Яке сьогодні, 18 червня, свято: День дільничного офіцера поліції та стійкої гастрономії

В цей день народилися українська актриса Ксенія Мішина та британський актор Річард Медден - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 18 червня

колаж
А ще 18 червня Міжнародний день паніки та пікніка

У вівторок, 18 червня, в Україні відзначають День дільничного офіцера поліції, а православна церква шанує пам'ять святих мучеників Феодула, Леонтія та ІпатіяІменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.

18 червня - яке сьогодні церковне свято

Віряни моляться святим про допомогу в справах і міцне здоров'я
Віряни моляться святим про допомогу в справах і міцне здоров'я

18 червня православні віряни вшановують пам'ять святих мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула. Леонтій, Іпатій і Феодул - ранньохристиянські мученики. Леонтій був воєначальником римських військ, який відкрито сповідував християнство, а Іпатія і Феодула було послано, щоб заарештувати Леонтія за його віру, але вони теж прийняли християнство і їх стратили.

Леонтій служив у Тріполі при імператорі Веспасіані. Він був великим полководцем, і був відомий у місті та його околицях як своїми військовими якостями - хоробрістю, розумом, так і християнськими чеснотами - милосердям, співчуттям. Коли в імперії почалися жорстокі переслідування християн, Леонтія мали заарештувати і відвести на суд. Це завдання доручили воєначальнику Іпатію. Але дорогою в Тріполі він сильно захворів. Йому з'явився ангел і сказав, що одужає, якщо тричі разом з усіма своїми воїнами покличе на допомогу Бога, в якого вірить Леонтій. Іпатій зніяковів, але оскільки був майже при смерті, закликав на допомогу Христа, і зцілився. Особливо сильне враження це справило на воїна Феодула.

Після прибуття в Тріполі, Іпатій і Феодул знайшли Леонтія. Замість того, щоб заарештувати християнина, вони попросили його хрестити їх. Після цього вони публічно оголосили себе християнами перед правителем області, за що їх піддали жорстоким тортурам і вбили. Святий Леонтій також був забитий до смерті.

Зазвичай цього дня на вулиці стояла нестерпна спека з палючим сонцем. Дощ 18 червня йшов вкрай рідко. У народне свято 18 червня чоловіки косили траву, а жінки вибивали килими і матраци. З 18 червня починали збирати зелень, прянощі, листя лопуха і кульбаби, кропиву, чистотіл.

18 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

18 червня влада офіційно вітає дільничних офіцерів поліції та нагороджує почесними грамотами, преміями, відпустками тощо
18 червня влада офіційно вітає дільничних офіцерів поліції та нагороджує почесними грамотами, преміями, відпустками тощо

Щорічно 18 червня Україна відзначає професійне свято - День дільничного офіцера поліції. Подію започаткували у 2004 році. Дільничний офіцер - це представник Національної поліції на дільниці, до обов’язків котрого належать: протидія злочинним діям (включаючи сімейне насильство), профілактика правопорушень та причинно-умовний аналіз, контроль зберігання й використання зброї, забезпечення публічної безпеки громадян, соціальна адаптація колишніх ув’язнених, протидія нелегальній міграції та таке інше. Метою Дня дільничного офіцера поліції є вшанування фахівців цієї нелегкої та відповідальної професії за їхню старанну й кропітку працю.

Риболовля також виховує терпіння і спокійний характер, що може знизити кров’яний тиск і підготувати вас до вирішення життєвих проблем
Риболовля виховує терпіння і спокійний характер, що може знизити кров’яний тиск і підготувати вас до вирішення життєвих проблем

Щорічно 18 червня усі прихильники рибальства відзначають День любителів риболовлі. День любителів риболовлі - неофіційна подія, що походить зі США та здобула популярність у світі, присвячена як спортивній, так і любительській риболовлі. 

Риболовля - це розповсюджене хобі, переважно серед чоловічої статі. Суть любительського рибальства часто не в самому улові, а в атмосфері. Адже риболовля дозволяє побути у тиші й спокої, відпочити від буденних справ, насолодитись природою та кропітким процесом. Багатьом чоловікам даний вид відпочинку допомагає відновити емоційний стан та позбавитись стресу.

Коли сходить сонце, розфарбовуючи небо в яскраві червоні та помаранчеві кольори, над поверхнею води танцює ніжне дзижчання комах. Іноді чути сплеск - це риба розбиває поверхню, щоб поснідати, не підозрюючи, що незабаром вона може стати чиєюсь здобиччю. День любителів риболовлі святкує ці спокійні, медитативні моменти і вшановує тих, хто знаходить розраду в переслідуванні цієї невловимої здобичі.

Риболовля була життєво важливою частиною людської цивілізації з давніх часів, слугуючи як засобом для існування, так і великою галуззю промисловості з мільярдними річними доходами. Риболовля - чудовий спосіб збагатити свій стіл їжею, яку ви зловили власноруч, а також чудова нагода поспілкуватися з друзями та родиною.

Хоча стародавні греки вважали рибалок людьми низького статусу і рідко зображували їх у мистецтві, майже всі цивілізації, що жили біля води, розвивали ту чи іншу форму рибальства і покладалися на рибу як на частину свого раціону.

Гастрономія є частиною самовираження культури кожного народу, де відбита його душа та природа
Гастрономія є частиною самовираження культури кожного народу, де відбита його душа та природа

18 червня кожного року світ відзначає молоде, проте важливе свято - День стійкої гастрономії. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 21 грудня 2016 року. Гастрономією часто називають мистецтво кулінарії, а також специфічний стиль приготування їжі з певного регіону. По суті, гастрономія пов’язана з місцевою їжею та кухнею. З іншого боку, сталий розвиток передбачає такі практики, як сільське господарство, рибальство та приготування їжі, які зберігають природні ресурси і гарантують, що ця діяльність може тривати без шкоди для довкілля та нашого здоров’я. Таким чином, стійка гастрономія означає створення та насолоду від кухні, яка враховує походження інгредієнтів, способи вирощування продуктів харчування, а також те, як вони потрапляють на наші ринки та на наші тарілки.

День стійкої гастрономії має за мету привернення уваги людства до вагомості стійкої гастрономії, наголошення на сприянні стійкої гастрономії сталому світовому розвитку шляхом покращення продовольчої безпеки, розквіту сільського господарства та виробництва, підвищення рівня харчування тощо.

До 18 червня виробники дитячих візочків презентують нові моделі
До 18 червня виробники дитячих візочків презентують нові моделі

Щорічно 18 червня власний день народження відзначає дитяча коляска, бо саме цього дня у 1889 році американець на ім’я Річардс отримав патент на даний винахід. Проте історія говорить, що дитячий візочок існував ще з 1730 року в родині герцога Девонширського. Тоді коляска мала вигляд карети та запрягалась поні. 

Сьогодні мами маленьких діток вже не уявляють свого життя без зручного та комфортного для малюка засобу переміщення, який дозволяє звершувати довготривалі прогулянки. Асортимент дитячих колясок дуже великий (люльки, триколісні, універсальні тощо), найпопулярніший варіант - трансформер. Окрім розмаїття функціоналу та комплектації, візки також відрізняють найрізноманітнішими дизайнами та кольорами.

В Японії суші попередньо намазують соусом васабі, а не подають окремо на стіл, як це заведено в Європі
В Японії суші попередньо намазують соусом васабі, а не подають окремо на стіл, як це заведено в Європі

18 червня кожного року світ відзначає неофіційне, проте смачне свято - Міжнародний день суші. Подію започаткував Кріс Де Мей у 2009 році, створивши сторінку на Facebook, котра присвячена його улюбленій страві.

Суші - це традиційна японська страва, що складається з рису, різноманітних морепродуктів або м’яса, нерідко додають зелень/водорості та плавлений сир. В європейських країнах найчастіше зустрічаються такі різновиди суші, як макі-дзуші (закручені у норі) та ніґірі-дзуші (спресований рис, покритий рибою). Символ японської кухні зародився у Південній Азії, а у 7 столітті розповсюдився Японією. Саме рисові суші виникли аж у 17 столітті.

18 червня обов’язково скуштуйте суші: чи то ресторанні, чи приготовані власними руками. Влаштуйте веселу суші-вечірку, запросивши справжніх прихильників цієї страви. У разі, якщо ви жодного разу не їли азійської смакоти, Міжнародний день суші покликаний виправити дану ситуацію.

Метою Міжнародного дня паніки є привернення уваги людства до поняття панічного стану, наголошення на необхідності рідкого впадання у паніку задля боротьби зі стресовою напругою
Метою Міжнародного дня паніки є привернення уваги людства до поняття панічного стану, наголошення на необхідності рідкого впадання у паніку задля боротьби зі стресовою напругою

Щорічно 18 червня світ відзначає неофіційне, проте важливе з точки зору психології свято - Міжнародний день паніки. Панічний стан здатний викликати великі проблеми та наслідки, але психологи запевняють, що постійне спеціальне уникнення паніки провокує чималий стрес.

18 червня дозвольте собі випустити пару, прожити негативні емоції заради відчуття емоційного полегшення. Втома від контролю над власними психологічними слабкостями та страхами заважає функціонуванню чистої свідомості.

В Україні склалася традиція смажити на пікніку шашлики, тому варто заздалегідь підготувати м’ясо та всі необхідні атрибути. Якщо ж барбекю не планується, цілком достатньо буде легких закусок — м’ясної та сирної нарізки, бутербродів, овочів і фруктів
В Україні склалася традиція смажити на пікніку шашлики, тому варто заздалегідь підготувати м’ясо та всі необхідні атрибути. Якщо ж барбекю не планується, цілком достатньо буде легких закусок - м’ясної та сирної нарізки, бутербродів, овочів і фруктів

Неможливо не погодитися з відомим висловом письменника Уільяма Сомерсета Моема про те, що існує небагато таких приємних речей, як пікнік. Свіже повітря, ідилічний краєвид навкруги, і все це в поєднанні з простою, але смачною їжею в дружній компанії - ось про що подумає більшість з нас, згадавши про пікнік. Колись пікніки були привілеєм вищого класу, зате зараз це простий і демократичний спосіб відпочинку, доступний абсолютно всім. Важко знайти країну, де люди не влаштовують собі це приємне  дозвілля,  особливо в літню пору. Тож саме влітку, 18 червня, коли тепла погода так і кличе на природу, в світі відзначається веселе свято - Міжнародний день пікніка

Люди їли на свіжому повітрі від самого початку історії - впольовану здобич зазвичай готували на вогнищі, навколо якого збиралося все плем’я. Проте вважати пікніком такі трапези недоречно, тому що це поняття включає в себе певні правила й традиції, які з’явилися значно пізніше. 

Пікніки поділяються за типом компанії, яка на них збирається. Це можуть бути суто родинні пікніки, пікніки в компанії друзів, корпоративні - для співробітників фірми чи відділу, пікніки для школярів-однокласників чи студентів-одногрупників, а також пікніки для членів різних організацій або громад, наприклад, релігійних. 

Хто народився 18 червня

18 червня 1952 р. - Ізабелла Фьорелла Елеттра Джованна Росселліні - італійська кіноактриса і модель. Одна з найвідоміших її ролей - у фільмі Девіда Лінча "Синій оксамит" (1986).

Ізабелла Фьорелла Елеттра Джованна Росселліні
Ізабелла Фьорелла Елеттра Джованна Росселліні

18 червня 1975 р. - Жамель Деббуз - французький актор, продюсер, шоумен марокканського походження. Популярність на великих екранах принесли Жамелю Деббузу фільм "Амелі" 2001 року, а також пригодницький фільм "Астерікс і Обелікс: Місія Клеопатра", який вийшов за рік, де він зіграв одну з головних ролей.

Жамель Деббуз
Жамель Деббуз

18 червня 1980 р. - Девід Кзарра Джинтолі - американський актор. Найбільш відомий за роллю детектива Ніка Беркхардта в телесеріалі "Грімм" каналу NBC.

Девід Кзарра Джинтолі
Девід Кзарра Джинтолі

18 червня 1986 р. - Річард Медден - британський актор театру, кіно і телебачення. Найвідоміший завдяки ролям Робба Старка в серіалі "Гра престолів" і головній ролі в серіалі "Охоронець".

Річард Медден
Річард Медден

18 червня 1989 р. - Ксенія Олександрівна Мішина - українська актриса театру і кіно. Із серпня до листопада 2019 року брала участь у танцювальному шоу "Танці з зірками" в парі з хореографом Євгеном Котом, ставши переможцями проєкту. А на телеканалі СТБ 23 жовтня 2020 року стартував проєкт про кохання "Холостячка" з її участю.

Ксенія Олександрівна Мішина
Ксенія Олександрівна Мішина

18 червня 1991 р. - Решетник Дмитро Сергійович, DIRESH - український музикант, акордеоніст, композитор, саунд-продюсер і DJ.

Решетник Дмитро Сергійович
Решетник Дмитро Сергійович

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube