Яке сьогодні, 26 серпня, свято: Міжнародний день собак та туалетного паперу

В цей день народилися українська блогерка Діана Глостер та американський актор Маколей Калкін - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 26 серпня, свято: Міжнародний день собак та туалетного паперу
А ще 26 серпня Міжнародний день актора та День музичної йоги

У понеділок, 26 серпня, православна церква шанує пам'ять святих мучеників Наталії та АдріанаІменини сьогодні святкують Іоанн, Георгій.

26 серпня - яке сьогодні церковне свято

Яке сьогодні, 26 серпня, свято: День туалетного паперу та Міжнародний день собак 1
Для міцного здоров'я, благополуччя і сімейного щастя в цей день обов'язково варто з'їсти страву з вівса

День пам’яті святих мучеників Наталії та Адріана відзначають 26 серпня. Нікомедійці Наталія та Адріан жили в Віфінійській провінції в 4 столітті. Глава сім’ї був заклятим ідолопоклонником і служив при дворі імператора Максиміана, правлячого в той період. Наталія ж була християнкою, молилася потай і випрошувала Господа про дарування невірним прощення.

Під час гоніння християн група людей, яка сповідує віру Христову, сховалася в печері. Поплічники Максиміана вистежили їх, зловили, піддали фізичним катуванням, після чого доставили в палац на суд. Був присутній там і Адріан, начальник палати, якому довірили вести процес. Побачивши непохитність і вірність Отцю Всевишньому з боку бранців, служитель був так вражений, що прилюдно зрікся помилкових ідолів. Імператор, розсерджений зухвалістю, повелів кинути його разом з іншими невільниками в темницю. Як тільки Наталія дізналася про страждання чоловіка, відразу поспішила відвідати його. Жінка всіляко підбадьорювала Адріана, просила бути мужнім і стійким.

Наступного дня нікомедійця засудили до смерті та дозволили попрощатися з дружиною на знак поваги за минулі заслуги. Спочатку служителі царя почали катувати інших віруючих: їм перебивали ноги й руки залізними молотами, ті в страшних муках вмирали від больового шоку. Незабаром прийшла черга Адріана. Його дружина боялася, що чоловік злякається і зречеться від Христа, що тримала його тіло, поки кат здійснював побиття. Потім останки вирішено було спалити, але припис не встигли зробити. Небеса розверзлися і на землю пролився дощ, що загасив полум’я; блискавки вдаряли в служителів Максиміана, несучи кару Божу.

Після загибелі чоловік з’явився коханій, повідомивши, що незабаром її змусять одружитися. Щоб уникнути цього, жінці належало невпинно молитися. Пророцтво убієнного збулося - незабаром воєначальник запропонував християнці стати його дружиною. Шлюб так і не відбувся, оскільки Наталія пішла за своїм чоловіком. Через кілька днів вона безболісно померла біля могили мученика.

На Наталію-вівсяницю працювали не покладаючи рук. Слід було встигнути закінчити жнива до настання негоди. Після важкого трудового дня спільно збирали стіл, головними стравами якого був вівсяний кисіль, каші зі злаків і млинці. Вважається, що хто вип’є киселю зцілиться від багатьох хвороб. Варили його за особливим рецептом: до води та вівсяної крупи додавали кілька кірок чорного хліба, кефір, очищені пластівці вівса. Отриманий напій настоювали кілька днів, даючи йому заграти й насититися повітрям.

26 серпня - яке сьогодні свято в різних країнах

Музика вважається універсальною мовою спілкування і може допомогти об’єднати і зрозуміти людей різних культур
Музика вважається універсальною мовою спілкування і може допомогти об’єднати та зрозуміти людей різних культур

День музичної йоги відзначають 26 серпня - це свято про гармонійне поєднання музики та йоги. Це унікальна подія, яке поєднує заспокійливу практику йоги з ритмічною красою музики. Цей день присвячений тим, хто любить практикувати йогу у супроводі певних музичних композицій. Хоча деякі практики йоги не використовують музику на заняттях, вважаючи, що вона відвертає увагу, багато викладачів і практиків йоги не можуть уявити свої заняття без музики. Музика допомагає задати ритм, налаштуватися на потрібний настрій, підключитися до процесу медитації, а також повністю розслабитися або прискорити рухи під час динамічних вправ.

Походження Дня музичної йоги достеменно невідоме, але цілком ймовірно, що його ініціював хтось, хто займався йогічними практиками. Можливо, вчитель, який помітив чудові результати при включенні музики у свої заняття.

Цей день — чудовий привід відвідати притулок для собак та надати волонтерам посильну допомогу
Цей день - чудовий привід відвідати притулок для собак та надати волонтерам посильну допомогу

Люди й собаки існують разом тисячі років, а деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями та навіть членами родини, а  прикладів бездоганної собачої вірності в історії чи не більше, ніж людської. Сучасний світ стрімко змінюється, але це не стосується ставлення до собак - вони залишаються нашими улюбленцями. Про це свідчить і спеціальне свято, присвячене цим розумним і товариським домашнім тваринам - Міжнародний день собак, який щороку відзначається 26 серпня. У США це - Національний день собак.

Життя людей тісно пов’язане з домашніми тваринами, і чи не найміцніший зв’язок ми маємо з собаками.  Ці дивовижні створіння справді вирізняються серед усіх інших надзвичайним розумом, чутливістю та відвагою. Вони досконало виконують функції особистих захисників, поводирів для людей з особливими потребами, допомагають правоохоронцям, рятувальникам, медикам, при цьому залишаються вірними й безкорисливими. Не дивно, що на честь собак люди заснували багато святкових днів.

Ідея Міжнародного дня собаки належить американці Коллін Пейдж. Ця жінка є одним з провідних американських спеціалістів з поведінки тварин, автором книг, експертом сайту DogTime.com та журналу "OK!". До речі, вона заснувала не тільки День собаки, але й День кішки, День цуценят, День домашніх тварин, День пляжу  та інші свята, пов’язані з природою та живими істотами.

День собаки Коллін Пейдж заснувала у 2004 році. Дата свята - 26 серпня - це пам’ятний для жінки день, коли в її родині з’явилася собака Шелті, взята з притулку. Тоді Коллін було всього 10 років, але саме завдяки Шелті вона знайшла своє покликання - вивчати характер і поведінку тварин та захищати їх від байдужості й жорстокості. 

Коллін Пейдж закликає поважати й любити усіх собак, незалежно  від того, чистопородні вони чи звичайні дворові. При цьому жінка виступає проти купівлі цуценят у заводчиків, бо вважає, що вони експлуатують тварин задля прибутку. Тому Пейдж всім рекомендує брати цуценят та собак з притулків, і це цілком можливо навіть для тих, хто шукає собі компаньйона певної породи, адже серед безпритульних тварин зустрічається чимало породистих.

Попри те, що День собаки починався як національне свято у США, він швидко набув статусу всесвітнього і відзначається в більшості країн. До популяризації Всесвітнього дня собаки із задоволенням долучаються відомі персони - Тейлор Свіфт, Мерайя Кері, Шерон Осборн та інші, а також благодійні й громадські організації та агенції новин.

На думку палеонтологів, близько 60 мільйонів років тому на території сучасної Азії мешкали тварини, схожі за виглядом на ласку. Наукова назва родини цих викопних ссавців - міациди. Вони не залишили після себе прямих нащадків, проте  від них беруть початок всі псові тварини - вовки, лисиці та шакали.

Генетичні дослідження стверджують, що собаки походять безпосередньо від вовків, точніше, від неіснуючого нині виду цих тварин, який відділився від основної популяції. Час та місце одомашнювання собак залишаються предметом суперечок, однак поширеною є версія, що вперше це сталося в Європі в часовому проміжку  від 14 до 29 тисяч років тому. Про це свідчить археологічна знахідка  в одній з печер на півдні Франції - скам’янілі сліди маленької дитини та собаки, що 26 тисяч років тому йшли поруч.

В одному з найдавніших літературних творів - клинописному Епосі про Гільгамеша собаки згадані в ролі супутників шумерської богині Іннани, яка подорожувала з сімома псами в нашийниках та на повідках. Вважалося, що душа собаки складається з трьох частин - дикого звіра, людини та божества. В побуті шумери використовували собак в першу чергу для захисту житла й худоби від ворогів. Основних собачих порід було дві - хорти, незамінні на полюванні,  а також великі й сильні собаки, схожі на сучасного мастифа, які легко могли протистояти нападу будь-якого хижака.

Знайдіть інформацію про своїх улюблених акторів у кіно та на телебаченні і присвятіть цей день перегляду їхніх найкращих робіт
Знайдіть інформацію про своїх улюблених акторів у кіно та на телебаченні та присвятіть цей день перегляду їхніх найкращих робіт

Міжнародний день актора відзначають 26 серпня - це свято акторського мистецтва, день, присвячений вшануванню акторів у всьому світі. Актори були невіддільною частиною людської історії, розповідаючи історії про кохання, трагедії та все, що знаходиться між ними, надихаючи уяву мільйонів глядачів.

Міжнародний день актора - це не лише свято відомих акторів, але й визнання талантів, що тільки починають розвиватися. Це день заохочення тих, хто мріє про акторську кар’єру, нагадування їм про радість і задоволення, які приносить самовираження через цей вид мистецтва. Це також день, щоб підкреслити важливість підготовки та постійного навчання в акторській майстерності, а також стійкості, яка часто необхідна в цій професії.

Акторська майстерність - це вид мистецтва, який бере свій початок з античних часів, з корінням у давньогрецькому театрі. Протягом століть воно розвивалося та урізноманітнювалося, охоплюючи різні жанри та медіа, від театру до кіно, телебачення, а тепер і цифрових платформ.

У 534 році до н.е., коли на сцену театру Діоніса вийшов Феспіс, який став першим відомим виконавцем, що говорив словами персонажа та розповідав його історію. Через це акторів сьогодні часто називають театрознавцями. Акторська гра з часів Стародавньої Греції стала мистецтвом, формою розваги, яка вийшла за межі часу.

Протягом століть акторська майстерність значно еволюціонувала. У Середньовіччі, під час католицького впливу, акторське мистецтво намагалися вважати небезпечним, аморальним і язичницьким, що значно знизило його популярність. Епоха Відродження повернула його назад і знову трансформувала за допомогою п’єс мораліте, а потім з’явився Вільям Шекспір у 1700-х роках, який закріпив театральне мистецтво на своєму місці.

За рік усі мешканці планети використовують більше 30 мільярдів рулонів туалетного паперу, це близько 60 000 рулонів за хвилин
За рік усі мешканці планети використовують понад 30 мільярдів рулонів туалетного паперу, це близько 60 000 рулонів за хвилин

26 серпня щороку у світі відзначають День туалетного паперу. Свято вперше з’явилося в Америці у 2015 році. Зараз туалетний папір без перебільшень вважається незамінним винаходом людства. Перший такий папір з’явився в Китаї ще у II сторіччі. У часи Середньовіччя в Піднебесній імперії його вже виробляли у промислових масштабах. У Європі про такий винахід дізналися лише у XIV сторіччі завдяки Марко Поло, який першим дістався Китаю. 

В Америці туалетний папір в упаковці з’явився лише у 1857 р., а першу комерційну лінію з виготовлення упакованого туалетного паперу створив Джозеф К. Гейетті. У вигляді рулонів папір з’явився не одразу, спочатку його пакували у коробки. На початку XX сторіччя у США з’явився перший рулон. 

За даними одного опитування, 49% людей обов’язково візьмуть з собою на безлюдний острів туалетний папір. Деякі опитувані поставили цю позицію у списку необхідних речей навіть перед їжею.

Хто народився 26 серпня

26 серпня 1963 р. - Ян Михайлович Валєтов - український письменник-фантаст і журналіст. Був капітаном команди КВК ДНУ, членом Всесоюзного Клубу "Що? Де? Коли?". Один із творців гри "Брейн-ринг".

Ян Михайлович Валєтов
Ян Михайлович Валєтов

26 серпня 1970 р. - Мелісса Енн Маккарті - американська акторка, комедіантка, сценаристка, продюсерка і модельєрка. Відома за своїми ролями у фільмах "Дев'ятки", "План Б", "Життя, як воно є" і за своєю роллю Меган у фільмі 2011 року "Дівич-вечір у Вегасі".

Мелісса Енн Маккарті
Мелісса Енн Маккарті

26 серпня 1980 р. - Маколей Карсон Калкін - американський актор кіно, телебачення та озвучування, музикант. Один із найуспішніших дітей-акторів в історії Голлівуду, який прославився головними ролями у фільмах "Дядечко Бак", "Сам вдома", "Моя донька", "Сам вдома 2: Той, хто загубився в Нью-Йорку", "Добрий синочок", "Нарівні з батьком", "Багатий Річі" та "Повелитель сторінок".

Маколей Карсон Калкін
Маколей Карсон Калкін

26 серпня 1980 р. - Крістофер Вайтлоу Пайн - американський актор. Знявся в таких фільмах, як "Щоденники принцеси 2: Як стати королевою", "Поцілунок на удачу", "Некерований".

Крістофер Вайтлоу Пайн
Крістофер Вайтлоу Пайн

26 серпня 1991 р. - Ділан О'Браєн - американський актор і музикант, найвідоміший за роллю Стайлза Стілінскі в телесеріалі "Вовченя" та ролі Томаса в екранізації роману Джеймса Дешнера "Той, хто біжить у лабіринті".

Ділан О'Браєн
Ділан О'Браєн

26 серпня 1993 р. - Глостер Діана Володимирівна (Diana Gloster) - українська співачка, авторка пісень, блогерка, акторка та ведуча подкасту Gloster Fm. У 2019 році знялася в одній із головних ролей повнометражного фільму "Мій Дідусь - Дід Мороз" режисера Сергія Шляхтюка. Пісня "Сніг" Діани стала офіційним саундтреком до цього фільму.

Глостер Діана Володимирівна
Глостер Діана Володимирівна

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube