В цей день народилися український телеведучий Олексій Дурнєв та український співак Олег Винник - свята, церковні та народні традиції на середу, 31 липня
У середу, 31 липня, православна церква шанує пам'ять святого Євдокима - покровителя дому та сім'ї. Іменини сьогодні святкують Антон, Арсеній, Василь, Веніамін, Володимир, Вольдемар, Георгій, Денис, Єгор, Іван, Йосип, Костянтин, Максим, Микола, Сергій, Степан, Юрій, Ян, Анна, Єлизавета.
У Євдокимів день у народі вшановують пам'ять святого Євдокима Каппадокіянина - покровителя дому та сім'ї. Євдоким із міста Каппадокії народився в сім'ї християн знатного роду і все своє життя присвятив служінню Богу. Давши обітницю безшлюбності та цнотливості, з жінок він спілкувався тільки з матір'ю. Піклуючись про нещасних і скривджених, нікому не хвалився, не розповідав про це. У 33 роки Бог покликав Євдокима до себе.
Перед смертю він наказав поховати себе в тому одязі, що буде на ньому під час смерті. Щойно душа його відлетіла, від тіла стали зцілюватися хворі. Через півтора року його мати вирішила дістати тіло сина, щоб переодягнути в новий одяг. Відкривши труну, всі побачили чисте світле обличчя, як живе, і від святого поширилися пахощі.
Дуже щасливою прикметою сьогодні вважається з'їсти домашній свіжоспечений хліб. Така страва наповнить людину силами та здоров'ям. Наші предки ставилися до хліба дуже шанобливо. Навіть після закінчення терміну придатності буханець не викидали, а згодовували тваринам.
День обізнаності про незвичайні музичні інструменти, що відзначається щорічно 31 липня, запрошує любителів музики дослідити та оцінити захоплюючий світ рідкісних та унікальних музичних інструментів. Цей день заохочує кожного вийти за межі звичних звуків гітари та фортепіано і відкрити для себе різноманітні та інтригуючі інструменти, які збагачують нашу світову музичну спадщину.
Музичні інструменти були невід’ємною частиною людської культури протягом тисячоліть. Стародавні цивілізації виготовляли інструменти з доступних їм природних матеріалів. Наприклад, найдавнішими зафіксованими інструментами, що датуються приблизно 42 000 років, були флейти з пташиних кісток та кістки мамонта, знайдені в печері в Німеччині.
На стародавньому Кіпрі статуї зображують людей, що грають на лірі, а стародавні римляни винайшли "гідраліс" - орган, що використовував тиск води для отримання звуку. Тим часом в Азії буддисти використовували мушлі як труби, а в Стародавньому Єгипті арфи та інші інструменти прикрашали стіни гробниць, ілюструючи їхнє значення в повсякденному житті та ритуалах.
Протягом століть музичні інструменти еволюціонували, з’являлися нові та інноваційні конструкції. У 12 столітті було винайдено цитолу, середньовічний інструмент, схожий на гітару. Згодом, у 16 столітті, цей інструмент перетворився на скрипку. 19 століття принесло електричні інструменти, а на початку 20 століття російський фізик Леон Теремін винайшов теремін, один з перших електронних інструментів, на якому можна було грати без фізичного контакту.
Гаррі Поттер - харизматична постать романів Джоан Роулінг та кінострічок, знятих за цими романами. Малолітній маг з непростою долею здобув цілу спільноту відданих прихильників, і це не лише дитяча аудиторія - чимало дорослих захоплюються нібито дитячою казкою з рисами фентезі, пригодницького роману, детектива й трилера, яка насправді являє собою щось набагато більше. Хлопчик-чарівник - досить незвичайний літературний герой, який має свій день народження. Згідно з сюжетом, він з’явився на світ 31 липня 1980 року, тож його фанати заснували особливе свято - День народження Гаррі Поттера і щороку відзначають його 31 липня.
В один день з маленьким чарівником народилася й сама майбутня письменниця, але сталося це в 1965 році у британському місті Йейт. З дитинства Джоан Роулінг дуже любила читати і мріяла писати книги. В 6 років вона написала своє перше оповідання, головним героєм якого був кролик, а в 11-річному віці взялася за роман про "прокляті" діаманти та їхніх власників.
Закінчивши Екстерський університет, Джоан переїхала до Лондона і почала працювати в організації "Amnesty International", а потім у Манчестерській торговельній палаті. В 1990 році померла мати Джоан і дівчина дуже тяжко переживала цю втрату. Якось вона очікувала на вокзалі потяг з Манчестера до Лондона і раптом їй спало на думку написати роман про хлопчика-сироту з магічними здібностями. Мало не у вагоні Джоан почала робити перші записи і незабаром їх назбиралося чимало.
В 1992 році Роулінг поїхала до Португалії як викладач англійської мови, там вийшла заміж і народила дочку. Проте шлюб тривав недовго, в 1993 році вона повернулася до Великобританії й оселилася в Единбурзі. Вже були готові три перші розділи роману, і попри те, що в матеріальному плані Джоан переживала важкі часи, вона продовжувала писати кожної вільної хвилини.
За задумом авторки, сюжет книг про Гаррі Поттера мав охопити сім років його життя, починаючи з 11-річчя. Саме тоді хлопчику стало відомо про те, що від народження він є чарівником. Гаррі отримав запрошення до школи магії Гоґвортсу, де знайшов вірних приятелів - Герміону Грейнджер та Рона Візлі, а також дізнався, що його доля пов’язана з темним чарівником і вбивцею Волан-де-Мортом. Боротьба між ними стає основною темою роману і уособлює вічний поєдинок між добром і злом. Гаррі Поттера письменниця наділила найкращими людськими якостями - це розумний, добрий, сильний духом юний чарівник, якому неможливо не співпереживати.
Зрештою, для всіх - дітей і дорослих, це просто дуже цікаві історії зі складними сюжетними лініями, які при цьому легко й приємно читати. Вперше випущені ще до епохи загальнодоступного Інтернету, вони не втратили своєї привабливості досі, так само, як і Гаррі Поттер, який є символом віри в неможливе, а головне - у самого себе.
31 липня кожного року світ відзначає неофіційну, проте важливу подію - День безпородної собаки. Безпородні собаки в більшості випадків мешкають у притулках чи просто неба. При виборі домашнього улюбленця люди найчастіше роблять вибір на користь породистих песиків. Але дворові песики є дуже вірними, відданими та розумними. Їм лише не вистачає людської любові та піклування.
День безпородної собаки має за мету привернення уваги людства до позитивних якостей дворових псів, залучення до взяття таких собачок з притулків або з вулиці задля викорінення проблеми безпритульних тварин, підвищення іміджу безпородних собачок, боротьба з проблемами цих тваринок (голод, холод, відсутність спілкування з людиною, живодерство тощо).
Щорічно 31 липня в США відзначається неофіційне, проте дуже смачне свято - Національний день малинового торта/пирога. Дата святкування обрана на честь періоду достигання малини в Сполучених Штатах. День малинового пирога має за мету залучення людей до збирання, приготування та ласування малиновою випічкою, проведення часу зі своєю родиною чи друзями під час святкування.
Міжнародний день вшанування рятувальників, що відзначається щорічно 31 липня, - це день, присвячений вшануванню та оцінці професіоналів, які забезпечують безпеку відвідувачів басейнів і пляжів. Рятувальники - це герої за лаштунками, які присвячують свій час і життя створенню безпечного середовища для плавців. Вони проводять інструктажі, постійно стежать за гостями, щоб запобігти травмам, і рятують їх від небезпечних для життя нещасних випадків. За оцінками, близько 10 000 людей щорічно рятуються від утоплення рятувальниками, що свідчить про їхні героїчні зусилля.
Рятувальники - це більше, ніж просто люди, які сидять на високому стільчику на пляжі або в басейні. Це сертифіковані рятувальники, які постійно тренуються, щоб підтримувати свої навички порятунку, забезпечувати першокласне обслуговування гостей і безпеку об’єкта, підтримувати чистоту води в басейні і належну санітарну обробку, а також пильно стежити за відвідувачами. Вони пройшли навчання та отримали сертифікати з серцево-легеневої реанімації, подачі кисню, використання АЗД (автоматичний зовнішній дефібрилятор) та надання першої медичної допомоги. Їхні навички перевіряються як у воді, так і на суші. Вони несуть величезну відповідальність і ризикують власним здоров’ям і безпекою, наражаючи себе на небезпеку передачі хвороб і потенційних травм.
Рятувальники також суворо стежать за дотриманням правил, покликаних захистити плавців. Вони виявляють співчуття і турботу, допомагаючи сім’ям вдягати рятувальні жилети, відповідаючи на запитання і дотримуючись суворого санітарного протоколу. Вони - герої пляжу, басейну, озера та аквапарку.
Найкращий спосіб висловити свою вдячність рятувальнику - це дотримуватися правил закладу, наглядати за дітьми або тими, хто погано плаває, а також охоче виконувати інструкції рятувальника. Міжнародний день вшанування рятувальників - це день визнання безцінних послуг, які надають рятувальники суспільству. Ці професіонали відіграють невід’ємну роль у підтримці здоров’я та фізичної форми, забезпеченні душевного спокою плавців та їхніх сімей, а також у порятунку людських життів.
Щорічно 31 липня відзначається професійне свято охоронців природи - Всесвітній день рейнджерів. Подію започаткувала Міжнародна федерація рейнджерів у 2007 році. Всесвітній день рейнджера також вшановує пам’ять відважних рейнджерів, які загинули або були поранені при виконанні службових обов’язків, і відзначає життєво важливу роботу, яку виконують рейнджери для захисту світової природної і культурної спадщини. Цей день - час поміркувати про жертви, на які пішли ці віддані своїй справі люди, і визнати їхній внесок у збереження і захист навколишнього середовища.
Це людина, котра займається інспектуванням заповідних зон, національних парків тощо. Завданнями рейнджера є захист диких тварин та збереження їх від браконьєрів і негативного впливу цивілізації. Англійський термін ranger з’явився у 17 сторіччі, він перекладається як лісник, поліціант, мандрівник. Раніше таким словом називали солдатів англійської армії, згодом термін розширився.
Всесвітній день рейнджерів має за мету привернення уваги людства до цієї важливої професії, подяку парковим рейнджерам за їхню нелегку працю на благо природи, вшанування пам’яті загиблих у ході служби інспекторів.
Вперше Всесвітній день рейнджера відзначався у 2007 році, коли відзначалася 15-та річниця заснування Міжнародної федерації рейнджерів (IRF). IRF була заснована в 1992 році, коли Асоціація рейнджерів національних парків США (ANPR), Шотландська асоціація сільських рейнджерів (SCRA) та Асоціація управління сільською місцевістю (CMA) з Уельсу та Англії об’єдналися, щоб підтримати рейнджерів по всьому світу. Цей день відзначається МФВ у співпраці з Фондом "Тонка зелена лінія" та іншими організаціями, що займаються підтримкою рейнджерів.
31 липня 1944 р. - Джеральдіна Лі Чаплін - британська та іспанська акторка американського походження, донька Чарлі Чапліна і внучка нобелівського лауреата Юджина О'Ніла. Знімається як в іспаномовних ("Вигодуй ворона", "Поговори з нею", "Притулок"), так і в англомовних ("Доктор Живаго", "Нешвілл") фільмах.
31 липня 1962 р. - Веслі Трент Снайпс - американський актор. Виконавець головної ролі у фільмах кінотрилогії "Блейд".
31 липня 1964 р. - Кароліна Катаріна Мюллер, більш відома як C. C. Catch - німецька співачка в стилях поп і диско. Влітку 1985 року, в день народження співачки, пісня "I Can Lose My Heart Tonight" вийшла як її дебютний сингл, ставши хітом у Європі.
31 липня 1965 р. - Джоан Роулінг, відома під псевдонімами Дж. К. Роулінг, Джоан Кетлін Роулінг і Роберт Гелбрейт, - британська письменниця, сценаристка і кінопродюсерка, найбільш відома як авторка серії романів про Гаррі Поттера.
31 липня 1973 р. - Олег Анатолійович Винник - український співак, композитор і автор пісень. У 2021 році Винник став одним із тренерів співочого шоу "Голос країни".
31 липня 1986 р. - Олексій Сергійович Дурнєв - український актор, телеведучий, продюсер, блогер і шоумен. У 2017 році Олексій створив свій YouTube-канал. Найпопулярніші рубрики - "Дурнєв дивиться сторіс", "Упс! А що трапилося?" і "Їжа Дурнєва".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.