Яке сьогодні, 22 липня, свято: День Марії Магдалини та День манго

В цей день народилися український хореограф Дмитро Коляденко та американська співачка Селена Гомес - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 22 липня

Яке сьогодні, 22 липня, свято: День Марії Магдалини та День манго
А ще 22 липня День гамака та літнього відпочинку

У понеділок, 22 липня, православна церква шанує пам'ять святої Марії Магдалини - вірної учениці Спасителя. Іменини сьогодні святкують Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.

22 липня - яке сьогодні церковне свято

Марію Магдалину вважають заступницею жінок, їй моляться про зцілення від хвороб і просять наставити на шлях істинний
Марію Магдалину вважають заступницею жінок, їй моляться про зцілення від хвороб і просять наставити на шлях істинний

Цього дня вшановують пам'ять рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці (яка несе мир - запашну олію). Марія Магдалина була однією з найвірніших і найвідданіших учениць Христа. Вона походила родом із Магдали (галілейське місто), вела розпусне життя і була біснуватою. Після Божественного зцілення цілком довірила своє життя в руки Господа і безстрашно всюди слідувала за Його Сином. Її вважали заступницею від холери.

У полі не працюють, боячись гніву за неповагу у вигляді грози та граду. Збирають лісову ягоду (лохину, чорницю, брусницю) і смородину (білу, червону, чорну). Жінки присвячують весь день сім'ї та дому. Змітають павутину з віконних рам. Віник беруть або з Трійці, або приготований заздалегідь, переважно з берези. Викопують із землі квіткові цибулинки до наступної весни.

22 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Вага мозку людини становить приблизно 2% від загальної маси, але, незважаючи на це, даний орган споживає найбільшу кількість енергії
Вага мозку людини становить приблизно 2% від загальної маси, але, незважаючи на це, даний орган споживає найбільшу кількість енергії

22 липня кожного року відзначається важлива подія - Всесвітній день мозку. Таку дату започаткувала Всесвітня федерація неврології ще у 1957 році. Зараз до організації входять понад 120 професійних асоціацій неврологів із різних країн. Однією з цілей роботи федерації є вивчення хвороб, які можуть порушувати мозкову діяльність, та пошук засобів для збереження ясності розуму до кінця життя людини.

Метою Всесвітнього дня мозку є привернення уваги людства до цього головного органу центральної нервової системи, підвищення поінформованості щодо необхідності підтримки мозку у здоровому стані.

Саме мозок відповідає за функціонування усіх органів та систем організму. Від його роботи залежить життєздатність людини, можливість здійснювати інтелектуальну діяльність та проявляти фізичну активність. Розділ медицини - неврологія вивчає різні захворювання центральної та периферичної нервової системи й головного мозку, що є її найважливішим органом. Треба пам’ятати, що спорт, повноцінне харчування, якісний сон, відмова від шкідливих звичок та постійний розвиток - основа здоров’я мозку.

22 липня – прекрасний шанс спробувати такий вид релаксації, як лежання в гамаку
22 липня - прекрасний шанс спробувати такий вид релаксації, як лежання в гамаку

Щорічно 22 липня відзначається нетипове, але таке приємне свято - День гамакаДень гамака - це свято гамака як символу відпочинку. Цей день створено, щоб заохотити людей відпочити від напруженого життя та насолодитися простим задоволенням від перебування в гамаку.

Гамаки використовувалися століттями в різних культурах світу. В багатьох південних країнах (як тисячі років тому, так і сьогодні) гамак виконує роль спального місця. Раніше моряки та військові на судні також спали в гамаках. Спочатку гамаки використовувалися виключно як місце для сну, але останнім часом вони стали популярними як предмет відпочинку. Сьогодні гамаки використовуються для відпочинку, читання і просто як місце, щоб подрімати. Цими предметами доповнюють інтер’єр будівель, беруть із собою на відпочинок, використовують для гойдання тощо.

У день гамака знайдіть час, щоб насолодитися простим задоволенням від перебування в гамаку. Нехай гамак м’яко гойдає вас в цей літній день. Прислухайся до шуму вітру в деревах і насолоджуйтеся відчуттям повного релаксу.

Послідовність 123456 не зустрічається в першому мільйоні цифр числа пі
Послідовність 123456 не зустрічається в першому мільйоні цифр числа пі

День наближеного значення числа Пі відзначається 22 липня і присвячений математичній константі пі (π). Символом свята є дріб 22/7, який є звичайним наближенням числа пі, що дорівнює приблизно 3,14. Цей день є святом математичної концепції, яка відома вже майже 4 000 років і використовується в різних обчисленнях, від розмірів кіл до траєкторій космічних апаратів.

У числа Пі протягом року є кілька календарних дат його вшанування. Це ще одна подія серед низки математичних свят і подій протягом року. Однак, День наближеного значення числа Пі у липні має характер жартівливого і веселого математичного свята.

Число Пі відоме вже майже 4 000 років, ще стародавні вавилоняни використовували його наближені значення для обчислення розмірів кіл. Архімед, один з найвидатніших античних математиків з Сіракуз, вперше обчислив значення числа Пі у 250 році до нашої ери. За підрахунками Архімеда, число Пі знаходилося в межах від 31/7 до 310/71. Саме тому число Пі також називають "сталою Архімеда".

Грецька літера π вперше була використана Вільямом Джонсом у 1706 році як скорочення слова "периферія", яка згодом стала стандартним математичним позначенням майже через 30 років, коли її популяризував Леонгард Ейлер у 1737 році. Жорж Бюффон, французький математик 18 століття, винайшов спосіб обчислення числа Пі на основі ймовірності.

Вперше число Пі було обчислено машиною у 1957 році, коли Джордж Рейтвізнер і Джон фон Нейман за допомогою комп’ютера ENIAC обчислили 2037 цифр числа Пі. Багато безстрашних математиків наслідували їхній приклад. До 1973 року за допомогою цього методу було досягнуто мільйон цифр. Обчислення числа Пі стало корисним стрес-тестом для здібностей комп’ютера - майже як тест для серця. Математики також сподівалися отримати більш точні розрахунки числа Пі для космології, хоча для більшості досліджень потрібно небагато цифр. Емма Харука Івао, співробітниця Google, яка обчислила більше цифр числа Пі, ніж будь-хто інший до цього моменту - 31 трильйон, заслужила місце в Книзі рекордів Гіннеса.

Число Пі відіграє ключову роль в обчисленні довжини кола. Навіть американське космічне агентство NASA використовує його для розрахунку траєкторій космічних апаратів. Число Пі позначає відношення між довжиною кола та його діаметром і позначається грецькою літерою p або Пі (π). Незалежно від розміру кола, співвідношення завжди дорівнює Пі, що дробово представляється як 22/7 або 3,14 у десятковій формі.

Багато людей вважають День наближення числа Пі ідеальним жартівливим приводом для того, щоб спекти пиріг. Багато пирогів до Дня наближення числа Пі навіть прикрашають грецькою літерою Пі. Тож і математики та просто любителі смачного пирога мають нагоду сьогодні святкувати День наближення числа Пі - це день, щоб відсвяткувати захопливий світ математики та інтригуюче число - число Пі. Тож, 22 липня знайдіть час, щоб оцінити цю чудову математичну константу, і, можливо, навіть насолодитися шматочком улюбленого пирога на її честь!

Манго вважається найпопулярнішим фруктом у світі
Манго вважається найпопулярнішим фруктом у світі

День манго відзначається 22 липня - це чудове свято, присвячене вшануванню одного з найулюбленіших фруктів у світі. Ця подія є національним святом для багатьох країн (National Mango Day), оскільки свято набуває поширення у світі його починають називають Всесвітнім днем манго (World Mango Day). Солодке і соковите манго займає особливе місце в серцях і кухнях людей по всьому світу. У цей день вшановують не лише сам фрукт, а і його багату культурну спадщину, особливо в Індії, де манго плекають тисячі років.

Історія манго налічує понад 4 000 років і бере свій початок в Індії. Приблизно в цей час їх почали культивувати, і відтоді вони глибоко увійшли в індійську культуру. Манго згадується в давньоіндійських писаннях і міфах, символізуючи любов, достаток і процвітання. Легенда свідчить, що Господь Будда знаходив розраду в тіні мангового дерева, а імператор Великих Моголів Бабур надихнувся на завоювання Індії після того, як скуштував особливо смачне манго.

Національний день манго був заснований, щоб відсвяткувати популярність і важливість цього фрукта. Перший Міжнародний фестиваль манго відбувся в Делі, Індія, в 1987 році, організований Національною радою садівництва Індії. Цей фестиваль став щорічною подією, яка приваблює любителів манго з усього світу, щоб насолодитися виставками, конкурсами та кулінарними шедеврами, присвяченими манго. День манго - це свято смаку та аромату, свято літа та фруктів, традицій та кулінарних експериментів, це свято фрукта, який підкорив серця і смакові рецептори мільйонів людей по всьому світу.

Сьогодні роль відпочинку недооцінена, але регулярні розваги, відпустки, прогулянки чи просто відволікання від буденних справ та роботи вкрай важливі для нашого здоров’я - як фізичного, так і психічного
Сьогодні роль відпочинку недооцінена, але регулярні розваги, відпустки, прогулянки чи просто відволікання від буденних справ та роботи вкрай важливі для нашого здоров’я - як фізичного, так і психічного

22 липня кожного року відзначається маловідоме, проте дуже позитивне свято - День літнього відпочинку. Подія започаткована у 2015 році. Метою Дня літнього відпочинку є привернення уваги людства до необхідності виділення часу на релаксацію, наголошення на вагомості створення літнього дозвілля.

22 липня - чудова можливість переосмислити своє ставлення до відпочинку та спланувати його. Використовуйте за нагоди можливість відпочити завжди, бо це важлива складова відновлення своїх ресурсів та турботи про себе.

Хто народився 22 липня

22 липня 1946 р. - Мірей Матьє - французька співачка, записи якої продано накладом 133 млн альбомів і понад 55 мільйонів синглів по всьому світу. Широку популярність здобула 1970 року після виконання пісні "Pardonne-moi ce caprice d'enfant", яка на довгі роки стала «візитною карткою» виконавиці.

Мірей Матьє
Мірей Матьє

22 липня 1946 р. - Деніел Леберн Гловер - американський актор і громадський діяч. Гловер здобув популярність за фільмами "Хижак 2" (1990), "Чиста удача" (1991), "Квіти бузкові полів" (1985), "Сільверадо" (1985), знімався в популярних телефільмах.

Деніел Леберн Гловер
Деніел Леберн Гловер

22 липня 1955 р. - Вільям Джеймс Дефо - американський актор. Отримав всесвітнє визнання завдяки ролі сержанта армії США Гордона Елайаса у фільмі "Взвод" (1986), а також завдяки своїм головним і другорядним ролям у таких картинах, як "Міссісіпі у вогні" (1988), "Остання спокуса Христа" (1988), "Англійський пацієнт" (1996), "Святі з Бундока" (1999).

Вільям Джеймс Дефо
Вільям Джеймс Дефо

22 липня 1960 р. - Джон Альберто Легуїзамо Пелаес - американський актор, комедіант, співак, танцюрист і продюсер. Легуїзамо дебютував у кіно 1984 року у фільмі "Змішана кров", 1989 року виконав одну з основних ролей у фільмі "Військові втрати" (1989).

Джон Альберто Легуїзамо Пелаес
Джон Альберто Легуїзамо Пелаес

22 липня 1971 р. - Дмитро Валерійович Коляденко - український хореограф, танцівник, шоумен, телеведучий і співак. Працював над мюзиклами "Попелюшка", "Божевільний день, або Одруження Фігаро", "Снігова королева".

Дмитро Валерійович Коляденко
Дмитро Валерійович Коляденко

22 липня 1992 р. - Селена Марі Гомес - американська співачка, авторка пісень, акторка, продюсерка і підприємиця. Вона почала свою кар'єру, як дитяча акторка, знявшись у дитячому телесеріалі "Барні та друзі".

Селена Марі Гомес
Селена Марі Гомес

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube