В цей день народилися українська актриса Анастасія Зюркалова та британська акторка Емілія Кларк - свята, церковні та народні традиції
У середу, 23 жовтня, в Україні відзначають День рекламіста, а православна церква шанує память святого апостола Якова. Іменини сьогодні святкують Олександр, Володимир, Вольдемар, Єлисей, Омелян, Гнат, Максим, Микола, Еміль, Яків, Єфросинія. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину часто цього дня вже розтоплювали піч.
Реклама оточує нас всюди. Ми вже не уявляємо телебачення, радіо, соціальні мережі, газети, журнали без реклами. Іноді вона набридає та дратує, а іноді допомагає в пошуках потрібного товару. Щорічно 23 жовтня в Україні відзначається професійне свято тих, хто має відношення до створення та розміщення реклами - День рекламіста. Це свято відносно молоде, воно існує з 1994 року. Рекламісти - це завжди креативні та натхненні люди, здатні створити з нічого геніальну ідею. До святкування в цей день також приєднуються працівники споріднених з рекламою областей - маркетологи, дизайнери, промоутери, копірайтери, бренд-менеджери.
Реклама як явище існує з найдавніших часів. На єгипетських папірусах знайдено оголошення про продаж рабів. В період античності, у Давньому Римі та в Давній Греції, переважали усні варіанти рекламних текстів. Це було зумовлено невеликою кількістю людей, які вміли читати і високою вартістю папірусу та пергаменту. Вербальною рекламою того часу можна вважати заклики ринкових торговців, що вихваляли свій товар, урочисті промови ораторів на честь правителів та полководців. Також усно передавалися відомості про тих чи інших ремісників, купців та політичних діячів.
У середньовіччі реклама стає більш удосконаленою. Великого значення набувають міські глашатаї та слуги лицарів - герольди. З’являється професія закликальника, обов’язком якого є привертати покупців до торгових яток, шинків, майстерень ремісників. Поява друкованих книг призвела до змін у формі реклами і створила передумови виникнення нових жанрів. З’явилися друковані прейскуранти та каталоги. Змінився спосіб виготовлення афіш та вивісок - їх стали друкувати.
XIX та XX століття пройшли під знаком технічного прогресу. Фотографія, кінематограф та радіо змінили звичні форми реклами, зробили її різноманітною, а головне - масовою, доступною одночасно великій кількості людей. До реклами залучаються всі можливі види мистецтва. Важливе значення саме в ці часи здобуває жанр плаката. Рекламна діяльність набуває творчого характеру. Розвиваються інформаційні агенції, які поступово перетворюються в рекламні агенції сучасного типу. Проводяться перші масові рекламні кампанії, організовуються промислові виставки, багато з яких стають міжнародними. Вручення нагород за якість товарів на таких виставках стає ефективним рекламним засобом для виробників.
В Україні за радянських часів реклами майже не існувало. Стрімкий ріст ця галузь розпочала відтоді, як наша країна здобула незалежність. Початком розвитку рекламного бізнесу в Україні можна вважати прийняття в 1996 році Закону "Про рекламу". Відтоді реклама пішла далеко вперед та стала цілою галуззю, яка об’єднує різних спеціалістів. Існує декілька видів реклами відносно місця, способу розміщення та мети. В першу чергу, це комерційна реклама, спрямована на продаж товарів та послуг. Політична реклама, в тому числі передвиборча, має на меті отримання голосів виборців. Є також соціальна реклама, яка покликана привертати увагу до благодійності та інших корисних для суспільства справ. Доволі специфічними видами реклами є антиреклама, що дискредитує певних політиків, виробників або товари, і контрреклама, яка спростовує недобросовісну рекламу.
23 жовтня кожного року у світі відзначають Міжнародний день снігового барса (ірбіса). Величний, зачаровуючий, але водночас тривожно небезпечний сніговий барс - могутня істота, яка стикається зі значними загрозами через браконьєрство та скорочення бази здобичі.
У 2013 році в Бішкеку (столиця Киргизстану) відбувся перший Міжнародний форум, присвячений питанню збереження популяції ірбісів в ареалах їхнього проживання в природі. У конференції взяли участь представники 12 держав, на території яких зустрічаються снігові барси. Частину країн займають високогірні райони Центральної Азії
Сніговий барс знаходиться під захистом Червоної Книги. Наразі популяція ірбісів нараховує від 4000 до 7500 тварин. Через цінне хутро незвичного окрасу барс став здобиччю браконьєрів. А в результаті поступового розширення пасовиськ для худоби ареал мешкання ірбісів зменшився. Свято створене з метою привернути увагу до нагальної проблеми та зберегти цих диких хижаків в природному середовищі.
День організаторів заходів (або як раніше казали масовика-витівника) - це особливий день, присвячений тим, хто невтомно працює за лаштунками, щоб створити незабутні враження для всіх учасників заходу. Від невеликих зустрічей до масштабних конференцій, організатори заходів гарантують, що кожна деталь ретельно спланована і виконана. Відзначається щорічно 23 жовтня. Цей день дає можливість визнати й оцінити їхні зусилля.
Планування заходів є невіддільною частиною історії людства. Від грандіозних бенкетів стародавніх імперій до пишних вечірок середньовічних монархів, організатори подій завжди відігравали ключову роль. Значення планування заходів стало ще більш очевидним з приходом індустріалізації та глобалізації. Сьогодні організатори заходів відповідають за безліч завдань, починаючи від координації з постачальниками харчових продуктів та закінчуючи розсилкою запрошень.
Ідея присвятити день цим неоспіваним героям була ініційована, щоб визнати їхній внесок у суспільство. День організаторів заходів, що відзначається щорічно 23 жовтня, є всесвітнім святом, яке отримало підтримку й участь різних організацій і приватних осіб по всьому світу.
У сучасному швидкоплинному світі роль організатора заходів значно змінилася. Вони відповідають не лише за планування та проведення заходів, але й за те, щоб ці заходи відповідали іміджу, посланню та цілям бренду, цілям, ідеям, культурі замовників. З розвитком цифрових платформ організатори заходів сьогодні також повинні бути вправними у плануванні віртуальних подій, забезпечуючи безперебійний досвід як для особистих, так і для онлайн-відвідувачів.
23 жовтня проводиться День створення Землі. Умовна дата на основі хронології Ашшера - це хронологія історії світу 17 століття, сформульована з буквального прочитання Старого Завіту Джеймсом Ашшером, архієпископом Арми та Предстоятелем всієї Ірландії.
Old Earth Creation дотримується сучасного наукового консенсусу щодо віку Землі (4,5 мільярда років), а також віку Всесвіту (13,7 мільярда років). Однак "Старе земне творіння" - це широке поняття. Технічно, все, крім молодого земного творіння, підходить під цей термін, включно з теїстичною еволюцією, теорією прогалин, теорією літературних рамок тощо. Зрештою, навіть теїстичні еволюціоністи тепер називають себе "еволюційними креаціоністами".
23 жовтня у державах Північної Америки та інших країнах світу святкують День моля. Свято Mole Day поки що має неофіційний характер та відбувається переважно в науковому середовищі хіміків. Цікаво, що подія відзначається саме з 6:02 ранку до 6:02 вечора або, в американському варіанті, 6:02 10/23. Це відповідає числу Авогадро, яке визначає кількість часток в одному молі речовини за всесвітньою системою вимірювань.
Історія свята почалася за ініціативи відомого викладача хімії Мауреса Ойлера, який свого часу працював у середній школі Prairie du Chien штату Вісконсін. На початку 80-х років минулого століття хімік прочитав статтю в науковому журналі The Science Teacher. Натхнений статтею викладач 15 травня 1991 року заснував Національний фонд Дня моля, а пізніше виникло свято 23 жовтня.
23 жовтня в церковному календарі - день пам'яті апостола Якова. Він був сином святого Йосипа, чоловіка Діви Марії. Входив до списку сімдесяти молодших апостолів і його часто називали "братом Господнім". Здавна святого Якова вважали покровителем тих чоловіків, які виконують важку фізичну працю.
Після зішестя Святого Духа св. апостол Яків проповідував в Іспанії та інших країнах світу. Потім повернувся до Єрусалима, де відкрито вчив про Ісуса Христа, що Він істинний Месія, Спаситель світу, викривав фарисеїв і книжників у жорстокосердності та невір'ї. Іудеї були не в змозі протистояти апостольському слову і за гроші найняли філософа - вовкула Гермогена, щоб той вступив у диспут з апостолом і спростував його доводи про Христа як про обітовану Месію, що прийшла на землю. Волхв послав до святого апостола свого учня Філіта, але той увірував у Господа Ісуса Христа. Незабаром і сам Гермоген переконався в силі Божій, спалив свої чарівні книги, прийняв святе Хрещення і став істинним послідовником Христовим.
Тоді іудеї переконали царя Ірода Агріппу (40-44 рр.) схопити апостола Якова і засудити його на смерть. Святий Яків, спокійно вислухавши смертний вирок, продовжував свідчити про Христа. Один із донощиків на апостола, на ім'я Йосія був вражений мужністю св. Якова. Він увірував в істину слів про пришестя Христа Месії. Коли апостола повели на страту, Йосія впав до його ніг, покаявся у своєму гріху і благав про прощення. Апостол обійняв, поцілував його і сказав: "Мир тобі й прощення". Йосія сповідував всенародно віру в Христа і був обезголовлений разом зі св. Яковом у 44 р. в Єрусалимі (за іншими джерелами, близько 42 р.).
Наші предки вважали святого Якова покровителем чоловічої роботи. У Яків день чоловіки оглядали та лагодили вози й сани, перевіряли кінську збрую, міняли паркан, займалися будівництвом будинку і даху. Вважалося, що у свято 23 жовтня вся важка фізична праця пройде вдало.
23 жовтня 1959 р. - Семюел Маршалл "Сем" Реймі - американський кінорежисер, сценарист, кінопродюсер і актор. На початку кар'єри прославився трилогією іронічних фільмів жахів "Зловісні мерці". Згодом Реймі зайнявся великими голлівудськими блокбастерами й зняв трилогію "Людина-павук" і низку фільмів у жанрі фентезі для студії Disney.
23 жовтня 1976 р. - Райан Родні Рейнольдс - канадсько-американський актор і кінопродюсер. Знявся в низці фільмів, включно з такими комедіями, як "Король вечірок", "Велика жратва" і "Пропозиція". Він також виконав драматичні ролі у фільмах "Похований живцем", "Жінка в золоті" і "Живе", знявся в таких бойовиках, як "Блейд: Трійця", "Зелений Ліхтар", "Примарна шістка" і "Головний герой", а також озвучив анімаційні фільми серії "Сімейка Крудс", "Турбо" і анімаційно-ігровий фільм "Покемон. Детектив Пікачу".
23 жовтня 1986 р. - Емілія Ізобел Юфімія Роуз Кларк - британська акторка театру, кіно і телебачення. Найбільш відома за ролями Дейенеріс Таргарієн у телесеріалі "Гра престолів", Сари Коннор у фільмі "Термінатор: Генезис" і Кі'ри у фільмі "Хан Соло. Зоряні війни: Історії".
23 жовтня 1991 р. - Анастасія Дмитрівна Зюркалова - українська актриса театру і кіно. Роль дівчинки з Прип'яті у фільмі "Аврора" була написана спеціально для неї.
23 жовтня 1994 р. - Сара Маргарет Куоллі - американська актриса і модель. У 2021 році актриса знялася в серіалі Netflix "Прибиральниця. Історія матері-одиначки". У 2021 році приєдналася до акторського складу фільму "Бідні-нещасні" режисера Йоргоса Лантімоса, а у 2022 році отримала роль у фільмі "Види доброти" того ж режисера.
23 жовтня 1995 р. - YOGEN (справжнє ім'я - Кілігін Євген Володимирович) - український співак, сценарист, хореограф, режисер-постановник, актор, вокаліст, аранжувальник, автор пісень, волонтер. Фіналіст 9 сезону "Х-фактора".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.