Яке сьогодні, 16 квітня, свято: День Чарлі Чапліна та крапки з комою

Читать на русском

В цей день народилися українська модельєрка Оксана Караванська та американсько-британська актриса Аня Тейлор-Джой - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 16 квітня

Читать на русском
Яке сьогодні, 16 квітня, свято: День Чарлі Чапліна та крапки з комою
А ще 16 квітня Всесвітній день голосу та День піжами на роботі

В цей день народилися українська модельєрка Оксана Караванська та американсько-британська актриса Аня Тейлор-Джой - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 16 квітня

У вівторок, 16 квітня, православна церква шанує пам'ять святих мучениць Агапії, Ірини та ХіоніїІменини сьогодні святкують Василина, Галина, Ірина, Леонід, Михайло, Ніка, Павло.

16 квітня - яке сьогодні церковне свято

Цього дня вітали молодят, які одружилися в період з осені до весни
Цього дня вітали молодят, які одружилися в період з осені до весни

Православною церквою в цей день вшановується пам'ять мучениці Ірини та її двох сестер. Ірина разом із старшими сестрами жила в передмісті італійського міста Аквілеї наприкінці ІІІ - початку ІV століть. Рано лишилася без батьків. Разом із сестрами присвятила своє життя православній вірі.

Якось духовному наставнику сім'ї у дрімоті було дано бачення, що він скоро помре, а Ірину та сестер схоплять язичники. Після його смерті одкровення виповнилося. Дівчата постали перед імператором Діоклетіаном. Їх звинуватили у відмові підношення жертв язичницьким богам. Імператорові стало шкода гарних дівчат. Він запропонував їм відмовитись від свого бога. За це обіцяв знайти їм багатих наречених. Дівчата відповіли, що є нареченими Христа, і за віру готові піти на муки. Після цього Діоклетіан передав сестер на суд правителя Дукліція.

Той також не зміг упоратися з дівчатами. Справу передали судді Сисінію. Він засудив старших сестер до спалення, а молодшій Ірині пригрозив блудним будинком. Дівчина й тут не відступила. Вона сказала, що її душа не буде осквернена, навіть якщо тіло виявиться насильно зганьбленим.

Коли її вели в блудилищі, до охорони підбігли два воїни і передали наказ судді Сисін доставити дівчину на гору і доповісти йому. Цими воїнами були Ангели. Суддя із стражниками приїхав до гори. Але вони не знайшли стежки до вершини, на якій з усмішкою на обличчі стояла Ірина. Тоді солдат вистрілив із лука і вразив мученицю.

Сьогодні працюють у саду та городі. Білять стовбури дерев. Сіють гречку. Висаджують у спеціальні ящики-зруби розсаду капусти та помідор. За народними прикметами дні після Арини зазвичай сонячні і теплі, що добре для молодих культур.

16 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

В актора аж 12 дітей
В актора аж 12 дітей

Щорічно 16 квітня відзначається День Чарлі Чапліна, бо саме цього дня у 1889 році народився легендарний актор та режисер, класик німого кіно. Чарлі Чапліна вважають зворушливим талановитим митцем, який майстерно володів акторською грою навіть без слів. Чаплін належить до списку найуспішніших коміків, адже він геніально комбінував гумор з трагізмом.

Актор швидко й назавжди закохав у себе глядачів, люди помічають його щирість і доброту. Чарлі Чаплін тричі нагороджувався Оскаром. 16 квітня - чудова можливість познайомитись з творчістю Чарлі Чапліна та присвятити цей день перегляду його фільмів.

16 квітня люди діляться власними історіями тяжких періодів життя та роблять тату із зображенням крапки з комою
16 квітня люди діляться власними історіями тяжких періодів життя та роблять тату із зображенням крапки з комою

Щорічно 16 квітня відзначається дуже важливе свято - Всесвітній день крапки з комою. Подію започаткувала Емі Блеуел у 2016 році. Її батько покінчив життя самогубством, тому Емі вирішила у 2013 році створити проект "Крапка з комою", аби допомагати людям запобігти суїциду в складних життєвих ситуаціях. Сумно, але сама Бреуел також незабаром здійснила самогубство (2017 рік). 

Всесвітній день крапки з комою має за мету інформування людства щодо проблеми суїциду, підвищення освіченості в питаннях психічного здоров’я, надання допомоги людьми, що пережили спробу самогубства тим, хто у відчаї. Крапка з комою ";" символізує незакінчене життя: потрібно жити далі, адже це ще не крапка. 

Кожна людина чує власний голос не тільки за допомогою слуху, а й сприймаючи хвильові коливання від черепа й інших резонуючих порожнин, які є в нашому тілі
Кожна людина чує власний голос не тільки за допомогою слуху, а й сприймаючи хвильові коливання від черепа й інших резонуючих порожнин, які є в нашому тілі

Голос - це справжній дар, адже без нього значно утруднюється спілкування між людьми. Багато наук вивчають людський голос - біологія, медицина, психологія, лінгвістика, музика. Проте ми звикли сприймати звук голосу як належне, і починаємо думати про нього тільки тоді, коли раптом його втрачаємо. На жаль, в повсякденності є чимало факторів, які можуть пошкодити наш голос, серед них - паління, алкоголь, стрес та крик. Проте відповідні знання та навички допоможуть кожному зберегти свій голос протягом всього життя. Щоб  підкреслити безцінне значення голосу та привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаним з його здоров’ям, 16 квітня щороку відзначається Всесвітній день голосу.

"Спочатку було Слово" - так написано в Євангелії від Іоанна. Але слово неможливе без звуку, тобто без голосу. Відповідно, людина, яка з’явилася пізніше, одразу була наділена здатністю чути й відтворювати звуки - мала слух і голос. Сила впливу голосу настільки велика, що навіть саме слово не обмежилося прямим вживанням - досить часто ми чуємо й використовує такі поняття, як голос душі, голос совісті, голос крові чи голос минулого.

Голос починається в легенях, які при видиху створюють повітряний потік в трахеї та гортані. В гортані є голосові зв’язки, прикріплені до найбільшого гортанного хряща, який ще називають кадик. Коли між ними проходить повітря, вони починають вібрувати, створюючи звук, висота якого залежить від частоти вібрації. Висота голосу визначається довжиною й натягом голосових зв’язок, і щоб звук був чистим, вони мають змикатися щільно, а вібрувати симетрично. Зміною положення язика, губ та піднебіння визначається те, який звук буде отримано на виході.

Звісно, багато живих істот на нашій планеті передають інформацію за допомогою голосу, але вони не наділені такими голосовими можливостями, як люди. Це свідчить про те, що унікальність людського голосу полягає не стільки в анатомічній будові голосового апарату, скільки в нашій здатності точно координувати голосові органи і перетворювати звуки в осмислену мову.

Всесвітній день голосу є приводом проаналізувати стан свого голосового апарату і за потреби звернутися до профільного спеціаліста - ларинголога чи фоніатора. Обов’язково слід пройти обстеження, якщо спостерігається хриплість голосу, відчуття клубка у горлі чи фізичного дискомфорту при розмові. Особливо згубно діє на голос паління, і це ще одна причина, з якої варто позбутися цієї шкідливої звички.

День піжами дозволяє створити веселий, дружній та позитивний настрій серед колег, що, у свою чергу, підвищить рівень ефективності праці
День піжами дозволяє створити веселий, дружній та позитивний настрій серед колег, що, у свою чергу, підвищить рівень ефективності праці

День піжами на роботі відзначається кожного року 16 квітня. Метою Дня піжами на роботі є створення атмосфери розслабленості, відпочинок від набридлого дрес-коду, зменшення стресової напруги працівників. 16 квітня компанії влаштовують піжамні вечірки, кожен робітник обирає піжаму на власний смак або ж відповідно до обраної тематики. 

До 16 квітня організовують різноманітні тематичні заходи, спрямовані на розповсюдження інформації про загрози тваринам та на подолання цих загроз
До 16 квітня організовують різноманітні тематичні заходи, спрямовані на розповсюдження інформації про загрози тваринам та на подолання цих загроз

16 квітня кожного року світ відзначає важливе свято - День "Врятуйте слона". Подію започаткував Фонд реінтродукції слонів спільно з Патрісією Сімс у 2012 році.  Метою Дня врятування слона є звернення уваги суспільства до проблем слонів, що виникли через людину: втрата середовища проживання та продаж слонових кісток, а також підвищення поінформованості щодо цих проблем.

Слон - найбільша з наземних тварин, проживає на території Азії та Африки. Тривалість життя цих диких тварин коливається від 48 до 80 років, маса тіла може сягати 6 тисяч кілограмів, а довжина - 6 з половиною тисяч сантиметрів. Слон символізує розум, мудрість, силу, шляхетність, велич тощо. Тварини відрізняються гарною пам’яттю, здатністю до тривалої ходьби, емоційністю.

Хто народився 16 квітня

16 квітня 1965 р. - Мартін Фіцджеральд Лоуренс - американський актор, стендап-комедіант, режисер, сценарист та продюсер. Здобув популярність завдяки ролям у фільмах "Нема чого втрачати", "Діамантовий поліцейський", "Погані хлопці", "Будинок великої матусі", "Національна безпека".

Мартін Фіцджеральд Лоуренс
Мартін Фіцджеральд Лоуренс

16 квітня 1966 р. - Оксана Олегівна Караванська - українська модельєрка. Їй належить ідея створення першого Театру мод у Львові, який успішно гастролював Україною та за її межами. У колекціях Оксани Караванської присутні елементи еклектичного і етнічного стилю. Першою в Україні створила свою дитячу лінію, першою серед українських дизайнерів випустила свій парфум.

Оксана Олегівна Караванська
Оксана Олегівна Караванська

16 квітня 1996 р. - Аня Джозефін Марі Тейлор-Джой - американсько-британська актриса і модель. Володарка премії "Золотий глобус" у категорії "Найкраща актриса у міні-серіалі або телевізійному фільмі" та премії Американської Гільдії кіноакторів у вищезгаданій категорії, а також номінантка на премію BAFTA у категорії "Східна зірка" та премію "Еммі" у категорії "Найкраща жіноча роль у міні-серіалі чи фільмі".

 Аня Джозефін Марі Тейлор-Джой
Аня Джозефін Марі Тейлор-Джой

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.