Яке сьогодні, 4 вересня, свято: День тхеквондо і підняття українського прапора

В цей день народилися українська фехтувальниця Ольга Харлан та американська співачка Бейонсе - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 4 вересня, свято: День тхеквондо і підняття українського прапора
А ще 4 вересня Глобальний день пошуку талантів та День митних брокерів

У середу, 4 вересня, українці відзначають День митних брокерів, а православна церква шанує пам'ять ікони Божої Матері, іменованої "Неопалима Купина". Іменини сьогодні святкують Акім, Олександр, Афанасій, Василь, Григорій, Олена, Іоанн, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Павло, Петро, Симон, Стефан, Феодор, Юліан.

4 вересня - яке сьогодні церковне свято

Наші предки 17 вересня обов'язково виходили в поле і навіть у погану погоду працювали вилами
Наші предки 4 вересня обов'язково виходили в поле і навіть у погану погоду працювали вилами

Цього дня відзначається свято ікони Божої Матері, іменованої "Неопалима Купина". За переказами, у вигляді палаючого тернового куща, що не згорає, Мойсею явився Бог, щоб закликати пророка вивести народ Ізраїлю з Єгипту. У християнстві Неопалима Купина стала прообразом Богоматері, що символізує непорочне зачаття Діви Марії. Православні люди шанують чудотворну ікону Божої Матері з тією ж назвою.

У центрі ікони розташовується зображення Марії з немовлям, ув'язнене у восьмикутну зірку, яка, зі свого боку, утворена двома чотирикутниками - зеленим (природний колір Купини) і червоним (колір полум'я, що охопило її).

У народі Неопалиму Купину цілком природно вважали охоронницею від пожежі та блискавки. Відповідну молитву виголошували в це свято. Крім того, існував звичай у разі пожежі обходити навколо палаючого будинку з іконою Богородиці Неопалимої Купини.

4 вересня - яка сьогодні пам'ятна дата

Над парламентом України він з’явився через десять днів після проголошення незалежності
Синьо-жовтий прапор занесли до стін парламенту ще 24 серпня 1991 року. Тоді ж заспівали й "Червону калину"

4 вересня 1991 року - над Верховною Радою України було піднято синьо-жовтий прапор. Над парламентом України він з'явився через десять днів після проголошення незалежності. 

24 серпня 1991 року український стяг внесли до зали засідань, але над куполом так і не підняли. На сесійному засіданні 4 вересня опозиційні депутати від фракції Народної Ради ініціювали узаконити та підняти над будівлею синьо-жовтий прапор. Парламентська комуністична більшість не бажала цього. 

У цей час під стінами парламенту зібрався велелюдний мітинг, учасники якого вимагали національного стягу над куполом Верховної Ради.  Після довготривалих перемовин та ультиматумів депутати проголосували за підняття прапору. Хоч державним його так і не визнали. 

4 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Надзвичайна відповідальність, яка покладена на митно-брокерську діяльність, вимагає високої кваліфікації та володіння знаннями як у митній галузі, так і багатьох інших науках
Надзвичайна відповідальність, яка покладена на митно-брокерську діяльність, вимагає високої кваліфікації та володіння знаннями як у митній галузі, так і багатьох інших науках

4 вересня 1992 року наказом Держмиткому України був затверджений перший нормативно-правовий документ про діяльність українських митних брокерів. 28 травня 2009 року до Держмитслужби надійшов лист-прохання від Асоціації брокерських підприємств підтримати ініціативу щодо встановлення 4 вересня Дня митних брокерів. З того часу щороку ця дата вважається професійним святом для спеціалістів митно-брокерських підприємств України. 

Особи, які надають послуги митних брокерів, відіграють важливу роль у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та встановленні торговельних відносин вітчизняних підприємств з іноземними компаніями. Вони значно спрощують роботу суб’єктам, які займаються перевезенням вантажів через кордон, повністю супроводжуючи процес митного оформлення товару.

Святкуючи День тхеквондо, фанати бойового мистецтва влаштовують змагання та двобої, а також проводять інформаційні кампанії для залучення до своїх рядів нових учасників
Святкуючи День тхеквондо, фанати бойового мистецтва влаштовують змагання та двобої, а також проводять інформаційні кампанії для залучення до своїх рядів нових учасників

4 вересня 1994 року у Франції на сесії міжнародної організації, що керує олімпійським рухом, тхеквондо було включене до переліку видів спорту, офіційно визнаних для Олімпійських ігор. Перші міжнародні змагання з даного виду єдиноборств було проведено влітку 2000 року в Австралії. У 2006 на позачерговій сесії Генеральної Асамблеї, яка проводилась у В‘єтнамі, Інтернаціональна федерація тхеквондо запропонувала затвердити саме цю дату, щоб відзначати Всесвітній день тхеквондо. Вперше урочистість була проведена у Південній Кореї, де народився цей вид бойових мистецтв.

Тхеквондо вважається молодим видом бойових мистецтв, який виник на основі традиційних єдиноборств, відомих ще 2 тис. років тому. Це єдиноборство почало стрімко розвиватися з 1945 року, а через 10 років, після об’єднання шкіл бойових мистецтв, затвердили його назву, яка складається з трьох слів: "тхе" (нога), "квон" (рука, кулак) і "до" (навчання, шлях до саморозвитку, пізнання). Тому дисципліна характеризується використанням рук та ніг для ударів при нападі чи захисті, без застосування зброї.

Якщо ви бажаєте висловити подяку спеціалістам з кадрів за їхню нелегку працю, зробіть це в соціальних мережах. Використовуйте хештег #GlobalTADay, щоб усі знали про ваше визнання та подяку
Якщо ви бажаєте висловити подяку спеціалістам з кадрів за їхню нелегку працю, зробіть це в соціальних мережах. Використовуйте хештег #GlobalTADay, щоб усі знали про ваше визнання та подяку

Перша середа вересня ознаменована відзначенням Глобальний день пошуку талантів, чим і займаються працівники сфери управління персоналом. Іншою мовою, пошук талантів - це процес підбору кваліфікованих спеціалістів в різних галузях. До працівників, які займаються таким пошуком, належать рекрутери, менеджери з найму, спеціалісти відділів управління персоналом.

Ініціаторами проведення Global Talent Acquisition Day стали маркетингове агентство KRT, яке надає послуги з підбору персоналу, та Асоціація професіоналів із залучення талантів (ATAP). Перший захід цього пам’ятного дня відбувся 5 вересня 2018 року. Мета проведення - висловити подяку тим, хто важко працює, без втоми шукає таланти та часто залишається непоміченим. 

Сексуальне здоров’я – це не тільки відсутність захворювань, а й здатність до любові, а також можливість зачати та родити здорову дитину, продовжуючи свій рід
Сексуальне здоров’я - це не тільки відсутність захворювань, а й здатність до любові, а також можливість зачати та родити здорову дитину, продовжуючи свій рід

Щорічно 4 вересня у всьому світі відзначається Всесвітній день сексуального здоров’я. Запровадила цю традицію у 2010 році Міжнародна асоціація сексуального здоров’я. Перше святкування заходу відбулося під гаслом "Поговоримо про це!", закликаючи людство руйнувати табу навколо сексуальності. 

Хоча це свято не є офіційним, його головна мета - допомогти суспільству усвідомити, що сексуальне задоволення - це одне з головних прав людини, яке має важливе значення для її добробуту та повноцінного життя. Ця мета була підтримана у 60 країнах світу.

Хто народився 4 вересня

4 вересня 1960 р. - Деймон Кайл Уейанс - старший - американський актор, режисер, сценарист і продюсер. 1984 року він взяв участь у зйомках телевізійного бойовика "Потрійна зрада", а вже через рік знявся у комедійному телесеріалі "Інший світ".

Деймон Кайл Уейанс-старший
Деймон Кайл Уейанс-старший

4 вересня 1978 р. - Уеслі Кук Бентлі - американський актор, відомий ролями в таких фільмах, як "128 ударів серця у хвилину", "Краса по-американськи", "Чотири пера", "Парковка", "Примарний гонщик" та "Голодні ігри".

Уеслі Кук Бентлі
Уеслі Кук Бентлі

4 вересня 1981 р. - Бейонсе Жизель Ноулз-Картер, більш відома мононімно як Бейонсе - американська співачка в стилі R'n'B, актриса, танцівниця, музичний продюсер. Її третій сольний альбом I Am Sasha Fierce, випущений у листопаді 2008 року, включав хіт "Single Ladies (Put a Ring on It)".

Бейонсе Жизель Ноулз-Картер
Бейонсе Жизель Ноулз-Картер

4 вересня 1990 р. - Ольга Геннадіївна Харлан - українська фехтувальниця на шаблях, дворазова олімпійська чемпіонка 2008 та 2024 роках, шестиразова чемпіонка світу та восьмиразова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка Європейських.

Ольга Геннадійна Харлан
Ольга Геннадійна Харлан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube