Яке сьогодні, 26 травня, свято: День міста Київ та Всесвітній день рудих

Цього дня народилися американський співак Ленні Кравіц та український рок-музикант Валєрій Харчишин - свята, церковні та народні традиції на неділю, 26 травня

колаж
А ще 26 травня День хіміка та Всесвітній день Дракули

У неділю, 26 травня, українці відзначають День міста Київ, а православна церква шанує пам'ять апостола від 70-ти Карпа, єпископа. Іменини сьогодні святкують Олександр, Георгій, Єгор, Іван, Макар, Ян, Олена, Олена, Ілона.

26 травня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято чоловіки виходять на рибалку
У це народне свято чоловіки виходять на рибалку

Православна церква цього числа вшановує пам'ять апостола від 70-ти Карпа, єпископа. Карп жив у І столітті і був послідовником святого Павла. Він вважав за велику честь прислужувати апостолу, виконувати його доручення і доставляти від нього послання людям. Якийсь час Карп працював на острові Кандія, що знаходився в Середземному морі, на південь від Егейського. Там його будинок відвідав член Афінського верховного судилища святої Діонісії.

Павло провів багато часу з Карпом і переконався в його благочестя, твердості духу та непохитної віри в Господа. Він поставив свого послідовника єпископом Фракійського міста Берії, що знаходився на Балканському півострові, на північ від Македонії.

Карп за вдачею був дуже терплячою людиною. Але одного разу впав у глибокий смуток. Він дізнався, що невіруюча людина відвернула від Христової віри одного з братів. Тоді Карп почав просити Бога покарати їх. І тут відкрилася стеля житла єпископа, і він побачив Ісуса, під своїми ногами безодню, а на краю тих грішників. Карп зрадів, що їх буде покарано, але Ісус простягнув їм свої руки. Так єпископ зрозумів, що Бог готовий вибачити будь-кого і страждати за кожного. У Берії Карп багатьох привів до світла істинної віри. Але юдеї не хотіли миритися з його вченням, тому жорстоко вбили єпископа.

Дата 26 травня вважається вдалою для доїння кіз та корів. Господині цього дня для позбавлення від неприємного запаху молока та продовження терміну придатності ставили глечик із напоєм під квітучий кущ шипшини.

26 травня - яке сьогодні свято в різних країнах

Назва головної вулиці міста походить від назви місцевості - Хрещатої долини або Хрещатого яру. В плані міста, датованому 1837 роком, вулиця називалася Хрещатицькою
Назва головної вулиці міста походить від назви місцевості - Хрещатої долини або Хрещатого яру. В плані міста, датованому 1837 роком, вулиця називалася Хрещатицькою

День міста Київ щорічно відзначають в останню неділю травня. Київ - одне з найкрасивіших і найдавніших міст світу. Нинішня столиця України колись була центром великої держави з територією від Балтики до Чорного моря й від Волги до Карпатських гір, відомої всім як Київська Русь. Біографія Києва нерозривно пов’язана з визначними історичними подіями, які залишили свій слід в безцінних архітектурних пам’ятках, музеях та навіть в назвах міських вулиць. Зберігаючи неповторну атмосферу старовини, Київ водночас є сучасним мегаполісом, політичним та духовним осередком української нації. 

Київ має довгу й багату на події історію, витоки якої ховаються в глибокій давнині. Археологічні знахідки знарядь з каменю та кісток, залишки примітивних будівель вказують на те, що перші людські поселення в цих місцях належали до епохи пізнього палеоліту (приблизно 40-15 тис. років тому).

Період з III по V тисячоліття до нашої ери був часом розквіту трипільської культури, також і на території сучасної місцевості Києва. Завдяки розкопкам там знайдено чимало артефактів мідної, бронзової та залізної доби, які свідчать про побут місцевих племен, а також про їхні торгові відносини зі скіфами, сарматами та грецькими колоніями, розташованими на узбережжі Чорного моря. 

Закавказька країна на березі Чорного моря має населення близько 3 мільйонів 700 тисяч. Столицею Грузії є місто Тбілісі. Територія дуже багата на флору і фауну
Закавказька країна на березі Чорного моря має населення близько 3 мільйонів 700 тисяч. Столицею Грузії є місто Тбілісі, а територія дуже багата на флору і фауну

Щорічно 26 травня Грузія відзначає головне свято держави - День Незалежності. Адже саме цього дня у 1918 році країна отримала бажану свободу від Російської імперії. Не дивлячись на те, що незалежною Грузія була лише до 1921 року, 23 країни світу встигли визнати цю державу. Відновлення незалежності відбулось 9 квітня 1991 року.

Грузія святкує день отримання свободи тисячним військовим парадом, який проходить проспектом Руставелі, урочистим концертом, яскравим фестивалем квітів, масовим вшануванням пам’яті людей, котрі боролись за незалежність держави, спортивними змаганнями, дитячими заходами тощо.

Вважається, що Хустський замок, який розташований на Закарпатті, має відношення до Влада Цепеша
Вважається, що Хустський замок, який розташований на Закарпатті, має відношення до Влада Цепеша

Щорічно 26 травня відзначається свято, присвячене відомому на всю планету монстру - Всесвітній день Дракули. Дата святкування обрана на честь виходу першого роману Брема Стокера під назвою "Дракула", що відбулось саме цього дня у 1897 році.

Вампір граф Дракула - головний персонаж даного готичного роману, лютий вбивця. На основі твору Стокера пізніше було випущено безліч оповідань та фільмів жахів. До речі, образ та прізвище Дракули запозичені у жорстокого правителя Валахії на ім’я Влад Цепеш, якого також знають за прізвищем Дракул (значення: син дракона). Диктатор садистським чином вбив близько 100 тисяч людей за свого життя.

Багато важливих для людства відкриттів відбулися завдяки хімікам випадково
Багато важливих для людства відкриттів відбулися завдяки хімікам випадково

В останню неділю травня кожен рік святкують День хіміка. Це свято було відновлене 7 травня 1994 року. В цей було вирішено вшановувати робітників хімічної та нафтохімічної промисловості. Свято відзначається на підприємствах в містах, значна кількість населення яких працює на профільних промислових об’єктах. 

Хімія займає важливе місце у житті людей. Її відкриттями користується не лише промисловість, а й кожна сім’я. Ліки, косметика, побутові засоби, більшість харчових добавок та речі першої необхідності отримані за допомогою хімії.

Руде волосся зустрічається у представників різних етнічних приналежностей. Проте частіше його власниками стають люди північного або західноєвропейського походження (2-6%), рідше - представники інших народів
Руде волосся зустрічається у представників різних етнічних приналежностей. Проте частіше його власниками стають люди північного або західноєвропейського походження (2-6%), рідше - представники інших народів

26 травня всі рудоволосі представники населення планети відзначають своє особливе свято - Всесвітній день рудих. Вони яскраві, веселі, несуть з собою відчуття радості. Вони дійсно виглядають немов поціловані сонцем. Вони як яскрава плямка у сірому натовпі. Виявляється рудоволосих людей на землі не так багато, тільки 2-3% від усього населення планети. Вчені також стверджують, що цей відсоток щороку зменшується.

Попри те, що винуватцями свята є люди з рудим волоссям та рудими бородами, започаткував його білявий художник з Нідерландів Барт Ровенхорст. Під впливом ефектних портретів рудоволосих представниць прекрасної статі, написаних Густавом Клімтом та Габріелем Росетті митець вирішив створити свою виставку красунь з рудим волоссям. Для цього йому необхідно було найти відповідну натурницю. Оскільки в Нідерландах рудих людей не так багато - тільки 2% усього населення країни мають руде волосся від природи, завдання здавалось неможливим. Тому Барт вирішив дати оголошення в газету про кастинг рудоволосих жінок на роль натурниць. 

Художник був приємно вражений, коли на кастинг прибуло не 15 дівчат, як він очікував, а в десять раз більше. Ровенхост обрав 14 дівчат, які йому сподобалися більше за інших. А місце останньої розіграли через лотерею. Це був перший Всесвітній день рудих, який відбувся 26 квітня 2005 року. З цього часу на фестиваль щорічно з’їжджаються рудоволосі красуні та красунчики з різних куточків земної кулі.

Ця подія має за мету відсвяткувати, популяризувати та продемонструвати багату історію та дух лінді-хопу
Ця подія має за мету відсвяткувати, популяризувати та продемонструвати багату історію та дух лінді-хопу

Всесвітній день лінді-хопу відзначається щорічно 26 травня. Це свято яскравого танцювального стилю, відомий як лінді-хоп.

Лінді-хоп - це партнерський танець, який виник в афроамериканських громадах Гарлему, Нью-Йорк, у 1920-1930-х роках. Він розвинувся із злиття різних танцювальних стилів, включаючи джаз, степ, чарльстон і брейквей. Танець набув популярності в епоху свінгу і став символом радості, свободи та культурного самовираження. 

Хто народився 26 травня

26 травня 1957 р. - Богдан Михайлович Бенюк - радянський та український актор театру та кіно, телеведучий, Народний артист України. Вів розважальні телепрограми - кулінарну "Шоу самотнього холостяка" (Перший національний), "Біла ворона" (1+1), політично-гумористичну "Отака дурня, малята. Вечірня казка від діда Богдана" (Ukraine World News).

Богдан Михайлович Бенюк
Богдан Михайлович Бенюк

26 травня 1964 р. - Леонард Альберт Кравіц - американський співак, автор пісень, мультиінструменталіст, продюсер, аранжувальник і актор. Його "ретро"-стиль поєднує разом елементи таких музичних напрямів, як рок, соул, фанк, реггі, психоделія, фолк та балади.

Леонард Альберт Кравіц
Леонард Альберт Кравіц

26 травня 1966 р. - Хелена Бонем Картер - англійська актриса. Стала широко відома після виконання провідних ролей в екранізаціях творів Е. М. Форстера ("Кімната з видом", "Там, де навіть ангели бояться з'явитися", "Говардс-Енд").

Хелена Бонем Картер
Хелена Бонем Картер

26 травня 1974 р. - Валєрій Володимирович Харчишин - український рок-музикант. Лідер рок-гурту "Друга Ріка".

Валєрій Володимирович Харчишин
Валєрій Володимирович Харчишин

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube