Яке сьогодні, 14 липня, свято: День взяття Бастилії та День рибалки

В цей день народилися український військовий Валерій Маркус та американський актор Джекі Гейлі - свята, церковні та народні традиції на неділю, 14 липня

колаж
А ще 14 липня День смородини та День хаосу і безладу

У неділю, 14 липня, в Україні відзначають День рибалки, а православна церква шанує пам'ять апостола АкілиІменини сьогодні святкують Олександр, Володимир, Вольдемар, Георгій, Єгор, Єлисей, Йосип, Мстислав, Микола, Павло, Серафим.

14 липня - яке сьогодні церковне свято

Люди сторожать поля. У цей період погода стає мінливою. На поля часто налітають вітри з дощами та грозами. Вони можуть нашкодити врожаю, неприбраному сіну
Люди сторожать поля. У цей період погода стає мінливою. На поля часто налітають вітри з дощами та грозами. Вони можуть нашкодити врожаю, неприбраному сіну

У церковному календарі це дата вшанування пам'яті апостола від 70-ти Акіли Гераклейського, єпископа. Акіла жив у I столітті. 52 року його разом із дружиною та іншими юдеями вигнали з Риму за наказом імператора Клавдія. Подружжя оселилося в Коринті. Там вони зустріли апостола Павла і прихистили його у своєму домі. Апостол навернув їх у християнство й особисто хрестив. Через півтора року Акіла з дружиною пішли за вчителем до Сирії проповідувати Слово Боже.

Після смерті Клавдія вони повернулися в Рим. Але пробули там недовго. Незабаром вони покинули місто, щоб наставляти у святій вірі язичників. Коли Акіла прийшов у Гераклею Понтійську на березі Чорного моря, його обрали там єпископом. За часів гонінь на християн за імператора Нерона його з дружиною стратили за сповідування чужої язичникам релігії.

Наші предки вважали, що з цього дня час починає потихеньку йти на спад. Темніє з кожним днем усе раніше, а дощі йдуть дедалі частіше. На деревах з'являється перше жовте листя. Але спека ще тримається. Вважалося, що саме в це народне свято в лісах з'являються перші гриби.

14 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

До свята риболови організовують різні змагання між собою та весело проводять час у колі прихильників рибальства
До свята риболови організовують різні змагання між собою та весело проводять час у колі прихильників рибальства

Щорічно другої липневої неділі Україна відзначає професійне свято - День рибалки. Подія встановлена 22 червня 1995 року. Метою Дня рибалки є привернення уваги суспільства до робітників рибного господарства, подяка цим працівникам за їхню старанну діяльність, а також підвищення зацікавленості до професійних рибацьких спілок. Рибальство потребує певних вмінь та знань, таке заняття не можна назвати легким. Сама професія рибалки є дуже давньою, вона виникла одночасно з полюванням та збиранням.

Слово "смородить" означало виділяти запах, що підтверджує приємний аромат, який виходить від листя рослини
Слово "смородить" означало виділяти запах, що підтверджує приємний аромат, який виходить від листя рослини

День смородини відзначається щорічно 14 липня. Смородина належить до роду рослин родини аґрусових. Розрізняють чорну, білу і червону смородину. Крім поїдання ягід з куща, зі смородини можна зробити варення, компот, желе, пастилу, мармелад, сиропи і смородинове вино. Листя і плоди смородини використовують для приготування відварів і чаїв, як смакову добавку до м'яса і риби. Багато видів смородини - медоносні рослини. 

Чорна смородина є багаторічним чагарником, тривалість життя якого може становити від 10 до 15 років. Найчастіше росте по берегах водойм, у підліску вологих листяних, змішаних і хвойних лісів, на околицях боліт, на сирих лісових і заплавних луках. Чорну смородину широко культивують на присадибних ділянках і в садах.

Необхідно зауважити, що гендер не пов’язаний із сексуальною орієнтацією та андроґінністю
Необхідно зауважити, що гендер не пов’язаний із сексуальною орієнтацією та андроґінністю

14 липня кожного року світ відзначає доволі молоду, проте важливу подію - Міжнародний день небінарних людей. Така дата почала відзначатись з 2012 році. Небінарна гендерна ідентичність - це усвідомлення себе поза межею гендерного бінаризму, тобто традиційного розділення статей на чоловічу та жіночу. Небінарні особистості можуть мати декілька статей чи не мати статевої приналежності зовсім (агендерність). 

Метою Міжнародного дня небінарних людей є привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються особи з небінарним гендером; підвищення поінформованості щодо гендерквіру (небінарності); подолання дискримінації за гендерною ознакою.

Дозвольте собі знайти позитивні сторони в обставинах, що раптово змінилися. Адже гнучкий підхід до життя набагато корисніший для здоров'я, ніж переживання
Дозвольте собі знайти позитивні сторони в обставинах, що раптово змінилися, адже гнучкий підхід до життя набагато корисніший для здоров'я, ніж переживання

День хаосу і безладу щорічно відзначають 14 липня. Це свято спонукає людей по-іншому поглянути на потрясіння та зміни у своєму житті. Воно нагадує про те, що хаос, який незмінно супроводжує наше життя, є потужним потенціалом до творчості, і саме хаос дає нам змогу побачити нові шляхи розв'язання тих ситуацій, що колись здавалися безвихідь. Іншими словами, хаос це і є справжнє життя, на відміну від розміреності та розпорядку, які роблять життя нудним.

Лише декілька з більш ніж 500 видів акул становлять загрозу для людей
Лише декілька з більш ніж 500 видів акул становлять загрозу для людей

14 липня кожного року світ відзначає важливу екологічну подію - День обізнаності про акулДень обізнаності про акул має за мету привернення уваги людства до цих тварин, покращення поінформованості щодо вагомої ролі риб для нашої планети, спростування міфів про акул як морських монстрів, наголошення на необхідності збереження природних творінь.

Близько чверті різновидів акул на межі вимирання, причина цьому - люди. Адже людина знищує понад 80 мільйонів акул на рік. Зникнення цих риб спричинить підвищення рівня вуглекислого газу в воді, руйнування рифів, тотальне забруднення морів та океанів, збій харчового ланцюга, повені тощо.

 Сьогодні під час виготовлення цієї обов'язкової деталі взуття використовують шкіру, дермантин, спецкартон, натуральну або штучну повсть
Сьогодні під час виготовлення цієї обов'язкової деталі взуття використовують шкіру, дермантин, спецкартон, натуральну або штучну повсть

Для зниження навантаження на ноги і комфорту руху люди почали використовувати спеціальні вкладиші у взуття, на честь яких заснували свято. 14 липня відзначається Свято устілки. Стопа, яку називають другим серцем, має ресорні властивості - вона пружинить під час ходьби. На підошві розташовано понад 70 тис. нервових закінчень, які пов'язують її поверхню з окремими органами та ділянками тіла. Впливаючи певним чином на стопу, можна відновити біоенергетичну активність усього організму людини. Крім цього, правильний розподіл ваги під час руху полегшує навантаження на м'язи ноги і хребет, суглоби та органи малого таза.

Спочатку устілки виготовляли з черпака - щільної шкіри товщиною 3-4 мм. Цей матеріал вирізняється хорошою паропроникністю і зносостійкістю. Такі устілки поглинають до 50% поту, що виділяється стопою, завдяки високій вологоємності.

Устілки допомагають у формуванні правильного склепіння стопи дітям, застосовуються для корекції постави у дорослих. Перші ортрези було винайдено в Нідерландах у 1762 р. голландським натуралістом Петрусом Кампером. У XVIII ст. ортопедичні устілки робили з коркового дерева. Надалі для їх виробництва стали застосовувати метал. Наприкінці XIX ст. цю деталь взуття почали виготовляти в США, використовуючи гіпсові зліпки ноги. Технологія не давала змоги враховувати всі нюанси підйому і вигинів стопи. Тому в експлуатації такі ортопедичні устілки себе зарекомендували погано.

Розвиток науки і техніки у ХХ ст. дав змогу розпочати випуск ортрезів із сучасних матеріалів, які робили виріб еластичним, а носіння взуття - комфортним. Для зниження навантаження на ноги і корекції дефектів стопи сьогодні застосовують вкладиші у взуття, виготовлені з коркового дерева, штучної або натуральної шкіри, щільної тканини і високотехнологічних синтетичних матеріалів. Ортрези не тільки полегшують процес ходьби людям із зайвою вагою, артритом, плоскостопістю або вальгусною деформацією стопи, а й допомагають боротися з травмами або викривленням хребта.

Звичайна устілка не менш важлива, оскільки створює прошарок між основним матеріалом взуття і ногою. Під нею знаходяться зшиті або склеєні деталі туфель, черевиків або чобіт. Без устілки ці елементи, їхні стики і шви не зможуть витримати тиску стопи і почнуть деформуватися, що призведе до швидкого зносу взуття. Спеціальні вставки з амортизацією роблять його носіння зручним і комфортним, подібно до ортрезів не даючи ногам втомитися під час ходьби. 

Штурм Бастилії - найважливіша подія триденного повстання в Парижі, який докорінно вплинув на розвиток історії Франції
Штурм Бастилії - найважливіша подія триденного повстання в Парижі, який докорінно вплинув на розвиток історії Франції

14 липня всі французи відзначають одне з головних державних свят - День взяття Бастилії. Ця дата є символом перемоги над старим режимом, вона ознаменувала собою єднання всієї французької нації і початок революції. Багато хто вважає цю дату Днем незалежності Франції. 14 липня 1789 року мешканці Парижу згуртувалися та пішли штурмом на Бастилію, яка для багатьох була символом тиранічного правління Бурбонів. Саме ця подія спонукала до початку Великої французької революції, цілковитої перемоги над монархічним устроєм суспільства та проголошення Французької республіки.

Бастилія - це в’язниця у вигляді неприступної фортеці, розташована в західній частині Парижа. Цю фортифікаційну споруду звели ще у 14 столітті з метою захисту від зовнішніх нападів, здебільшого з боку британців. У 17 столітті Бастилію переобладнали на в’язницю, куди відправляли засуджених за політичні злочини.

За високими стінами Бастилії побувало чимало видатних французьких діячів: політиків, письменників, філософів тощо. Для мешканців Франції Бастилія набула забарвлення королівського деспотизму та вседозволеності. У 18 столітті країні загрожувало банкрутство, у зв’язку з чим у 1789 році пройшли збори депутатів від найнижчих верств населення, на яких було проголошено Національні збори та були зроблені перші кроки до створення конституції.

14 липня у Франції гучне свято. На вулиці всіх міст та населених пунктів виходить народ. Проте найбільше та найгучніше святкування відбувається вранці у Парижі на Єлисейських полях. Саме там проходить наймасовіший та найстаріший парад у Європі. На ньому присутні всі високопосадовці республіки, у тому числі сам Президент та представники інших країн.

Парад починається з маршу кадетів та продовжується різними підрозділами французьких військ. В останні роки в параді беруть участь батальйони з держав-союзниць Французької Республіки. Після параду Президент приймає гостей на території Єлисейського палацу.  Раніше існувала традиція амністування в’язнів на День взяття Бастилії, також Президент Франції обов’язково виступав перед народом через ЗМІ. Проте Президент Ніколя Саркозі скасував ці традиції. Громадяни Франції святкують День взяття Бастилії гучними вечірками, балами, салютами та феєрверками.

Хто народився 14 липня

14 липня 1957 р. - Валерій Іванович Чигляєв - український актор театру, кіно, озвучування і дубляжу, гуморист, продюсер, режисер, шоумен. Народний артист України. Ведучий програм "Хто в домі господар?", "Не вір худому кухареві" та багатьох інших.

Валерій Іванович Чигляєв
Валерій Іванович Чигляєв

14 липня 1961 р. - Джекі Ерл Гейлі - американський актор театру, кіно і телебачення, сценарист і режисер. Найбільш відомий за роллю супергероя Роршаха у фільмі "Хранителі".

Джекі Ерл Гейлі
Джекі Ерл Гейлі

14 липня 1966 р. - Меттью Чендлер Фокс - американський актор кіно і телебачення, який здобув широку популярність завдяки ролі Джека Шепарда в телесеріалі "Залишитися в живих", а також ролі Чарлі Селінджера в молодіжному серіалі "Нас п'ятеро".

Меттью Чендлер Фокс
Меттью Чендлер Фокс

14 липня 1993 р. - Валерій Сергійович Маркус - український військовий, ветеран війни на сході України, письменник, блогер і мандрівник. Відомий своїми публікаціями у Facebook і відеороликами в Youtube, зокрема про війну на сході України та піше паломництво Шляхом Святого Якова завдовжки 1800 кілометрів.

Валерій Сергійович Маркус
Валерій Сергійович Маркус

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube