло яблучне вино
До святкового столу збиралися всі члени родини, трапезу починали з меду та печених яблук. На столі обов’язково стояло яблучне вино

Щороку 6 серпня віряни багатьох церков об’єднуються у святкуванні народно-християнського свята Яблуневого спаса. Це свято є визначним у християнському світі ще с 4-го століття від Різдва Христового та вважається одним з найважливіших після Дванадесятих свят. Попри те, що м’ясо на Спасівку суворо заборонено, 6 серпня дозволено вживати вино та рибу. Окрім вже згаданих вище назв свята: а саме Яблуневий Спас і Преображення Господнє, в народі його ще називають Другим Спасом і Великим Спасом.

Свято Яблуневого Спаса і Преображення Господнього покликане пригадати сторінки з життя Ісуса Христа. Одного дня, Ісус пішов на гору Фавор з трьома своїми учнями: Петром, Іваном та Яковом. Після тривалої молитви обличчя та постать Господа преобразилася, вони почали світитися. Це на мить побачили учні, які також мали молитися, але під час молитви заснули. Саме тому вони так недовго споглядали небесну славу свого Учителя. В цей день учні стали свідками того, що їхній Наставник не проста людина, а Син Божий. До речі, через те, що Преображення Ісуса відбувалося на горі, свято ще часто називають Спас на горі.

Українці завжди називали це свято Яблуневим (Яблучним) Спасом або просто Спасом. В народі дата 6 серпня дуже тісно пов’язана з врожаєм, люди вважають, що саме тоді літо йде до свого завершення та починається осінь. Природа також преображається.

Головна традиція свята - відвідини церковної служби. Проте до церкви необхідно йти не з пустими руками, а з кошиками, наповненими різними наїдками. В основному це фрукти (сливи, груші, яблука, виноград), польові квіти, колоски пшениці, посудини з медом та різноманітні лікарські рослини. 

 6 серпня - яке сьогодні свято в різних країнах

Горілка вважається найчистішим алкоголем у світі, з найнижчим вмістом сивушних олій
Горілка вважається найчистішим алкоголем у світі, з найнижчим вмістом сивушних олій

6 серпня щорічно любителі й знавці горілки відзначають День вогненної води або іншими словами - День горілки. Сьогоднішнє свято присвячене знаменитому напою, який має глибоке коріння в історії та культурі багатьох країн, особливо Східної Європи. Цей день - чудова можливість дізнатися більше про горілку, її історію, значення і способи вживання.

Горілка, за великим рахунком - це культурний феномен світового масштабу, який справив чималий вплив на історію людства. Вона може приносити в наше життя як зло (багатовікова боротьба з алкоголізмом, яка так і не увінчалася успіхом), так і щось добре. Якщо, звісно, вживати її правильно і без надмірностей. У будь-якому разі, цей феномен цілком має право на власне свято в календарі свят.

Точна історія назви горілки досі залишається невідомою. За однією з існуючих версій, назва цього алкогольного напою має польське походження, і в перекладі означає приблизно "водичка" або "маленька вода". Горілка у звичному традиційному вигляді (40 відсоткового розчину етилового спирту у воді) з'явилася тільки в XIX столітті. Завдячуємо цьому відкриттю великому вченому Менделєєву, який у своїй докторській дисертації вивів і обґрунтував науково оптимальне співвідношення у горілці спирту та води. Але хіміка хвилював тільки науковий інтерес, а ніяк не вплив отриманої рідини на людський організм.

Справжні любителі вогняного напою збираються 6 серпня компаніями та присвячують цей день шанованому ними напою. Більшість із них готується заздалегідь, і готують горілку самі, найчастіше - за спадковим фамільним рецептом. І споживають горілку вони грамотно - аж ніяк не склянками, а маленькими стопочками, і під якісну закуску, зазвичай, відповідно до рекомендацій класика - гарячими. Адже метою вони ставлять не напитися до нестями, а просто віддати данину улюбленому напою.

День працівників сільського господарства - це можливість висловити вдячність людям, які роблять наше харчування можливим
День працівників сільського господарства - це можливість висловити вдячність людям, які роблять наше харчування можливим

День вдячності працівникам сільського господарства відзначається щороку 6 серпня - це день, присвячений підвищенню обізнаності про важливість роботи, яку виконують працівники сільського господарства. Цей день є особливою нагодою вшанувати та подякувати людям, які невтомно працюють, часто в складних умовах, щоб забезпечити наші столи їжею та свіжими продуктами.

Працівники сільського господарства є основою ланцюга постачання харчових продуктів. Вони відповідають за посадку, вирощування, збирання та пакування наших фруктів і овочів. Вони також відіграють вирішальну роль у виробництві молока та м’яса, тобто вся їжа, яку ми їмо щодня, так чи інакше пов’язана з працівником ферми. Їх невтомна праця забезпечує безперервний потік товарів з ферми на ринок.

Якщо ви щасливі, то яка різниця, хто в домі господар?!
Якщо ви щасливі, то яка різниця, хто в домі господар

6 серпня відзначають Міжнародний день підлеглого підкаблучника. Це звання носять чоловіки, які в усьому слухають своїх жінок, виконують їхні забаганки та не мають права голосу в родині. 

До речі, ви знали, що каблук взагалі не має жодного стосунку до походження слова "підкаблучник"? Його історія почалася в той час, коли дуже популярним було соколине полювання. Щоб птах був спокійним, не нервував і не намагався полетіти, на сокола одягали клобук - такий маленький шкіряний шолом. Так з'явилося слово "підклобучник", тобто під клобуків. Воно позначало чоловіків, які жити не можуть без сім'ї. Проте з роками значення змінилося, а з ним і слово. Насправді психологи вважають, що не так важливо, під каблуком чоловік чи ні. 

Хто народився 6 серпня

6 серпня 1962 р. - Мішель Йео Чу-Кхенг - малайзійська акторка і танцівниця китайського походження, одна з 50 найкрасивіших людей світу за версією журналу People 1997 року.

Мішель Йео Чу-Кхенг
Мішель Йео Чу-Кхенг

6 серпня 1972 р. - Джеральдін Естель "Джері" Хорнер - британська співачка, авторка пісень і дитяча письменниця. Стала відомою в середині 1990-х років як учасниця жіночого поп-гурту Spice Girls.

Джеральдін Естель "Джері" Хорнер
Джеральдін Естель "Джері" Хорнер

6 серпня 1973 р. - Віра Енн Фарміґа - американська акторка театру, кіно і телебачення українського походження, кінорежисерка і продюсерка. Першою її помітною роботою в кіно стала роль наркоманки та матері двох дітей Ірен Моррісон у драматичному фільмі "До останньої риси", яка принесла їй номінацію на премію "Незалежний дух", за "Найкращу жіночу роль" у 2005 році. Потім вона зіграла одну з головних ролей у кримінальній драмі "Відступники" (2006).

Віра Енн Фарміґа
Віра Енн Фарміґа

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube