Яке сьогодні, 17 листопада, свято: День студента та працівників сільського господарства України

В цей день народилися американський кінорежисер Мартін Скорсезе та канадська кіноактриса Рейчел Макадамс

Яке сьогодні, 17 листопада, свято: День студента та працівників сільського господарства України
А ще 17 листопада День екскурсії та Національний день вершкового масла

У неділю, 17 листопада, в Україні відзначають День студента, а православна церква шанує пам'ять святителя Григорія. Іменини сьогодні святкують Геннадій, Григорій, Захар, Іван, Михаїл, Ян, Вікторія. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату обов'язково треба піти в лазню.

17 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

В Україні студенти в цей день закликають удачу – серед ночі вони виходять на балкон, відкривають залікову книжку та кричать три рази "Вдача, приходь"
У світі з нагоди цього свята студенти вигадують традиції, що зберігаються та доповнюються з року в рік

Роки студентства незрівнянні. Під час навчання в вищих навчальних закладах на студентів чекає стільки всього цікавого та непередбаченого. Потрібно все встигнути та знайти час не тільки на навчання, життя приватне, а й на веселощі та вечірки. Тільки за одну ніч студентові під силу і вивчити матеріал за весь семестр, і конспекти всі переписати, і диплом написати. В студентські роки здається, що немає нічого неможливого й весь світ грає найяскравішими барвами. Міжнародний день студентів було впроваджено на Всесвітньому конгресі студентів. Свято відзначається щорічно 17 листопада.

На жаль, фундаментом дати святкування стали трагічні події 1939 року. В Чехії під час мирної демонстрації один зі студентів був важко поранений поліцією. Отримані ушкодження були несумісні з життям і студент помер. Його смерть викликала ряд протестів невдоволених студентів, що привернули увагу окупаційної влади, яка своєю чергою розв’язала питання у свій спосіб. Під час наради з Адольфом Гітлером було прийняте рішення закрити всі вищі навчальні заклади Чехії на три роки.

Під час протестів багато студентів було арештовано, більшість з них було відправлено до концтаборів, деякі з них були розстріляні. Гуртожитки були окуповані, солдати виганяли студентів на вулиці в одних піжамах під час досить холодної погоди. День, коли були вчинені найстрашніші злочини проти студентів, назавжди залишився в історії. Це сталося 17 листопада.

В 1941 році Міжнародна Рада Студентів вирішила встановити день пам’яті трагічних подій і вирішили зробити 17 листопада міжнародним днем всіх студентів. Пам’ятний день відзначали на рівні ООН.

В наші дні цей день вже не трактується як трагедія, навпаки, цього дня відзначають свято молодості, веселого життя та відсутності дорослих проблем. В України свято офіційно було впроваджено Леонідом Кучмою в 1999 році. З того часу українське студентство має свій "професійний" день.

Вершкове масло - це молочний продукт, що складається з жирних і білкових компонентів збитих вершків
Вершкове масло - це молочний продукт, що складається з жирних і білкових компонентів збитих вершків

17 листопада проводиться Національний день вершкового масла в США. Ніщо не поєднується з хлібом краще, ніж вершкове масло. Це напівтверда емульсія при кімнатній температурі, що складається приблизно на 80% з молочного жиру. Його використовують при кімнатній температурі у вигляді пасти, розтоплюють в якості приправи і використовують як інгредієнт при випічці, приготуванні соусу, смаженні на сковороді й інших кулінарних процедурах.

17 листопада 2021 - перший в історії офіційний Національний день масла в США. Зрештою, завдяки зусиллям Associated Milk Producers Inc. з Нью-Ульма, штат Міннесота, у Штатах офіційно оголошено Національний день масла. У минулому було багато "самопроголошених" масляних днів, але вони були тимчасовими та регіональними. Наприклад, 25 жовтня, коли його багато хто відзначав.
Працівників сільськогосподарської сфери у державі шанують, а тому для висловлення їм подяки за тяжку працю було впроваджено День працівників сільського господарства України
Працівників сільськогосподарської сфери у державі шанують, а тому для висловлення їм подяки за тяжку працю було впроваджено День працівників сільського господарства України

Від самого ранку до пізньої ночі аграрії та фермери України невпинно працюють, забезпечуючи країну всім необхідним. Без жодних вагань їх праця є важкою і клопіткою. Україна обдарована родючими землями та ідеальними умовами для створення якісного продукту. Деякі навчаються на агрономів у вищих навчальних закладах, а деякі ціле життя працюють на полях і фермах. Держава запровадила свято на честь працівників сільського господарства, щоб визнати тяжку працю та показати шанобливе ставлення до агрономів та фермерів. День працівників сільського господарства України щорічно святкують у третю неділю листопада.

Землеробство у світі було відкрите більше ніж шістсот поколінь до нас, тому це досить старовинна справа. Україна з давніх часів славиться своїми чорноземами, а сільськогосподарські продукти є однією з основних статей експорту вже багато століть. Так, за античних часів від причорноморських грецьких колоній до Афін щороку поставлялося 17 тис. т зерна. З другої половини першого тисячоліття на українських землях з поширенням борони і плуга почали використовувати двопільну, а потім - трипільну систему землеробства.

В пізніші часи характер землеволодіння мав регіональні особливості. Так, в Придністровських районах селянам надавалося стільки земля, скільки вони могли обробити. На Правобережній Україні утвердилася фільварково-панщинна система, за якою селяни мали відробляти певну кількість днів на землі феодала. Але спільною рисою землеробства Наддніпрянщини, Лівобережжя, Слобожанщини, Північного Причорномор’я та інших регіонів сучасної України було екстенсивне введення господарства. При цьому, серед основних культур були жито, пшениця, ячмінь, овес, гречка, горох. З кінця 18 ст. почали зростати площі під технічними культурами: коноплями, льоном, тютюном. Також почали вирощувати картоплю та конюшину.

У своїх господарствах селяни вирощували різноманітні городні культури: гарбузи, часник, цибулю, хрін тощо. Необхідно відзначити, що після скасування кріпосного права в України широкого розповсюдження набув фермерський тип господарювання, на відміну від російських сіл, де переважало общинне господарювання. Але більшовицький експеримент з колективізації призвів не тільки до втрати мотивації селян щодо підвищення продуктивності праці, але й до національної трагедії - Голодомору, що до радянської влади вважався неможливим на родючих українських землях.

В перші роки незалежності України було впроваджено немало реформ та вкладено багато зусиль для розвитку сільськогосподарської діяльності. Сьогодні наша країна досягла успіхів у цій справі та є знаною далеко за її межами. Серед іншого варто зазначити, що за рік в Україні вирощується у сім разів більше зерна, ніж кави у всьому світі. Перспективним вважають і вирощування кукурудзи та розведення курей. Окрім цього наша країна є світовим лідером із виробництва соняшника.

Як і більшість кардіовправ, походи допомагають знизити ризик серцевих захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, високого рівня холестерину і навіть деяких видів раку
Як і більшість кардіовправ, походи допомагають знизити ризик серцевих захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, високого рівня холестерину і навіть деяких видів раку

17 листопада проводиться День екскурсії. Піший туризм є четвертим за популярністю заняттям на свіжому повітрі в США після бігу, риболовлі та їзди на велосипеді (також відомого як швидкий похід, стаціонарний похід та лінивий похід, або екскурсії). У Сполучених Штатах налічується 57,8 мільйонів активних туристів. 35 мільйонів американців вирушили до одноденних походів у 2013 році порівняно з 30 мільйонами у 2006 році. 9 мільйонів американців вирушили у похід у 2013 році порівняно з 7 мільйонами у 2006 році. Згідно зі статистикою, 40,6% становлять жінки.

У швейцарців є щось на кшталт національного фетишу, коли йдеться про піші прогулянки, і їх території наділені найвищою щільністю пішохідних стежок на квадратний кілометр у світі - це 1,9 км пішохідних стежок на квадратний кілометр землі по всій країні. Take A Hike Day - ідеальна можливість відновити зв'язок із фундаментально важливими речами в житті.

Підйоми та спуски з пагорбів змушують серце битися швидше, створюючи відмінне кардіо-тренування. Піші прогулянки - це вправи з ваговим навантаженням, які збільшують м'язову масу і допомагають запобігти остеопорозу. А щодо користі для психічного здоров'я, то вона безперечна.

17 листопада - яке сьогодні церковне свято

Григорія Чудотворця просять про диво - зцілити від різних недуг, подарувати довгоочікувану дитину, зміцнити віру, допомогти подолати труднощі
Григорія Чудотворця просять про диво - зцілити від різних недуг, подарувати довгоочікувану дитину, зміцнити віру, допомогти подолати труднощі

У православному календарі - день пам'яті святителя Григорія. Він народився близько 325 року в Аріанзі (сучасна Туреччина) в сім'ї єпископа Назіанзького святителя Григорія і святої Нонни. Батьки Григорія дуже хотіли дітей і молилися, щоб у них народився син, який ще до народження був обіцяний матір'ю на служіння Богу.

Святий Григорій був освіченою людиною і навчався в школах Кесарії Палестинської, Кесарії Каппадокійської, Олександрії та Афін. Він мав видатні здібності, особливо при вивченні риторики. Григорій дізнався від матері, що він присвячений Богу, і прийняв обітницю зберігати цнотливість і чистоту. Коли Григорій вирушив до Афін на навчання, у місті він познайомився зі святим Василем Великим, з яким їх поєднала дружба. В Афінах він деякий час викладав красномовство, а потім повернувся до батьків. У віці 30 років Григорій прийняв святе хрещення від батька, який на той час був єпископом.

У 374 році батьки святого Григорія померли. Тоді він прийняв рішення поїхати до Селевкії Ісаврійської, де служив у церкві святої великомучениці Теклі. Святий Григорій також допомагав лікарням і будинкам престарілих, збираючи для них кошти. Після смерті Василя Великого Григорій виконав останнє передсмертне бажання друга і поїхав до Константинополя, де вів боротьбу з єретиками.

Шлях проповідника Григорій розпочав 379 року в невеликій домашній церкві своїх родичів. Він вірив, що саме в ній почне відроджуватися християнство. Глибокі знання Священного Писання і його проповіді знайшли відгук у людей - навколо Григорія збиралося дедалі більше вірян.

У 381 році Григорій Богослов рішенням Другого Вселенського Собору був затверджений Константинопольським патріархом. Це рішення викликало опір незгоду у Єгипетських і Македонських єпископів. Щоб уникнути розбрату, Григорій повернувся з Константинополя до рідного дому і перебував там у чернечих подвигах.

Святий Григорій був подвижником і вів аскетичний спосіб життя - ходив босоніж, спав на землі, їв хліб і овочі, пив воду. Григорій Богослов залишив багату духовну спадщину - близько 243 послань, 507 віршів і 45 проповідей. Він помер 25 січня 389 або 390 року в Аріанзі.

Цього дня за старих часів обов'язково йшли в лазню - вважалося, що так можна додати собі здоров'я. Саме свято відзначали в колі сім'ї, намагалися відпочити від важкої роботи і провести час якомога радісніше. Важливо було в цей день виконати дану обіцянку - тоді в новому році обов'язково чекає успіх. 

Хто народився 17 листопада

17 листопада 1942 р. - Мартін Чарльз Скорсезе - американський кінорежисер, продюсер, сценарист і актор. Найбільш примітні картини режисера - "Злі вулиці", "Таксист", "Скажений бик", "Остання спокуса Христа", "Славні хлопці", "Мис страху", "Казино", "Банди Нью-Йорка", "Авіатор", "Відступники", "Острів проклятих", "Хранитель часу", "Вовк із Волл-стріт" та "Ірландець".

Мартін Чарльз Скорсезе
Мартін Чарльз Скорсезе

17 листопада 1944 р. - Деніел Майкл Де Віто-молодший - американський актор, режисер, продюсер. Номінант на премію "Оскар" за фільм "Ерін Брокович".

Деніел Майкл Де Віто-молодший
Деніел Майкл Де Віто-молодший

17 листопада 1966 р. - Софі Даніель Сільві Марсо - французька кіноактриса, кінорежисерка і співачка. Завдяки фільмам, які посіли одні з перших місць у рейтингах ("Студентка", "Аромат кохання Фанфан"), Марсо стала однією з найпопулярніших актрис у багатьох країнах.

Софі Даніель Сільві Марсо
Софі Даніель Сільві Марсо

17 листопада 1970 р. - Андрій Анатолійович Кокотюха - сучасний український письменник-белетрист і автор сценаріїв, журналіст. У 1991 році написав кримінальну повість "Шлюбні ігрища жаб". Завдяки цій публікації, Кокотюха одразу став одним із відомих сучасних українських письменників.

Андрій Анатолійович Кокотюха
Андрій Анатолійович Кокотюха

17 листопада 1978 р. - Зої І. Белл - новозеландська акторка і каскадер. Вона знялася в таких фільмах як: "Ангел смерті", "Котись!", "Гра смерті", "Мисливці на відьом" та ін.

Зої І. Белл
Зої І. Белл

17 листопада 1978 р. - Томас Джон Елліс - валлійський актор. Найбільш відомий за роллю Люцифера Морнінгстара в телесеріалі "Люцифер".

Томас Джон Елліс
Томас Джон Елліс

17 листопада 1978 р. - Рейчел Енн Макадамс - канадська кіноактриса. У 2002 році зіграла у фільмі "Ідеальний пиріг", за роль у якому була номінована на нагороду Genie Award. Першою її значущою роллю була роль у фільмі "Погані дівчата", де вона зіграла Реджину Джордж.

Рейчел Енн Макадамс
Рейчел Енн Макадамс

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube