Яке сьогодні, 29 лютого, свято - День холостяка та поганого святого Касьяна

В цей день народилися український комік Володимир Комаров та американський актор Джессі Ашер - свята, церковні та народні традиції на четвер, 29 лютого

колаж
А ще 29 лютого Всесвітній день рідкісних захворювань та Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми

У четвер, 29 лютого, православна церква шанує пам'ять преподобного Іоанна Касіяна Римлянина, який жив у 4-5 століттях. Іменини сьогодні святкують Арсен, Василь, Нестор, Микола, Симон, Кіра, Марина.

29 лютого - яке сьогодні церковне свято

Цього дня не рекомендується виходити з дому до сходу сонця та працювати
Цього дня не рекомендується виходити з дому до сходу сонця та працювати

28 лютого (29 лютого у високосні роки) кожного року православна церква вшановує День пам’яті преподобного Іоанна Касіяна Римлянина, який жив у 4-5 століттях. 

Святий Касіян був християнським монахом, теологом та письменником. Народився Іоанн на території сучасної Румунії (тодішня Римська імперія), вів аскетичний спосіб життя, подорожував і багато писав про дисципліну й власний досвід спокуси. Преподобний Іоанн Касіян вважається одним із засновників чернецтва в Галлії, куди святий перебрався жити.

За народними легендами деяких частин України, Касіян зображується злим та демонічним. Образ Касіяна в народі має негативний окрас, деякі села навіть не приймали його за святого. Існує легенда, за якою Касіян був янголом, але зрадив Бога. Також є версія викрадення святого бісами, які виховали його поганою людиною.

29 лютого - яке сьогодні свято в різних країнах

Свято засноване на легенді про Святу Бригітту та Святого Патріка
Свято засноване на легенді про Святу Бригітту та Святого Патріка

29 лютого проводиться День холостяка в Ірландії і Сполученому Королівстві. День холостяка, іноді званий жіночим привілеєм, є ірландською традицією, за якою жінкам дозволяється робити пропозиції чоловікам у високосний день, 29 лютого.

Кажуть, що у 5 столітті Брігітта пішла до Патріка, щоб поскаржитися на те, що жінкам доводиться надто довго чекати, щоб вийти заміж, бо чоловіки не поспішають робити пропозицію. Вона попросила в нього надати жінкам цю можливість. Кажуть, що Патрік спочатку дозволив жінкам робити це один раз на сім років, але Брігітта переконала його дати можливість зробити це один раз на чотири роки.

Профілактика травм, спричинені повторним перенапруженням, вимагає багатогранного підходу, включаючи раннє повідомлення про симптоми, якісне навчання ергономічним практикам і впровадження ергономічних рішень для мінімізації факторів ризику
Профілактика травм, спричинені повторним перенапруженням, вимагає багатогранного підходу

Міжнародний день поширення інформації про травми, спричинені повторним перенапруженням або Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми, що відзначається щорічно 28 лютого (або 29 лютого у високосні роки), є нагадуванням про широкомасштабний вплив повторювані травми на робочому місці. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про повторні травми, також відомі як розлади опорно-рухового апарату (musculoskeletal disorders, MSD), які є одними з найпоширеніших і виснажливих професійних ризиків, що впливають на мільйони працівників у всьому світі.

За допомогою освітніх та профілактичних стратегій Міжнародний день поширення інформації про травми, спричинені повторним перенапруженням, має на меті знизити рівень захворюваності на ці травми, які виникають внаслідок повторюваних рухів або тривалого перебування в статичних позах.

Травми, спричинені повторним перенапруженням, охоплюють широкий спектр запальних і дегенеративних станів, що вражають м’язи, сухожилля, нерви та суглоби, переважно у верхній частині тіла. Поширеними симптомами є біль, скутість, поколювання, оніміння та слабкість, які можуть суттєво погіршити повсякденну активність та якість життя. Пов’язана з роботою діяльність, особливо та, що передбачає повторювані рухи, незручні пози або надмірні зусилля, є основним фактором, що сприяє розвитку повторюваних травм. 

Хірурги, що в дитинстві захоплювалися відеоіграми, припускаються на 37% менше помилок під час своєї роботи
Хірурги, що в дитинстві захоплювалися відеоіграми, припускаються на 37% менше помилок під час своєї роботи

День цифрового навчання відзначається щороку в останній четвер кожного лютого. Цифрова революція забезпечила людям безпрецедентний доступ до можливостей проводити навчання та наукові дослідження, використовуючи цифрові пристрої.

День цифрового навчання має за мету звернути увагу на важливість використання цифрових технологій в освіті. Важливе місце мають інноваційні та вдосконалені технології. Цей тип навчання охоплює кілька різних інструментів та аспектів для розширення можливостей студентів, включаючи інтернет, змішане навчання та ресурси. Цифрове навчання також використовується для вдосконалення професійних можливостей вчителів, які можуть ділитися своїм досвідом із студентами.

День цифрового навчання було запроваджено у 2012 році у Сполучених Штатах Америки, де його і було відзначено вперше. Вже згодом свято поширилося по інших країнах та набуло міжнародного значення.

Святкування Дня цифрового навчання надало важливий поштовх керівникам в галузі освіти у використанні гаджетів для викладацької практики та популяризації навчальних технологічних програм, що заохочують учнів до кращих результатів.

Такі зусилля переросли у масове міжнародне свято, коли освітяни зрозуміли, що День цифрового навчання - це дуже важливо для саморозвитку. Технології не звільняють вчителів від роботи, а навпаки посилюють роль вчителя у класі. День цифрового навчання сприяє використанню сучасних інструментів в різних галузях знань.

До рідкісних хвороб відносять, наприклад, муковісцидоз, хворобу Гоше, хворобу Крона, мукополісахаридоз, фенілкетонурію
До рідкісних хвороб відносять, наприклад, муковісцидоз, хворобу Гоше, хворобу Крона, мукополісахаридоз, фенілкетонурію

Щороку останній зимовий день у календарі позначений як Всесвітній день рідкісних захворювань. Ця подія проводиться під координацією Європейської організації з рідкісних захворювань - EURORDIS. Недуги, які вражають невелику кількість людей порівняно із загальною кількістю населення, називають рідкісними.  В Європі хворобу вважають рідкісною, якщо вона вражає одну людину з двох тисяч. Рідкісні захворювання - це серйозні, часто хронічні та прогресуючі недуги, багато з яких досі залишаються недостатньо вивченими. Пацієнти з рідкісними захворюваннями мають дуже багато труднощів - від визначення точного діагнозу до можливості отримувати адекватну медичну допомогу.

В світі існує, за різними даними, від шести до семи тисяч рідкісних, або орфанних захворювань. Лише кілька сотень з них піддаються лікуванню. Переважна більшість рідкісних захворювань викликана генетичними порушеннями, інша частина - бактеріальними або вірусними інфекціями, алергічними та іншими зовнішніми факторами.

Рідкісні захворювання зазвичай важко діагностувати, і на встановлення точного діагнозу часто витрачаються роки. Навіть після визначення хвороби лікування буває недоступним або неефективним, що тільки посилює страждання хворих та членів їхніх родин. Орфанні пацієнти не часто доживають до старості, їм не допомагають звичайні ліки, а їхня зовнішність інколи відрізняється від зовнішності звичайних людей.

Найчастіше орфанні захворювання виявляються в дитинстві - близько 70% дітей з такими діагнозами помирають у віці до десяти років. Але це не означає, що в дорослому віці немає шансів захворіти на рідкісну хворобу. Не всі такі недуги є спадково-генетичними, вони можуть виникати протягом усього життя, а причини значної частини орфанних хвороб досі не встановлені. При цьому лікуванню дітей часто надається значно більше уваги, ніж лікуванню дорослих.

Всесвітній день рідкісних захворювань допомагає нам більше дізнатися про такі хвороби й задуматися про потреби людей, які від них страждають. Адже дуже прикро мати рідкісну невиліковну хворобу, і зазвичай це негативно впливає на самооцінку людини, особливо якщо  недуга розпочалася ще в дитячому віці. Часто такі люди потерпають від соціальної ізоляції, тож у цей день вони відчувають більше розуміння, можуть спілкуватися з іншими пацієнтами на різних заходах,  в тому числі й онлайн.

Хто народився 29 лютого

29 лютого 1940 р. - Йожеф Йожефович Сабо - український футболіст і тренер, виступав на позиції півзахисника. Заслужений майстер спорту СРСР. Заслужений тренер України. П'ять разів очолював київське "Динамо", двічі був наставником збірної України.

Сабо Йожеф Йожефович
Сабо Йожеф Йожефович

29 лютого 1948 р. - Жерар Дармон - французький актор театру та кіно та співак. У кіно вперше знявся у маленькій ролі прислужника Фареса у фільмі Жерара Урі "Пригоди рабина Якова" (1973).

Жерар Дармон
Жерар Дармон

29 лютого 1964 р. - Володимир Валентинович Комаров - український комік, актор, музикант, колишній учасник комік-трупи "Маски".

Володимир Комаров
Володимир Комаров

29 лютого 1992 р. - Джессі Ашер - американський актор. Найбільш відомий за роллю Кема Келлоуея в серіалі Starz "Каяття того, хто вижив" і супергероя Експреса в серіалі Prime Video "Пацани".

Джессі Ашер
Джессі Ашер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube