Яке сьогодні, 2 вересня, свято: День нотаріусів та міста Одеса

В цей день народилися український актор Остап Ступка та канадський актор Кіану Рівз - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 2 вересня, свято: День нотаріусів та міста Одеса
А ще 2 вересня Всесвітній день кокоса та День проколу вух

У понеділок, 2 вересня, українці відзначають День нотаріату, а православна церква шанує пам'ять мучеників Маманта, Феодота і РуфінуІменини сьогодні святкують Анатолій, Антоній, Василь, Віктор, Володимир, Герман, Демид, Іоанн, Ксенія, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Руфіна, Серафима, Стефан, Феодор, Федосій, Феодот, Пилип, Юліан.

2 вересня - яке сьогодні церковне свято

Святого вважали покровителем кіз і овець. Звідси і з'явилося прізвисько "Овчарник" ("Овчинник")
Святого вважали покровителем кіз і овець. Звідси й з'явилося прізвисько "Овчарник" ("Овчинник")

Цього дня православна церква вшановує мучеників Маманта, Феодота і Руфіну. Мамант був народжений у Пафлагонії. Його батьки, Феодот і Руфіна, були знатними та благочестивими християнами. За відкрите віросповідання їх заарештували. Феодот помер в ув'язненні, не доживши до суду. Руфіна, дізнавшись, що сталося з чоловіком, померла під час пологів. Немовля забрала собі багата вдова. Вона виховала його переконаним християнином. Невдовзі і він зазнав гоніння за віру.

Оселившись на горі, Мамант проводив дні в постах, молитві та читанні Святого Євангелія звірам, які приходили до його хатини. З молока, що йому давали дикі лані та кози, він робив сир і роздавав бідним. Мамант не припиняв наставляти на шлях істинний усіх, хто приходив до нього, за що і був підданий болісній страті.

У цю дату не думали про роботу, а просто веселилися і спілкувалися з близькими. Жінки 2 вересня займалися рукоділлям. На Русі в цю дату набирали рекрутів серед молодих хлопців. На службу новобранців проводжали всім селом.

2 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Нотаріат в Україні є системою державних органів та посадових суб’єктів
Нотаріат в Україні є системою державних органів та посадових суб’єктів

2 вересня святкують День нотаріату - професійне свято нотаріусів. Затверджене воно було 22 лютого 2010 року президентом Ющенком за зверненням нотаріальної палати, яка складається з 5 тис. нотаріусів. Нотаріальна діяльність є важливим складником у розвитку правової держави, у сприянні фізичним особам та організаціям у здійсненні законних прав та захищенні їхніх інтересів. День нотаріату не є державним вихідним. Зі святом цього дня вітають усіх нотаріусів, які працюють в державних і приватних нотаріальних конторах та архівах.

Одеса – місто-герой, великий морський торговий порт та головна база Військово-морських сил України
Одеса - місто-герой, великий морський торговий порт та головна база Військово-морських сил України

2 вересня святкується День міста Одеса. Традиційно в день народження міста підіймається прапор Одеси. Відбуваються церемонії покладання квітів до пам’ятників Дюка, Дерибаса, Маразлі, Воронцова, Головатого та засновників міста. Завершується святкування феєрверком. Наступного дня міський голова вітає першого малюка, народженого 2 вересня, та усіх новонароджених, які з’явилися на світ цього дня. 

Кокосову деревину з успіхом застосовують в будівництві, з горіхової шкаралупи виготовляють посуд, різноманітні сувеніри та прикраси, а також деревне вугілля
Кокосову деревину з успіхом застосовують в будівництві, з горіхової шкаралупи виготовляють посуд, різноманітні сувеніри та прикраси, а також деревне вугілля

Один з безцінних подарунків, які дарує людям природа - це їстівні плоди, які ростуть просто на деревах і містять майже всі необхідні для нашого організму поживні речовини. Серед таких - кокоси, популярні у всьому світі завдяки своїм корисним властивостям. Крім того, вони є надзвичайно важливими для країн Азійсько-Тихоокеанського регіону - недарма жителі тропічних берегів кажуть: "Хто саджає кокосову пальму, той саджає їжу й питво, посуд і одяг, дім для себе та своїх дітей". Для інформування людей про значення кокоса в подоланні бідності, розвитку кокосового виробництва та залучення до нього інвестицій існує особливе свято, яке зветься Всесвітнім днем кокоса і відзначається щороку 2 вересня. 

Кокоси ростуть на всіх тропічних узбережжях нашої планети, але генетичне дослідження, проведене в 2011 році Національним географічним товариством США, показало, що батьківщина кокосової пальми - Індія та Південно-Східна Азія. Саме звідти плоди, які розносять по світу морські приливи, потрапили до інших частин світу.

Свобода думки і пересування дає змогу відчути смак життя і насолодитися ним повною мірою. Для досягнення поставленої мети людині достатньо розправити крила і понестися до неї з попутним вітром на всіх вітрилах
Свобода думки та пересування дає змогу відчути смак життя і насолодитися ним повною мірою. Для досягнення поставленої мети людині достатньо розправити крила і понестися до неї з попутним вітром на всіх вітрилах

2 вересня відзначається День вільного вітру в крилах. Любителі вітрильного спорту знають, що результат перегонів залежить не стільки від їхньої майстерності, скільки від швидкості та напрямку потоків повітря. Вітер ловлять як яхтсмени, так і парапланеристи та віндсерфери. Інтенсивність його руху впливає як на польоти в аеродинамічній трубі та на повітряній кулі, так і на взяття чергової гірської висоти альпіністами.

Попри відсутність крил, людині доступний політ творчого натхнення і стан душевного піднесення. Парити можуть не тільки птахи. Багатьом людям знайоме відчуття окриленості - наснаги, яка дає змогу піднятися над буденністю навколишнього світу. На честь стану свободи та ширяння душі засновано свято.

Порив стихії задає напрямок руху парашутисту, повітряному змію і насінню кульбаби. Вітер, надуваючи вітрила, крутить прапорець на флюгері, переносить снігові маси під час завірюхи чи хуртовини. Однак він не може вплинути на траєкторію руху птахів. Крила представників загону пернатих, подібно до підвісної системи параплана, зменшують вплив великих об'ємів повітря, що рухається по вертикалі.

Людину, яка наполегливо йде до мети, як і птаха, неможливо збити зі шляху. Набрати на повні груди повітря і відчути себе господарем своєї долі закликає всіх і кожного День вільного вітру в крилах. Ширяння над землею, нехай навіть у думках, допомагає розкрити свій потенціал і вивільнити потужні ресурси, які до цього були не затребувані. Свято допомагає людям повірити у свої сили та спробувати зробити неможливе, втіливши заповітні мрії в реальність.

Піку популярності проколювання вух та інших частин тіла досягло до 70-80-х рр. XX ст., коли з'явилися субкультури панків і рокерів
Піку популярності проколювання вух та інших частин тіла досягло до 70-80-х рр. XX ст., коли з'явилися субкультури панків і рокерів

2 вересня відзначається День проколу вух. Люди завжди прикрашали себе татуюваннями, каблучками, браслетами, ланцюжками з кулонами і сережками. Ці аксесуари підкреслюють унікальність особистості, говорять про вподобання господаря і наявність у нього смаку. Жінки здавна вдягали у вушні раковини сережки з дорогоцінним камінням або прикрашали їх біжутерією у вигляді кліпс. Проколи за допомогою голки робили як на обличчі, так і на тілі. У них вставляли золоті каблучки та сережки, які свідчили про багатство та знатне походження власника.

Кільця із золота вставляли в ніздрі пірати та жерці в африканських племенах. У козаків ці прикраси також мали популярність. Їхня кількість у мочці та вибір вуха говорили про порядок старшинства синів у родині. Сьогодні сережки носять як жінки, так і чоловіки. 

Для пірсингу використовують голку або спеціальний пістолет. Після процедури у вухо вдягають сережку - гвіздок, пізніше - більш розкішну прикрасу. Рівень майстерності фахівців і наявність спеціальних інструментів дає змогу робити проколи дорослим і дітям найменшого віку. Вважається, що чим молодша дитина, тим безболісніше проходить процедура. У індусів одна з 16 санскар, проколювання вух, проводиться на 3 або 5 році життя. За давніми віруваннями, проведення обряду Карнаведхі захищає дитину від хвороб - хлопчиків, наприклад, від грижі та водянки яєчників. У дівчаток участь у ритуалі запобігає істерії, допомагає в розвитку мислення та інтелекту.

Деякі люди приурочують проколювання вух до фази зростаючого Місяця. Сприятливими вважаються і дні, коли активність супутника нашої планети знижена. У цей час Місяць перебуває в знаках, стихіями яких є земля або вода. Вважається, що проколювати вуха краще навесні або восени. Взимку велика ймовірність травмувати мочку, знімаючи або одягаючи головний убір, а влітку через спеку загоєння ранки відбуватиметься довше. Ті ж, хто не вважає за потрібне орієнтуватися на природні цикли, проколюють вуха 2 вересня на честь Pierce Your Ears Day.

Хто народився 2 вересня

2 вересня 1944 р. - Олександр Георгійович Філіппенко - актор театру і кіно. Двічі знявся в екранізації "Майстра і Маргарити". У 2014 році разом із низкою інших діячів культури висловив свою незгоду з анексією Криму Росією. У 2022 році Філіпенко залишив Росію та оселився в Литві.

Олександр Георгійович Філіппенко
Олександр Георгійович Філіппенко

2 вересня 1964 р. - Кіану Чарльз Рівз - канадський актор, кінорежисер, кінопродюсер і музикант. Найбільш відомий своїми ролями в кіносеріях "Білл і Тед", "Матриця" і "Джон Вік", а також у фільмах "На гребені хвилі", "Мій особистий штат Айдахо", "Дракула", "Швидкість", "Джонні - меноманік", "Адвокат диявола", "Костянтин: Володар темряви", "Королі вулиць" і "47 ронінів".

Кіану Чарльз Рівз
Кіану Чарльз Рівз

2 вересня 1966 р. - Сальма Хайєк Піно - мексикано - американська акторка, кінорежисерка і продюсерка. Після свого успіху в "Відчайдушному" вона знялася в невеликій, але запам'ятовується ролі королеви вампірів у фільмі "Від заходу до світанку", в якому виконала на столі танець зі змією.

Сальма Хайєк Піно
Сальма Хайєк Піно

2 вересня 1967 р. - Остап Богданович Ступка - український актор театру і кіно, телеведучий. Найкращі фільми з його участю - "Евіленко", "Тарас Бульба", "Ми з майбутнього 2" та інші.

Остап Богданович Ступка
Остап Богданович Ступка

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube