Яке сьогодні, 2 лютого, свято - Стрітення Господнє та День бабака

В цей день народилися колумбійська співачка Шакіра та ізраїльська співачка Дана Інтернешнл - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 2 лютого

Яке сьогодні, 2 лютого, свято - Стрітення Господнє та День бабака
А ще 2 лютого День їздових собак та роботи голяка

У п'ятницю, 2 лютого, православна церква відзначає церковне свято Стрітення Господнє. Церква цього дня згадує зустріч у Єрусалимському храмі Симеона Богоприймця з маленьким Ісусом під час обряду посвячення Богу. Іменини сьогодні святкують Василь.

2 лютого - яке сьогодні церковне свято

Стрітення Господнє поєднує у собі язичницькі та християнські традиції
Стрітення Господнє поєднує у собі язичницькі та християнські традиції

Сьогодні, 2 лютого, православна церква вшановує пам'ять про зустріч у Єрусалимському Храмі Симеона Богоприймця з маленьким Ісусом під час здійснення іудейського релігійного обряду. 

Стрітення Господнє увійшло слов'янську культуру після прийняття християнства. Це свято Православна Церква присвячує подіям, які описані в Євангелії від Луки. Мати Божа та Святий Йосип прийшли до Єрусалимського храму на сороковий день після народження Ісуса. Священнослужитель Симеон Богоприйменець зустрівся із Христом. За наданням, він чекав на прихід Месії близько 300 років. Коли Симеон взяв на руки немовля Ісуса, він сказав промову, яка славить Бога. Вона отримала назву "Пісня Симеона Богоприймача".

Серед язичницьких слов'ян свято було відоме під назвою Громниці. 2 лютого вони проводили кордон між закінченням зими та початком весни. Свято приурочували до протистояння холоду та темряви з теплом та світлом. На Громниці прославляли бога-громовержця Перуна та богиню Громовницю, яким приносили жертви.

Цього дня прийнято освячувати свічки у храмі. Вважається, що освячені на Стрітення свічки захищають будинок від природних лих. Їх запалюють під час грози чи бурі, щоб негода не зашкодила хаті.

2 лютого - яке сьогодні свято в різних країнах

Бабаки – родичі білок, ховрахів та бурундуків
Бабаки - родичі білок, ховрахів та бурундуків

Щороку 2 лютого настає веселе свято - День бабака. Ця традиція походить зі Сполучених Штатів Америки та Канади і є одним з найдивніших звичаїв у світі. Люди збираються разом, щоб спостерігати за бабаком, який виходить зі своєї домівки. Всім цікаво знати - чи побачить великий пухнастий гризун свою тінь, бо на основі цього факту начебто можна спрогнозувати погоду.

Попри те, що особливо довіряти прогнозу такого "синоптика" не варто, це кумедне свято має свою історію. Цікаво, що від самого початку бабаки не мали до неї жодного стосунку. Ще в дохристиянські часи 2 лютого старовинні кельти святкували Імболк. Ця подія приурочувалася до моменту проходження Сонцем четвертої частини свого щорічного циклу, коли світило знаходилося рівно посередині між точками зимового сонцевороту та весняного рівнодення. Імболк був вогняним святом - люди запалювали смолоскипи та свічки, живий вогонь яких мав вказувати шлях майбутній весні. Також, саме цього дня за прикметами передбачали зміни в погоді. В зв’язку з розповсюдженням  християнства релігійна суть і назва Імболку змінилися, але народні традиції святкування залишились. 

Свято стало популярним, а жителі США та Канади щороку з нетерпінням чекають пробудження бабаків, щоб визначитися, чи довго ще доведеться мерзнути. Іноді бабак прокидається сам, але зазвичай його доводиться будити. Якщо сонце світить яскраво - бабак бачить свою тінь, лякається й знову ховається у хатинку. Це означає, що в найближчі шість тижнів слід очікувати зимових холодів. Якщо похмуро й тіні немає, тварина залишається прогулятися надворі - отже, не за горами весняне тепло.

Волонтери привертають увагу до проблем безпритульних та хворих собак, а також закликають захищати їх від жорстокого поводження
Волонтери привертають увагу до проблем безпритульних та хворих собак, а також закликають захищати їх від жорстокого поводження

Щороку 2 лютого у багатьох країнах світу відзначають День їздових собак. Протягом тривалого часу вони були єдиним надійним засобом перевезення людей і вантажів у суворих погодних умовах арктичних районів, допоки засніжені простори не були підкорені іншими видами транспорту.

Інформація про походження та засновника події невідома. Та саме в цей день у 1925 році у віддалене містечко Ном на Алясці, де на той час спалахнула епідемія дифтерії, а негода заблокувала всі шляхи транспортного сполучення, естафетою собачих упряжок було доставлено сироватку. Ліки врятували життя багатьом людям.

Протягом декількох тисячоліть люди використовують собачі упряжки для пересування. Без витривалих та сміливих маламутів, хаскі та інших представників їздових собак не могли обійтися у підкоренні обох полюсів планети та багатьох полярних експедиціях. У часи золотої лихоманки на Алясці чотирилапі долали тисячі кілометрів важкопрохідних доріг, щоб перевезти на нарах пошту та провізію золотодобувачам.

Цей день заохочує людей оцінити переваги роботи з дому, такі як відсутність необхідності їздити на роботу, невимушений дрес-код та робочий простір, який можна налаштувати під себе
Цей день заохочує людей оцінити переваги роботи з дому, такі як відсутність необхідності їздити на роботу, невимушений дрес-код та робочий простір, який можна налаштувати під себе

Сьогодні святкуємо свободу і переваги віддаленої роботи. День роботи голяка, що відзначається в першу п’ятницю лютого, - це дивне свято, яке прославляє гнучкість і свободу роботи з дому. Всупереч назві, мова не обов’язково йде про роботу без одягу, а скоріше про комфорт і автономію, які приходять з віддаленою роботою.

Заснований експертом з домашнього офісу Лізою Канарек, День роботи голяка Working Naked Day був заснований у 2010 році як спосіб вшанувати перехід до віддаленої роботи. Канарек, яка залишила корпоративну роботу, щоб працювати вдома, створила цей день разом зі своїм брендом Working Naked, щоб підкреслити переваги та виклики роботи з дому. Цей день є вшануванням свободи від традиційного офісного одягу та звичного робочого середовища.

День роботи голяка - це більше, ніж просто фізичний аспект роботи без традиційного офісного одягу. Він символізує відхід від загальноприйнятих офісних норм і перехід до більш комфортного, персоналізованого робочого середовища, що враховує індивідуальні потреби працівників та є більш гнучким та адаптивним середовищем праці.

Це день, коли варто вийти із зони комфорту, спробувати щось нове та долучитися до діяльності, яка сприяє зростанню та зрілості
Це день, коли варто вийти із зони комфорту, спробувати щось нове та долучитися до діяльності, яка сприяє зростанню та зрілості

У календарі неординарних свят на 2 лютого припадає відзначання Дня самооновлення. Попри відсутність інформації щодо ініціатора та дати започаткування, свято знайшло підтримку у громадськості. Це день, присвячений особистісному зростанню, турботі про себе, вдосконаленню своїх навичок та загальному добробуту. 

Самооновлення - це складний процес саморозвитку та самовдосконалення, який полягає у формуванні здорового тіла, прагненні наблизитись до певного ідеалу та переосмисленні відносин з оточенням. У цей день люди намагаються поглянути на життя по новому, приступити до виконання запланованих, але так і не розпочатих з різних причин завдань щодо вдосконалення своїх знань і навичок, та реалізувати потребу у відновленні душі та тіла.

День самооновлення - це час для оновлення різних аспектів вашого життя, чи то дружба, любовні стосунки, хобі чи професійні навички. Це можливість внести зміни, великі чи малі, і зробити те, що ви відкладали на потім.

Треба пам’ятати, що водно-болотні угіддя допомагають виробляти харчову продукцію. Щонайменше один мільярд населення планети залежить від водно-болотних угідь
Треба пам’ятати, що водно-болотні угіддя допомагають виробляти харчову продукцію. Щонайменше один мільярд населення планети залежить від водно-болотних угідь

Кожного року 2 лютого планета відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь. Започаткували цю подію разом із підписанням Конвенції щодо водно-болотних угідь у 1971 році в місті Рамсар (Іран).

Початковою метою такої Конвенції було збереження території перебування водоплавних птахів, з часом мету події розширили: наразі Всесвітній день водно-болотних угідь націлений на збереження та збалансоване використання цих екосистем, що вкрай важливо для природи.

На світовому рівні подію відзначають з 1997 року, щорічно обираючи окрему тему (девіз). 2 лютого організовують тематичні заходи та різноманітні акції, Україна також бере активну участь.

Мета Дня укулеле – привернути увагу суспільства до унікального звучання музичного інструменту та спонукати всіх охочих до навчання гри на неймовірній мінігітарі
Мета Дня укулеле - привернути увагу суспільства до унікального звучання музичного інструменту та спонукати всіх охочих до навчання гри на неймовірній мінігітарі

2 лютого 2011 року вперше було відзначено Всесвітній день укулеле, міжнародне свято на честь мініатюрного музичного інструменту з неповторним звучанням. Укулеле часто називають гавайською гітарою.

Батьківщиною струнного інструменту вважають португальський регіон Мадейру, де вперше його виготовлено у XIX ст. та названо мачете да браха. На Гавайські острови оригінальну гітару завезли португальські іммігранти наприкінці XIX ст. Місцеві жителі назвали її укулеле, тобто "блоха, що стрибає". Така дивна назва музичного інструменту пов’язана з характерними скачкоподібними рухами пальців музиканта по струнах.

Особливо популярним став чотириструнний інструмент за часів правління короля Калакауа. Тоді укулеле звучав на кожному державному зібранні. На початку XX ст. укулеле стала важливим інструментом у створенні джазової музики. А у 1915 році на Сан-Франциському музичному фестивалі феєричний виступ гавайського гурту прославив невеличку гітару на весь світ.

Хто народився 2 лютого

2 лютого 1969 р. - Дана Інтернешнл - ізраїльська співачка, яка перемогла на конкурсі Євробачення 1998 року з піснею "Diva". Дана співає івритом, англійською, арабською, іспанською, італійською, російською та французькою мовами.

Дана Інтернешнл
Дана Інтернешнл

2 лютого 1975 р. - Наомі Гроссман - американська актриса, письменник, сценарист і продюсер. Найбільш відома за роллю Пеппер у телесеріалі-антології каналу FX "Американська історія жахів".

Наомі Гроссман
Наомі Гроссман

2 лютого 1977 р. - Шакіра Ізабель Мебарак Ріполь, відома мононімно як Шакіра - колумбійська співачка, автор пісень, танцівниця, музичний продюсер, хореограф і модель. Широко відома як найбільш успішна латиноамериканська артистка, яка досягла успіху до початку 2000-х на іспаномовному та англомовному музичних ринках.

Шакіра
Шакіра

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube