Яке сьогодні, 27 листопада, свято: День Національної Академії Наук України та захисту черепах

В цей день народилися українські актори Наталія Бузько та Олег Волощенко

Яке сьогодні, 27 листопада, свято: День Національної Академії Наук України та захисту черепах
А ще 27 листопада День шпильок та голок

У середу, 27 листопада, Україна святкує День заснування Національної Академії Наук (НАНУ), а православна церква шанує пам'ять великомученика Якова ПерсіянинаІменини сьогодні святкують Василь, Георгій, Данило, Іван, Ілля, Михайло, Назар, Микола, Петро, Тихон, Юліан, Яків. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату намагалися встати якомога раніше вранці та вийти на вулицю.

27 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

Національна Академія Наук України - одна з найстаріших на пострадянському просторі
Національна Академія Наук України - одна з найстаріших на пострадянському просторі

27 листопада кожного року Україна святкує День заснування Національної Академії Наук (НАНУ). Відомо, що засновником Національної Академії Наук України був гетьман Скоропадський, створення відбулося 27 листопада 1918 року під час установчих зборів. Першим президентом НАНУ став Вернадський - вчений-геолог та геохімік.

В часи Другої світової війни академія проводила успішну роботу над ядерними реакціями, технологіями автоматичного зварювання корпусів артилерійських систем, авіабомб і танків, створенням ліків і методів лікування. Завдячуючи Інституту електротехніки при академії Європа побачила першу універсальну лічильну електронну машину, а весь світ - перші експерименти з дистанційного управління технологічними процесами.

Наразі Національна Академія Наук України є вищою науковою організацією країни та найоб’ємнішим центром наукових робіт. На міжнародній арені НАНУ представляє нашу країну у 40 міжнародних організаціях, академія активно розвиває стосунки з Європейським Союзом. В Україні ж часто проводиться публічна демонстрація наукових розробок на виставках.

Відзначення цього дня допомагає нам гарантувати, що ці стародавні істоти, які вижили протягом мільйонів років, продовжують процвітати і збагачувати наш світ
Відзначення цього дня допомагає нам гарантувати, що ці стародавні істоти, які вижили протягом мільйонів років, продовжують процвітати та збагачувати наш світ

День захисту черепах, дослівно це День усиновлення черепах, що відзначається щорічно 27 листопада, створений для нагадування про багату спадщину та непросте існування однієї з найдавніших істот на Землі. Виникнення Дня захисту черепах або Дня усиновлення черепах переплітається з інформаційною підтримкою та пристрастю до цих морських чудес. Крістін Шоу написала надихаючу статтю на сайті Found Animals 15 листопада 2011 року. Висвітлюючи погіршення умов існування черепах і наголошуючи на необхідності їх збереження, стаття Шоу знайшла відгук у багатьох людей. Під впливом її палкого заклику до боротьби 27 листопада того ж року було відзначено перший в історії День захисту черепах. Відтоді її послання тільки посилилося, і світові спільноти відзначають цей день щороку, поєднуючи поширення обізнаності, заклики дій та допомоги та захоплення черепахами.

День усиновлення черепах нагадує про захоплюючий світ черепах і нашу постійну відповідальність за їх збереження. Розмірковуючи про важливість цих стародавніх істот і виклики, з якими вони стикаються, ми усвідомлюємо, що відіграємо ключову роль у їх збереженні. Люди можуть всиновлювати або спонсорувати черепах, підтримувати природоохоронні організації, брати участь у прибиранні пляжів та зменшити використання одноразового пластику.

Це день для того, щоб поміркувати про те, як далеко ми просунулися і які виклики залишаються на шляху до створення справедливого робочого середовища
Це день для того, щоб поміркувати про те, як далеко ми просунулися і які виклики залишаються на шляху до створення справедливого робочого середовища

День шпильок та голок, який відзначається щорічно 27 листопада, має подвійне значення. Це день пам’яті історичного пролетарського бродвейського мюзиклу, а також нагадування про поширені фізичні відчуття, відомі як “поколювання”. Це унікальне поєднання культури та обізнаності про здоров’я дає можливість замислитися як над питаннями соціальної справедливості, так і над особистим добробутом. Одним словом, про що ця подія - не просто сказати, нумо розбиратися разом.

День шпильок та голок бере свій початок з бродвейського мюзиклу 1937 року "Pins and Needles", який був поставлений Міжнародною жіночою профспілкою працівників швейної промисловості. Вистава була унікальною тим, що в ній грали виключно члени профспілки, які вдень працювали на швейних фабриках, а вночі були акторами. Це був рідкісний приклад мюзиклу, який був не лише розважальним, але й ніс сильне послання про соціальну справедливість, трудові права та антифашизм.

День шпильок та голок - це день з різнобічними й важливими сенсами та значеннями. Це і вшанування історичного моменту в історії Бродвею, коли питання праці було винесено на сцену, і заклик не забувати про наше фізичне здоров’я. Незалежно від того, чи йде мова про захист соціальної справедливості, чи про розуміння сигналів нашого тіла, День голок і шпильок нагадує нам про важливість залишатися налаштованими на повідомлення, які ми отримуємо як від суспільства, так і від власного тіла.

Цього дня відбувається вшанування баварського кремового пирога - улюбленого кондитерського десерту
Цього дня відбувається вшанування баварського кремового пирога - улюбленого кондитерського десерту

27 листопада проводиться Національний день баварського кремового пирога в США. Баварський кремовий пиріг - класичний десерт, який увійшов до репертуару шеф-кухаря Марі-Антуан Карем, якому його іноді приписують. Він був названий на початку 19 століття на честь Баварії або, що ймовірніше в історії високої кухні, на честь особливо видатного баварця, такого як Віттельсбах.

Кондитерський крем - це не те саме, що баварський крем. У кондитерському кремі замість желатину, густих вершків та яєчних жовтків використовуються різні інгредієнти, такі як олія, кукурудзяний крохмаль та молоко. Як і баварський крем, можна використовувати кондитерський крем для начинки десертів, тортів і пончиків. Вважається, що баварські вершки з'явилися ще в середні віки. Вважається, що їхнє походження сягає 17-го та 18-го століть, коли французькі кухарі готували для принців Віттельсбахів, німецької родини, яка керувала Баварією з 12 століття до 1918 року.

27 листопада - яке сьогодні церковне свято

У Київській Русі це був останній день у році, коли можна було грати весілля. Тому закохані намагалися одружитися до цього дня
У Київській Русі це був останній день у році, коли можна було грати весілля. Тому закохані намагалися одружитися до цього дня

У православному календарі день пам'яті великомученика Якова Персіянина. Яків Персіанин був християнином, який жив у IV столітті в Персії. Він був одним із двадцяти семи синів царя Іздегерда I, який переслідував християн. Яків відмовився від язичництва і прийняв християнство, за що його батько відкинув його від себе і позбавив усіх прав і привілеїв. Яків жив у злиднях і займався благодійністю, допомагаючи бідним і хворим.

Коли на престолі Персії опинився Шапур II, він почав нову хвилю переслідувань християн. Яків був заарештований і підданий жорстоким тортурам, під час яких йому відрізали по одній частині тіла, поки він не помер. Його мученицька смерть сталася 27 листопада 421 року.

У народне свято 27 листопада намагалися встати якомога раніше вранці та вийти на вулицю, встати обличчям до вітру і дозволити йому "видути" з голови тривоги та погані думки. Люди вірили, що такий ритуал принесе щастя.

Хто народився 27 листопада

27 листопада 1947 р. - Ноябрьов Ілля Якович - український телеведучий, конферансьє й автор телевізійних проектів: "Я - пам'ятник собі…", "Острів невдачі", "Золотий гусак", "Показуха", "Афера", "Я все про вас знаю", "Кумири та кумирчики". 

Ноябрьов Ілля Якович
Ноябрьов Ілля Якович

27 листопада 1951 р. - Віра Лусія Фішер - бразильська акторка і фотомодель, відома своїми ролями в численних теленовелах. Після закінчення серіалу "Сімейні узи" підписала контракт на роботу в серіалах компанії "Globo" до 2011 року.

Віра Лусія Фішер
Віра Лусія Фішер

27 листопада 1963 р. - Наталія Євгенівна Бузько - українська актриса. Учасниця комік-трупи "Маски". Працює в "Будинку клоунів" в Одесі. Викладач акторської майстерності в продюсерському центрі "Star time" і кіношколі "RemarkaFilm" в Одесі.

Наталія Євгенівна Бузько
Наталія Євгенівна Бузько

27 листопада 1973 р. - Шарлто Коплі - південноафриканський актор, найбільш відомий завдяки ролям у фантастичних фільмах режисера Ніла Бломкампа. Шарлто грав головну роль у фільмі "Район № 9".

Шарлто Коплі
Шарлто Коплі

27 листопада 1978 р. - Волощенко Олег Олександрович - актор театру і кіно, актор FILM.UA Group, актор Кам'янського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки (з 1998), де грає головну роль у комедійній п'єсі Ж. -Б. Мольєра "Тартюф".

Волощенко Олег Олександрович
Волощенко Олег Олександрович

27 листопада 1985 р. - Елісон Елізабет Пілл - канадська актриса театру, телебачення і кіно. У 2011 році Елісон стала лауреатом премії "Джеміні" в категорії Найкраща гра другого плану в міні-серіалі за роль у "Стовпах Землі".

Елісон Елізабет Пілл
Елісон Елізабет Пілл

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube