Вчені у США розробили наноматеріал, який може спровокувати революцію в мікроелектроніці

Новий матеріал, відомий як тетрадиміт, був створений за допомогою молекулярно-променевої епітаксії

Вчені і тетрадиміт
Вчені MIT створили новий матеріал з надвисокою рухливістю електронів

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) зробили значний прорив у галузі матеріалознавства, створивши новий матеріал з надвисокою рухливістю електронів - тетрадиміт. Він може стати початком революції у мікроелектроніці. 

Про це повідомляється в нещодавно опублікованій статті в журналі Materials Today Physics.

Новий матеріал, відомий як тетрадиміт, був створений за допомогою молекулярно-променевої епітаксії. Цей процес дозволив дослідникам отримати потрійний тетрадиміт товщиною всього 100 нанометрів, який значно перевершує всі інші матеріали за показниками рухливості електронів.

"Раніше досягнута мобільність електронів у подібних системах нагадувала рух по незавершеній дорозі – затримки, пил і безлад. У новому матеріалі це схоже на їзду по Mass Pike без трафіку", – пояснив Джагадіш Мудера, співавтор дослідження.

Тетрадиміт – мінерал, який природно зустрічається в родовищах золота та кварцу поблизу гідротермальних джерел. Він складається з вісмуту, телуру, сурми, сірки та селену. Проте, створення матеріалу без домішок є складним завданням, оскільки телур вісмуту часто вносить дефекти, що знижує рухливість електронів.

Вчені MIT застосували новий підхід, будуючи кристалічну структуру атом за атомом. Молекулярно-променева епітаксія дозволила створити плівку тетрадиміту з мінімальною кількістю домішок.

"Ми були дуже раді, коли виявили, що електричний опір матеріалу коливається, що вказує на високу рухливість електронів", – зазначив інший дослідник Хан Чі.

Це відкриття може змінити правила гри для термоелектричних пристроїв, які перетворюють відпрацьоване тепло в енергію, та для спінтроніки, що використовує обертання електрона для обробки інформації.

"Для нових відкриттів ми повинні опановувати створення нових матеріалів. Вивчаючи цей квантовий танець електронів, ми можемо виявити нові матеріали для майбутніх технологій, які змінять світ", – підсумував Чі.

Вчені розкрили таємницю "вічного двигуна" Девіда Джонсона

Відомий винахідник Девід Джонсон, відомий під псевдонімом "Дедал", створив пристрій, який обертається вже понад сорок років, привертаючи увагу наукової спільноти та широкої громадськості. Незважаючи на те, що патентні відомства більше не приймають заявки на вічні двигуни через порушення законів фізики, пристрій Джонсона, виставлений у Королівському товаристві, залишається загадкою.

Машина Джонсона, створена радше для розваги, ймовірно, отримує додаткову енергію з прихованих механізмів у чорних коробках на спицях колеса або в трубах і коробках під ним. Спроби розкрити секрет винаходу не дали результатів, а сам Джонсон відмовляється коментувати його природу. Королівське товариство запрошує всіх бажаючих відвідати експозицію та спробувати розгадати загадку "вічного двигуна", який продовжує дивувати нові покоління дослідників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube