Яке сьогодні, 31 серпня, свято: День авіації України та День Далекобійника

В цей день народилися американський актор Річард Гір та українська співачка Тетяна Піскарьова - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 31 серпня, свято: День авіації України та День Далекобійника
А ще 31 серпня Всесвітній день дистанційного навчання та Всесвітній день блогера

У суботу, 31 серпня, українці відзначають День авіації, а православна церква шанує пам'ять мученика Кипріяна Карфагенського, єпископа. Іменини сьогодні святкують Олександр, Володимир, Геннадій, Дмитро, Іван, Михайло, Мирон.

31 серпня - яке сьогодні церковне свято

За повір'ям, на Купріянів день журавлі злітаються на болота і вирішують, коли і як здійснювати переліт на південь
За повір'ям, на Купріянів день журавлі злітаються на болота і вирішують, коли і як здійснювати переліт на південь

Православна церква цього числа вшановує мученика Кипріяна Карфагенського, єпископа. Завдяки батькові-сенатору Фастію Кипріяну здобув гарну освіту. Жага знань привела його до християнства  кардинально змінила світогляд.

Роздавши все нажите жебракам, у віці 46 років він був прийнятий до християнської громади. Невдовзі після хрещення став єпископом Кипріяном Карфагенським. Під час гонінь на християн за імператора-язичника Валеріана його засудили до страти.

Головним заняттям у цей день у наших пращурів був збір журавлини. У давнину існували забобони, що до 31 серпня не можна збирати і їсти журавлину, інакше можна збожеволіти. Збір журавлини зазвичай є трудомісткою справою, яка займається багато часу.

31 серпня - яке сьогодні свято в різних країнах

Літаки спроектовано так, що удар блискавки не виводить їх із ладу
Літаки спроектовано так, що удар блискавки не виводить їх із ладу

Щорічно останньої суботи серпня відзначається День авіації України. У цей день вітають військових та цивільних пілотів, працівників авіатранспорту та індустрії. Засноване свято було 16 серпня 1993 р. за наказом президента Кравчука. Вітають цього дня усіх підкорювачів небесних просторів, бажаючи їм легких приземлень та повітряного настрою. 

Повітряний рух нашої країни охоплює п’ять районів - близько 730 тис. км2. У державі нараховується велика кількість аеропортів, літакобудівних підприємств, авіашкіл, училищ, університетів. Також є Міжнародний центр підготовки. В Україні створена об’єднана цивільно-військова система організації повітряного руху, є морські авіаційні бригади й ескадрилья, морська гелікоптерна ескадрилья. 

пр 3
Цей день допомагає більше дізнатися про блогінг та усвідомити його значення в нашому повсякденному житті, адже не кожен має глибокі знання з цієї сфери

Попри те, що історія блогінгу досить коротка, якщо порівнювати її з історією самого Інтернету, блоги стали невіддільною частиною сучасної онлайн культури. Практично в кожної людини є хоча б один улюблений блог, і це не дивно, адже вони дуже різні - новинні, тематичні, тобто присвячені певній професійній діяльності чи хобі, або виключно розважальні. Явище блогінгу відіграє настільки важливу роль в житті людей, що  існує навіть спеціальне свято - Всесвітній день блогу або Всесвітній день блогера. Цю подію заснували у 2005 році, а відзначають щороку 31 серпня. Дату було обрано не випадково - її векторна ілюстрація у форматі eps8 виглядає як слово "blog".

Першими в історії блогерами стали люди, які познайомилися з Інтернетом та усвідомили його цінність ще в кінці 1980-х. Одним з них був журналіст-фрілансер Джастін Холл - в ті часи студент коледжу в місті Свортмор, що в Пенсильванії. В січні 1994 року він відкрив особисту сторінку на Links.net, яка містила короткі пости з посиланнями на улюблені сайти автора.

Блогінг для багатьох людей - це джерело прибутку, часто навіть основне. Перевага цього заняття полягає в тому, що досягти в ньому успіху можуть не тільки IT-спеціалісти, а навіть підлітки та домогосподарки - все залежить від вдалого вибору тематики блогу, а також від того, скільки зусиль та часу людина здатна йому приділити. 

Всесвітній день дистанційного навчання – це не просто свято освітніх технологій, це визнання еволюції та впливу дистанційної освіти. Він підкреслює можливості, які були створені для учнів по всьому світу, руйнуючи бар’єри і роблячи освіту більш доступною і гнучкою
Всесвітній день дистанційного навчання підкреслює можливості, які були створені для учнів по всьому світу, руйнуючи бар’єри і роблячи освіту більш доступною і гнучкою

Всесвітній день дистанційного навчання - це свято, присвячене трансформаційній силі дистанційної освіти. Ця подія відзначається 31 серпня і присвячена визнанню і підтримці навчання, яке відбувається поза межами фізичної аудиторії. Цей день підкреслює гнучкість, меншу вартість і доступність такої форми навчання.

Дистанційне навчання (також відоме як електронне навчання або онлайн-навчання) - це форма освіти, при якій викладачі та студенти фізично розділені, а для сприяння комунікації використовуються різні технології. Всесвітній день дистанційного навчання відзначає можливості та інструменти дистанційного навчання, доступні для студентів.

Дистанційне навчання має багату історію, починаючи з 1728 року, коли Калеб Філліпс надсилав свої лекції зі стенографії поштою. Концепція розвинулася з курсами стенографії сера Ісаака Пітмана, які він надсилав поштою у 1840-х роках, що призвело до заснування заочних шкіл. З того часу Інтернет трансформував дистанційне навчання, зробивши його простішим, швидшим і доступнішим. Всесвітній день дистанційного навчання був заснований, щоб відзначити, наскільки далеко просунулася дистанційна освіта.

Дистанційне навчання має багато переваг, серед яких гнучкість і доступність, але важливо визнати й усунути його недоліки. Від технологічних бар’єрів до занепокоєння щодо соціальної взаємодії, якості та доброчесності - ці виклики потребують продуманих рішень. Навчальні заклади, викладачі та студенти повинні працювати разом, щоб створити інклюзивне, цікаве та ефективне середовище онлайн-навчання, яке мінімізує ці недоліки та максимізує унікальні можливості, які надає дистанційне навчання.

Специфіка роботи передбачає перебування далекобійників довгий час поза межами дому. Часто водії зустрічають професійне свято за кермом своєї вантажівки. Тому для них кращим подарунком буде святкування в родинному колі
Специфіка роботи передбачає перебування далекобійників довгий час поза межами дому. Часто водії зустрічають професійне свято за кермом своєї вантажівки

В останню суботу серпня водії великовантажних автомобілів відзначають День Далекобійника. Свято не є офіційним і не має точної дати заснування. Святкують його водії зі своїми колегами. Роботодавці влаштовують корпоративні заходи з нагородженням кращих працівників.

Розвивалась професія спершу у США, Канаді та Австралії. Згодом далекобійники з’явилися в усьому світі. Більшу частину свого життя далекобійники проводять у дорозі, ночуючи у мотелях та харчуючись у придорожніх кафе. Саме специфічні умови роботи та сприяли зародженню особливої субкультури. У кабіні вантажівки позаду сидіння водія є жилий відсік для відпочинку, який називається "спальник". У великих американських далекобійних фурах іноді позад кабіни знаходяться цілі кімнати.

Традиційно в цей день столики на літніх майданчиках зайняті, у парках важко знайти вільну лавочку, а галявини рясніють від ковдр, на яких любителі пікніків із задоволенням ласують улюбленим морозивом, тістечками, гамбургерами та десертами
Традиційно в цей день столики на літніх майданчиках зайняті, у парках важко знайти вільну лавочку, а галявини рясніють від ковдр, на яких любителі пікніків із задоволенням ласують улюбленим морозивом, тістечками, гамбургерами та десертами

Цікавим святом, яке проводиться щорічно 31 серпня у США, є День їжі на свіжому повітрі. Цей день обрано не випадково. Попри теплу сонячну погоду, зрозуміло, що дуже скоро доведеться попрощатися з літом. Згодом дощі та холоди змусять усіх покинути літні майданчики кафе та зелені галявини парків, де приємно насолоджуватися улюбленими стравами.

У давнину люди харчувалися на свіжому повітрі. Але поступово вони перебралися до печер, а вживати їжу у приміщенні стало нормою життя. Можливо, приготування страв на багатті зараз є відлунням щоденної рутини наших предків. Тому на природі все здається смачнішим. 

Метою цього свята є підвищення обізнаності покупців про придбання продукції у магазинах франшиз, а також вираз подяки за стимулювання розвитку бізнесу
Метою цього свята є підвищення обізнаності покупців про придбання продукції у магазинах франшиз, а також вираз подяки за стимулювання розвитку бізнесу

31 серпня у США вирішено святкувати День визнання франшизи або День шанування франшизиВперше цю дату вирішили святкувати у 2011 році. До неї приурочили великі знижки, акції, розпродажі та нарахування бонусів постійним клієнтам. Кількість франчайзингових підприємств збільшується з кожним роком. На сьогодні визначають понад 120 їх видів, включаючи галузі автомобільної промисловості, фітнесу, клінінгу, догляду за тваринами тощо. 

Окрім подяки клієнтам, франчайзери діляться своїм досвідом розвитку бізнесу з підприємцями, які тільки починають розвивати власний бренд. Повчально буде почути історії таких грандіозних франшиз, як McDonald’s, Golden Krust Bakery, Subway та багатьох інших. В Україні найпопулярніші франшизи - це Pizza Celentano Ristorante, Aroma Kava, Tez Tour, Novus, Суші Wok тощо.

Хто народився 31 серпня

31 серпня 1949 р. - Річард Тіффані Гір - американський актор. Гір найбільш відомий за ролями у фільмах "У пошуках містера Гудбара", "Дні жнив", "Американський жиголо", "Офіцер і джентльмен", "Клуб "Коттон"", "Красуня", "Первісний страх", "Чикаго", "Мене там немає" і "Хатіко: Найвірніший друг".

Річард Тіффані Гір
Річард Тіффані Гір

31 серпня 1971 р. - Крістофер Такер - американський комедійний актор, який також виступає в жанрі стендап. Найбільш відомий роллю детектива Джеймса Картера в трилогії "Час пік", "Час пік 2" та "Час пік 3", а також за фільмами "П'ятниця", "П'ятий елемент" та "Мій хлопець - псих".

Крістофер Такер
Крістофер Такер

31 серпня 1974 р. - Марк Престон Вебб - американський кінорежисер та режисер відеокліпів. Відомий своєю роботою над романтичною комедією "500 днів літа", а також роботою над двома фільмами перезапуску франшизи про Людину-павука - "Нова Людина-павук" та "Нова Людина-павук: Висока напруга".

Марк Престон Вебб
Марк Престон Вебб

31 серпня 1976 р. - Тетяна Піскарьова - українська співачка, композиторка, Заслужена артистка України, президент "Мюзик-центру "АЛІСА", засновник Благодійного фестивалю "Кохання - це Я!", викладач естрадного вокалу в КНУКІМ.

Тетяна Піскарьова
Тетяна Піскарьова

31 серпня 1984 р. - Олексій Володимирович Душка - український телеведучий, журналіст. 2009 року в ефірі 1+1 вийшов спецпроект авторства Олексія Душки "У Бога за пазухою", присвячений зловживанням серед представників духовенства. З червня 2012 року - автор, редактор та ведучий програми "Територія обману", де споживчі дослідження перетинаються з провокаціями та експериментами.

Олексій Володимирович Душка
Олексій Володимирович Душка

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube