Яке сьогодні, 29 серпня, свято: День каберне та мотоциклу

В цей день народилися американська акторка Карла Гуджино та українська актриса Віра Кобзар - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 29 серпня, свято: День каберне та мотоциклу
А ще 29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність

У четвер, 29 серпня, українці шанують День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а православна церква шанує пам'ять про мученицьку смерть Іоанна Предтечі - хрестителя Ісуса Христа. Іменини сьогодні святкують Іоанн.

29 серпня - яке сьогодні церковне свято

Веселитися, танцювати і співати в це свято - великий гріх
Веселитися, танцювати і співати в це свято - великий гріх

День присвячений пам'яті про мученицьку смерть Іоанна Предтечі - хрестителя Ісуса Христа. У народі цей день прозвали Головосіком. Іоанн Предтеча неодноразово звинувачував правителя Галілеї Ірода в гріховних стосунках із дружиною брата Іродіадою за живої дружини. Імператор прощав його промови через острах Божого гніву.

З нагоди Дня народження правителя було влаштовано бенкет, на якому для іменинника станцювала дочка коханки - Саломія. Ірод був настільки зачарований нею, що пообіцяв привселюдно виконати будь-яке її бажання. Після поради з матір'ю дівчина зажадала голову Іоанна Предтечі. Ірод виконав прохання дочки. Він наказав відрубати голову Хрестителю Ісуса Христа.

Тієї ж зими Саломія провалилася під лід. Вона намагалася вибратися. Її рухи нагадували танець, який закінчився в ту мить, коли гостра крига відтяла їй голову. Іродіада та Ірод також були покарані. Їх поглинув землетрус в Іспанії. На згадку про насильницьку смерть Іоанна Предтечі було встановлено християнське свято.

Наші предки присвячували цю дату збиранню конопель, щоб добути конопляну олію. На Русі збирали коріння і прибирали ріпу. Ріпу до появи картоплі на Русі додавали до багатьох страв. Цього дня рекомендується відвідати церковну службу і щиро помолитися Богу.

29 серпня - яка сьогодні пам'ятна дата

Сьогодні в цей день ми вшановуємо пам’ять усіх захисників, що загинули у війні з Росією
Сьогодні в цей день ми вшановуємо пам’ять усіх захисників, що загинули у війні з Росією

29 серпня українці відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Пам’ятний день був встановлений Указом Президента Зеленського у 2019 році задля вшанування героїв, загиблих під час Іловайської трагедії. Воїни віддали свої життя у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України. 

Програма заходів цього дня реалізується за участю вищих посадових осіб держави, військовослужбовців та членів родин загиблих воїнів, а також представників Збройних Сил України. На церемоніях оголошуються імена військових, що загинули, захищаючи Батьківщину від російської агресії з 2014 року. Пам’ять загиблих вшановується хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Дата Дня пам’яті обрана у зв’язку з подіями під Іловайськом у 2014 році. Тоді відкрите російське вторгнення призвело до масштабних боїв та оточення українських військовослужбовців. 29 серпня загинуло 366 військових і 429 були поранені.

Метою дня є нагадування громадянам країни про подвиг загиблих воїнів. Символом дати виступає квітка соняшника, адже у дні Іловайської трагедії саме вона рясніла на полях. В Україні наразі День пам’яті захисників триває щодня. Наші захисники гинуть щодня і біль від втрат нестерпний та щоденний для рідних, близьких та для всієї країни. Героям слава!

Резолюція ООН закликає людство свідомо поставитися до проблеми, зрозуміти небезпеку ядерних вибухів
Резолюція ООН закликає людство свідомо поставитися до проблеми, зрозуміти небезпеку ядерних вибухів

З часу створення ядерної зброї у світі було проведено понад 2000 випробувань цього небезпечного засобу масового знищення людей. 29 серпня світ відзначає Міжнародний день дій проти ядерних випробувань. Ця подія була започаткована на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відбулася 2 грудня 2009 року. Всі держави - члени організації підписалися під резолюцією 64/35. Перше відзначення події сталося у 2010 році.

Ініціатором прийняття резолюції виступив Казахстан. Дата була обрана невипадково - 29 серпня 1991 року був закритий Семипалатинський ядерний полігон. Метою пам’ятного дня є поширення інформації про загрозу, яку несе всьому людству ядерна зброя. Наслідки ядерних випробувань виходять за межі національних кордонів, негативно впливають на довкілля, продовольчу безпеку, здоров’я людей. Радіоактивні опади стають причиною екологічних катастроф руйнівної сили. Ще 10 вересня 1996 року був розроблений Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Але й досі цей документ є нератифікованим. У 2018 році Генеральний секретар закликав держави підписати договір та узятися до виконання положень, що зафіксовані в документі. 

29 серпня - яке сьогодні свято в різних країнах

У вині каберне міститься багато таніну – природного антиоксиданту, який чудово бореться із захворюваннями серцево-судинної системи та діабетом 2-го типу
У вині каберне міститься багато таніну – природного антиоксиданту, який чудово бореться із захворюваннями серцево-судинної системи та діабетом 2-го типу

У четвер напередодні Дня праці США відзначається Міжнародний день каберне. Сорт винограду Каберне Совіньйон є найпоширенішим у світі та зустрічається практично у всіх виноробних регіонах. Він є наслідком схрещення таких сортів, як Каберне Фран та Совіньйон Блан. Започатковано свято було Ріком Бакасом у Каліфорнії у 2010 році. За однією із версій - для того, щоб звільнити склади перед збором нового врожаю. Пізніше святкування підхопили у всьому світі.

Міжнародний день каберне святкують переважно у соцмережах. Для того, щоб приєднатися до віртуальної дегустації, достатньо придбати пляшку каберне, зайти у Facebook чи Twitter та із хештегом #CabernetDay публікувати свої та читати інші пости про те, де та з ким відбувається дегустація цього популярного у всьому світі напою.

У кінці століття галузь перегонової мототехніки почала стрімко розвиватися. Світове суспільство побачило легендарні моделі Harley-Davidson, Husqvarna, Triumph, Indian, NSU, BSA, Benelli
У кінці століття галузь перегонової мототехніки почала стрімко розвиватися. Світове суспільство побачило легендарні моделі Harley-Davidson, Husqvarna, Triumph, Indian, NSU, BSA, Benelli

Цікаве свято відзначають 29 серпня всі шанувальники байків - День народження мотоцикла. Цей двоколісний транспортний засіб був розроблений німецькими винахідниками Готлібом Даймлером та Вільгельмом Майбахом у 1885 році. З 1872 року Даймлер працював над розробкою двигуна внутрішнього згорання у фірмі Отто. А вже пізніше разом з Майбахом заснував власну компанію. Винахідникам вдалося створити двигун, протестувати агрегат на серії випробувань. Але не вистачало машини, на яку такий двигун було б можна встановити.

Хто народився 29 серпня

29 серпня 1971 р. - Карла Нілл Гуджино - американська акторка, найбільш відома за роллю Інгрід Кортес у серії фільмів Роберта Родрігеса "Діти шпигунів".

Карла Нілл Гуджино
Карла Нілл Гуджино

29 серпня 1979 р. - Віра Кобзар - впізнавана українська актриса театру і кіно. Вона відома ролями у фільмах і серіалах, таких як "Скажене весілля", "Роман з детективом", "Папік", "Родичі", "Ми більше ніж я".

Віра Кобзар
Віра Кобзар

29 серпня 1986 р. - Ліа Мішель Сарфаті - американська акторка, співачка та авторка пісень. Найбільшу популярність здобула завдяки участі в телесеріалі компанії Fox "Хор", у якому виконала роль Рейчел Беррі.

Ліа Мішель Сарфаті
Ліа Мішель Сарфаті

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube