В цей день народилися українська акторка Римма Зюбіна та український поет Сергій Жадан - свята, церковні та народні традиції
У п'ятницю, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора, а православна церква шанує пам'ять священика Захарія та його дружини Єлисавети. Іменини сьогодні святкують Авдій, Олексій, Афанасій, Гліб, Давид, Єлизавета, Юхим, Захар, Іраїда, Максим, Раїса, Феодор.
23 серпня в церковному календарі - день пам'яті священика Захарія та його дружини Єлисавети. За переказами праведна Єлисавета була сестрою Анни, яка народила Діву Марію. Жила вона разом зі своїм чоловіком у Хевроні, але не мала дітей навіть у похилому віці.
Одного разу з'явився Захарію ангел Гавриїл, який повідомив, що у подружжя з'явиться син Іоанн. Священик цій звістці не повірив, за що Господь забрав у нього дар мови. Говорити він зміг тільки того дня, коли народився син.
Під час періоду, коли Ірод вбивав немовлят, Захарія та Єлисавета ховали Іоанна в пустелі. Захарія схопили та намагалися дізнатися, де перебувають його дружина і син. Але він нічого не сказав, за що був убитий. Згідно з одним із переказів через 40 днів життя в пустелі Єлисавета померла, а Іоанна вигодував ангел.
Дата 23 серпня вважається дуже небезпечною через підвищений ризик захворіти, особливо для літніх людей і власників слабкого імунітету. Однак дитина, народжена 23 серпня, за народними віруваннями матиме міцне здоров'я.
Здавалося б, неможливо вмістити в одному об’єкті історію, політику та духовність країни. Втім, така річ існує - це державний прапор, який для кожної нації є способом представити себе у світі. Прапор демонструє, що країна незалежна, займає гідне місце серед інших держав, поважає свою історію та дбає про майбутнє. Всередині держави національний стяг об’єднує людей у важкі часи, а повага до нього у всі часи вважалася виявом патріотизму. Не є виключенням і український прапор, на честь якого 23 серпня наша країна щороку відзначає свято - День Державного Прапора України. Наш синьо-жовтий стяг цінний для нас своєю історією, а також жертвами, які були принесені заради нього.
Відомо, що прапори існували ще в давніх культурах, проте неможливо визначити, де саме вони з’явилися вперше. Найдавнішими дослідники вважають прапори Давнього Китаю, Індії часів Махабхарати, Персії періоду правління Кіра Великого, а також Римської імперії. Зазвичай знамена використовували у військових походах та битвах. В середні віки прапори стали способом ідентифікації особистості - в Європі їх мали лицарі, в Японії - самураї, а в Китаї - генерали імператорської армії.
Існує думка, що власне національні прапори беруть початок від мореплавців, бо з часів Христофора Колумба було заведено вивішувати на щоглах знамена, що демонстрували приналежність корабля певній країні чи місту, а також його військовий чи торговельний статус. На суходолі прапори стали використовувати як символ перемоги у битві, тому кожна з ворогуючих сторін намагалася захопити стяг супротивника.
День Державного Прапора - важлива подія, і вона не тільки підкреслює значущість цього символу, але й знайомить з історією української держави дітей та молодь, а також вчить поважати людей, завдяки яким над нами можуть вільно майоріти наші синьо-жовті знамена.
23 серпня харків’яни святкують День народження свого міста - День міста Харків. Це одне з найбільших міст сходу України, має статус міста з 1654 року. Харків є науковим, промисловим, медичним, політичним та культурним центром регіону. Тут мешкає майже півмільйона представників молодого покоління. Кількість навчальних закладів різного профілю приваблює у місто студентів.
Історики досі не дійшли єдиної думки щодо віку міста. Одні вчені вважають, що Харкову трохи понад 350 років, інші наполягають на більш тривалому віці - аж 1500 років. Археологічні знахідки свідчать про те, що на місці сучасного Харкова було поселення ще за часів бронзової епохи у другому тисячолітті до нашої ери. Документальні джерела говорять про те, що у 1654 році на місця злиття річок Харків та Лопань почалося будівництво міцної фортеці для захисту від татар.
З історії міста відомо, що вже у 1724 році у Харкові нараховувалося 61 вулиця та 1300 подвір’їв. Чисельність містян суттєво зросла з 1800 по 1917 рік й склала понад 297 тисяч мешканців. Під час Другої світової війни Харків 22 місяці знаходився під німецькою окупацією. Саме 23 серпня 1943 року місто звільнили від загарбників. Війною були зруйновані десятки визначних пам’яток архітектури, до Німеччини вивезені рідкісні художні цінності.
До початку повномасштабного вторгнення населення Харкова складало 2,09 млн. Тут зосереджена промисловість сходу України та велика кількість навчальних закладів. Сьогодні Харків одне з найбільш постраждалих міст від російської агресії. Харків - місто-герой, символ незламності, як його мешканці, які щодня протистоять ворогу і вірять у перемогу України.
День масляної кукурудзи, що відзначається щорічно 23 серпня, - це день, присвячений вшануванню простої, але дуже смачної страви - кукурудзи з маслом. Це свято одного з найпопулярніших дарів літа - солодкої кукурудзи, яку подають зі щедрою порцією вершкового масла.
Походження Дня масляної кукурудзи невідоме, але цей день популярний та широко визнаний кулінарними ентузіастами та любителями кукурудзи. Це день, коли можна побалувати себе цією простою, літньою стравою і поекспериментувати з різними смаками та начинками. Кукурудза в маслі смакує сама по собі, але її також можна покращити, посипавши сіллю, перцем, вичавивши лайм або додайте сиру.
Кукурудзу в маслі можна приготувати різними способами. Її можна зварити, запекти на грилі або підсмажити, а можна подати в качанах або без качанів. У День масляної кукурудзи багато людей із задоволенням готують і їдять кукурудзу у своєму улюбленому стилі, діляться рецептами в соціальних мережах і навіть влаштовують вечірки кукурудзяної тематики. Це день, щоб оцінити багатогранність кукурудзи та просте задоволення від її споживання з вершковим маслом.
Ця подія також нагадує про важливість кукурудзи в багатьох культурах по всьому світу. Кукурудза, також відома як маїс, була основним харчовим продуктом протягом тисячоліть, особливо в Америці. Сьогодні вона не лише становить значну частину нашого раціону, але й використовується в широкому спектрі продуктів, від біопалива до пластику.
День дослідників інтернету відзначають 23 серпня, відзначаючи річницю створення Всесвітньої павутини. Термін "Інтернаут" - це гібрид зі слів "Інтернет" і "астронавт", що означає дослідників величезного цифрового всесвіту, який постійно розширюється. Цей день присвячений користувачам Інтернету, визнаючи їхню роль у формуванні цифрового світу, який ми знаємо сьогодні.
Ця знаменна подія перетворила Інтернет з вузькоспеціалізованої технології, якою користувалися переважно науковці та викладачі, на глобальний інструмент комунікації. Ця подія - це святкування цього трансформаційного моменту і подальшої цифрової революції, яку він спричинив.
Чи замислювались ви про те, як інтернет змінив наше життя - від того, як ми працюємо, навчаємось і спілкуємось, до того, як ми робимо покупки, розважаємось і отримуємо доступ до інформації. Це також день для роздумів про майбутнє інтернету і нашу роль у його формуванні.
День недорогих авіаквитків, який зазвичай відзначається 23 серпня кожного року, - це день, коли ціни на авіаквитки, як кажуть, значно знижуються. Цей день неофіційно знаменує собою кінець пікового літнього сезону подорожей і початок осіннього сезону.
Концепція Дня дешевих авіаквитків базується на динамічних моделях ціноутворення авіакомпаній, які коригують ціни відповідно до попиту та пропозиції. Коли попит на перельоти зменшується після літа, авіакомпанії знижують ціни, щоб заповнити місця. Ця тенденція зазвичай продовжується і восени, а найнижчі ціни, як правило, припадають на період між початком навчального року та сезоном святкових подорожей.
Однак, хоча День дешевих авіаквитків може запропонувати деякі вигідні пропозиції, це не є гарантією найнижчих цін. Вартість авіаквитків може коливатися залежно від різних факторів, включаючи ціни на нафту, конкуренцію і конкретні дати подорожі. Тому мандрівникам рекомендується порівнювати ціни, бути гнучкими у виборі дати подорожі та бронювати авіаквитки заздалегідь, щоб отримати найкращі пропозиції.
В останні роки День дешевих авіаквитків здобув визнання серед економних мандрівників і був висвітлений тревел-блогерами та ЗМІ. Він слугує нагадуванням про те, що кінець літа не обов’язково означає кінець можливостей для подорожей. За допомогою продуманого планування та певної гнучкості мандрівники можуть скористатися перевагами літніх відпусток.
Всесвітній день нарциса відзначається в четверту п’ятницю серпня. Ця подія присвячена не квітам, а боротьбі з раком. Нарциси вже багато років є символом цієї хвороби. Нарциси - квіти, що розквітають навесні, ще у 1950 році стали використовуватись раковими спільнотами як символ надії. Зображення цієї квітки назавжди пов’язалося із зусиллями добровольців та дослідників, які доносять до людства інформацію про онкологічні хвороби. У Всесвітній день нарциса проводяться збори коштів для світових онкологічних організацій, спрямовані на дослідження та допомогу онкохворим.
23 серпня 1971 р. - Римма Анатоліївна Зюбіна - українська акторка театру і кіно, телеведуча, громадська діячка. З 1992 ведуча програми "Еники-Беніки" і з 1994 "Лего-експерес" дитячої редакції Першого Національного каналу України. У 2016 році знялася у фільмі "Гніздо горлиці".
23 серпня 1974 р. - Сергій Вікторович Жадан - український поет, прозаїк та есеїст, перекладач, а також співак і музикант, учасник українських рок-гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма".
23 серпня 1976 р. - Скотт Ендрю Каан - американський актор кіно і телебачення, син Джеймса Каана. Найбільш відомий за роллю Терка Меллойя у фільмі "11 друзів Оушена" і його продовженнях, а також за роллю Денні Вільямса в телесеріалі "Гаваї 5.0".
23 серпня 1987 р. - Олексій Станіславович Яровенко - український актор театру і кіно. У лютому 2019 року відбулася прем'єра костюмованої драми "Кріпосна", в якій Яровенко зіграв дворянина Олексія Косача.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.