Яке сьогодні, 19 жовтня, свято: Міжнародний день археології та джину з тоніком

В цей день народилися українська співачка Kola та українська телеведуча Леся Нікітюк

Яке сьогодні, 19 жовтня, свято: Міжнародний день археології та джину з тоніком
А ще 19 жовтня Всеукраїнський День відповідальності людини та День працівників целюлозно-паперової промисловості

У суботу, 19 жовтня, в Україні відзначають День працівників целюлозно-паперової промисловості, а православна церква шанує пам'ять пророка ЙоіляІменини сьогодні святкують Андрій, Гавриїл, Давид, Йосип, Лука, Микола, Семен, Сергій, Теодор, Федір, Юліан, Єлизавета, Єфросинія, Злата. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме з цієї дати починали різати на м'ясо курей і свиней.

19 жовтня - яке сьогодні свято в різних країнах

Щоб отримати 1 тонну паперової продукції, потрібно використати до 3 тонн деревини
Щоб отримати 1 тонну паперової продукції, потрібно використати до 3 тонни деревини

У 2008 році, розглянувши неодноразові прохання виробників паперу встановити їхнє професійне свято, Президент України видав указ, згідно з яким щороку в третю суботу жовтня Україна святкує День працівників целюлозно-паперової промисловості. Найпоширенішим матеріалом у світі є папір. Та процес його виробництва є довгим і деревозатратним. Щорічний світовий обсяг виробництва паперової продукції становить 350 млн т. З них близько 0,9 млн т виробленого паперу припадає на підприємства України, що дало змогу державі посісти 36 місце у рейтингу країн-виробників даної продукції.

Власний папір Україна почала виробляти з ганчір’я у XIII ст. у місті Галичі, але документи про діяльність українських папірень збереглися лише з XVI ст. Знайдено матеріали, відповідно до яких з XVI до початку XX століття на території України існувало щонайменше 200 паперових фабрик.

Сьогодні в Україні налічується 50 підприємств, які виготовляють різні види паперу та картону. Для виробництва паперової продукції використовують первинну сировину, тобто целюлозу, та вторинну - макулатуру.

Целюлозу отримують із деревини хвойних та листяних порід, а також із відходів лісопиляння та обробки дерева. Зважаючи на те, що в Україні запаси целюлози невеликі, майже всі підприємства виробляють картонно-паперову продукцію з макулатури. 

День відповідальності людини є нагадуванням для кожного з нас про важливість бути відповідальними в усіх своїх діях
День відповідальності людини є нагадуванням для кожного з нас про важливість бути відповідальними в усіх своїх діях

День відповідальності людини є новим і важливим державним святом України, яке відзначається щорічно 19 жовтня. Це свято має на меті підвищення рівня відповідальності серед громадян та вшанування пам’яті видатного українця Богдана Гаврилишина. 

Влітку 2021 року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини". Ініціатива встановлення цього дня належить Фонду родини Богдана Гаврилишина. Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні, дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році він створив "Декларацію відповідальності людини", де відобразив різні рівні відповідальності.

Всеукраїнський День відповідальності людини відзначається у день народження Богдана Гаврилишина, автора "Декларації відповідальності людини". Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.

Цей доступний напій, який колись вважався напоєм для менш заможних, сьогодні став основним напоєм у барах і вдома
Цей доступний напій, який колись вважався напоєм для менш заможних, сьогодні став основним напоєм у барах і вдома

Міжнародний день джину з тоніком - свято, присвячене одному з найулюбленіших та популярних коктейлів у світі. Цей день відзначається щорічно 19 жовтня, вшановуючи багату історію та незмінну популярність джину з тоніком. 

Коктейль джин з тоніком сягає своїм корінням в колоніальну епоху Британської імперії. Британська Ост-Індська компанія під час свого правління в Індії в 1700-х роках зіткнулася з проблемою малярії. Шотландський лікар Джордж Клегхорн відкрив, що хінін, компонент тонізуючої води, може лікувати цю хворобу. Однак гіркий смак хініну не подобався багатьом. Щоб зробити його більш приємним, британські офіцери в Індії почали змішувати тонізуючу воду з джином, цукром, лаймом і водою. Ця суміш не тільки зробила ліки приємнішими, але й призвела до народження коктейлю з джином і тоніком. З часом напій еволюціонував, і сучасна тонізуюча вода містить менше хініну і є більш солодкою.

Міжнародний день джину з тоніком - це не просто згадка, це активне святкування. Любителів джину по всьому світу заохочують ділитися фотографіями, на яких вони насолоджуються улюбленим джином і тоніком, із зазначенням місця, де вони його п’ють. До цього дня долучилися люди з понад 22 країн світу. Організатори та бренди джину часто пропонують унікальні рецепти та гарніри, щоб покращити враження від джину з тоніком.

Міжнародний день археології - це свято науки та знань, це рух, який об’єднує людей з усіх верств суспільства, щоб оцінити чудеса археології
Міжнародний день археології - це свято науки та знань, це рух, який об’єднує людей з усіх верств суспільства, щоб оцінити чудеса археології

Міжнародний день археології - це всесвітнє свято, яке підкреслює значення археології та її внесок у розвиток суспільства. Щорічно в третю суботу жовтня ця подія відзначається низкою заходів і програм, покликаних залучити людей різного віку та інтересів до чудес археології.

Кожного жовтня Археологічний інститут Америки (AIA) співпрацює з археологічними організаціями по всьому світу, щоб представити безліч програм і заходів. Вони варіюються від сімейних археологічних ярмарків до екскурсій місцевими археологічними пам’ятками, імітації розкопок та презентацій запрошених археологів. Суть цих інтерактивних, практичних програм Міжнародного дня археології полягає в тому, щоб надати учасникам можливість відкрити для себе минуле і відчути гострі відчуття від відкриття.

Святкування Міжнародного дня археології не обмежується одним днем. Хоча офіційно він відзначається у третю суботу жовтня, події, пов’язані з МДА, відбуваються протягом усього місяця. У 2014 році, наприклад, було заплановано 375 заходів у 16 країнах, що свідчить про глобальний масштаб і привабливість цього святкування.

Співпрацюйте зі своєю громадою для вирішення місцевих проблем. Вам не обов’язково перебувати в зоні активних бойових дій, щоб змінити ситуацію на краще
Співпрацюйте зі своєю громадою для вирішення місцевих проблем. Вам не обов’язково перебувати в зоні активних бойових дій, щоб змінити ситуацію на краще

Всесвітній день гуманітарних дій відзначається щороку 19 жовтня - це день, присвячений виявленню вдячності та поваги до активістів і героїв гуманітарної справи. Це заклик до глобального прояву громадської підтримки гуманітарної діяльності, особливо тоді, коли керівні органи не справляються зі своїми обов’язками. Цей день вшановує тих, хто віддав своє життя, рятуючи інших, і заохочує людей по всьому світу приєднуватися до гуманітарних організацій і ставати активними посланцями гуманності. Ця подія пов`язана з Всесвітнім днем гуманітарної допомоги у серпні та закликає до дій та активності у гуманітарній діяльності.

Всесвітній день гуманітарних дій присвячений воїнам та активістам на передовій, які попри труднощі та небезпеку, ризикують, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Хоча заклик до гуманного світу залишається першорядним, цей день в першу чергу вшановує волонтерів, працівників та допоміжний персонал, які пожертвували своїм життям заради цієї справи.

Гуманітарна діяльність визначається своєю місією підтримувати людську гідність, полегшувати страждання і рятувати життя без огляду на расу, стать, етнічне походження, політичну приналежність чи релігію. Ця діяльність служить найбільш вразливим верствам населення, допомагаючи їм повернутися до нормального життя після пережитих складних надзвичайних ситуацій, стихійних лих або воєн.

19 жовтня - яке сьогодні церковне свято

У свято 19 жовтня по селах починали різати на м'ясо курей і свиней. З м'яса варили ароматний бульйон і пекли курники
У свято 19 жовтня по селах починали різати на м'ясо курей і свиней. З м'яса варили ароматний бульйон і пекли курники

Сьогодні православна церква вшановує пам'ять пророка Йоіля. Він був першим старозавітним пророком, який, за переказами, залишив після себе запис своїх проповідей (Книга пророка Йоіля). За обсягом книги Йоіля його відносять до так званих "малих" пророків. 

Наші пращури в це народне свято відзначали проводи осені та зустріч зими. Зазвичай у цю дату остаточно холоднішало, а в оселях уже топили печі. Закінчувався збір найпізніших овочів - гарбуза, моркви, буряка, редьки. Сільськогосподарський сезон закінчувався. У молоді в Київській Русі в цей період починався сезон весіль.

Хто народився 19 жовтня

19 жовтня 1952 р. - Вероніка Кастро - мексиканська акторка, співачка і телеведуча. Найбільш відома завдяки головним ролям у серіалах "Багаті теж плачуть" і "Дика Роза".

Вероніка Кастро
Вероніка Кастро

19 жовтня 1966 р. - Джонатан "Джон" Фавро - американський актор кіно і телебачення, кінорежисер, сценарист, продюсер і телеведучий. Зрежисирував фільми: "Ельф", "Затура: Космічна пригода" і "Залізна людина".

Джонатан "Джон" Фавро
Джонатан "Джон" Фавро

19 жовтня 1972 р. - Наталія Любомирівна Васько - українська акторка і телеведуча. Володарка премії "Золота дзиґа" в номінації "Найкраща жіноча роль другого плану" за фільм "Гніздо горлиці".

Наталія Любомирівна Васько
Наталія Любомирівна Васько

19 жовтня 1983 р. - Ребекка Луїза Фергюсон Сундстрем - шведська актриса. У 2015 році Фергюсон зіграла одну з головних ролей в американському фільмі "Місія нездійсненна: Плем'я ізгоїв".

Ребекка Луїза Фергюсон Сундстрем
Ребекка Луїза Фергюсон Сундстрем

19 жовтня 1987 р. - Леся Іванівна Нікітюк - українська телеведуча. Найбільш відома за телепередачею "Орел і решка".

Леся Іванівна Нікітюк
Леся Іванівна Нікітюк

19 жовтня 1992 р. - Kola - українська співачка, авторка та виконавиця власних пісень. Учасниця талант-шоу "Голос країни", національного відбору пісенного конкурсу "Євробачення 2017".

Kola
Kola

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube