Яке сьогодні, 13 листопада, свято: Міжнародний день сосиски та Іоанна Златоуста

В цей день народилися американська акторка Вупі Ґолдберг та український співак Parfeniuk

Яке сьогодні, 13 листопада, свято: Міжнародний день сосиски та Іоанна Златоуста
А ще 13 листопада День симфонічного металу та Міжнародний день сліпих

У середу, 13 листопада, православна церква шанує пам'ять святителя Іоанна ЗлатоустаІменини сьогодні святкують Герман, Іван, Ян. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату наші пращури мали незвичну традицію з варениками.

13 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

Серед інших поширених страв, що виготовляються із застосуванням сосисок, - сосиска в тісті, хот-дог, хот-дог у лаваші, млинець-дог, корн-дог
Серед поширених страв, що виготовляються із застосуванням сосисок, - сосиска в тісті, хот-дог, хот-дог у лаваші, млинець-дог, корн-дог

13 листопада проводиться Міжнародний день сосиски. Сосиски набули широкого поширення в кулінарії - залежно від сорту сосиски можна варити, смажити, тушкувати, їсти сирими, додавати в нарізаному вигляді до інших страв (наприклад, до піци), використовувати в барбекю, фарширувати, перекручувати у фарш. 

Як свідчить історія, сучасні сосиски винайшов м'ясник Йоганн Ланер (1772-1845), який переїхав із Франкфурта до Відня 13 листопада 1805 року. Питання про те, хто саме винайшов сосиски, є давньою суперечкою між містами Франкфуртом і Віднем. У Франкфурті сосиски виготовляли із Середньовіччя, але у віденських сосисках вперше використовували суміш яловичини та свинини - рецептура, за якою виробляються сучасні сосиски.

День симфонічного металу – це свято музики й свято жанру, це визнання новаторського духу музики, яка наважується об’єднати, здавалося б, розрізнені світи в гармонійне і потужне ціле
День симфонічного металу - це свято музики й свято жанру, це визнання новаторського духу музики, яка наважується об’єднати, здавалося б, розрізнені світи в гармонійне і потужне ціле

День симфонічного металу, що відзначається щороку 13 листопада, - це данина величному злиттю класичної оркестрової музики з грубою силою важкого металу. Цей жанр, також відомий як оперний метал, зародився в культурних плавильних котлах Скандинавії та Нідерландів. Це день для шанувальників та новачків, щоб зануритися в атмосферні та театралізовані вистави, які визначають симфо - метал.

Коріння симфо - металу глибоко переплітається з різними музичними стилями, включаючи пауер - метал, готику та нову хвилю британського хеві-металу. Характерним звучанням жанру є багате поєднання клавішних, гітар, струнних, хорів, трубних органів і барабанів. Часто повноцінне звучання живого оркестру імітується за допомогою клавішних синтезаторів для створення характерної атмосфери жанру. Відкрийте для себе цей музичний коктейль!

Зародження симфо - металу можна простежити до піонерської роботи Celtic Frost у 1987 році, чий вплив проклав шлях для майбутніх гуртів. Такі гурти, як Nightwish, Haggard, Edenbridge та Therion стали синонімами жанру, в той час, як гурти на кшталт Metallica час від часу бавилися в симфо - стилі, доносячи його до ширшої аудиторії.

День симфо - металу - це чудова нагода зануритися у дискографії улюблених гуртів та відправитися на незвідані території гуртів, які ви ще не відкрили для себе. Це день, коли можна поділитися пристрастю до цього унікального жанру з друзями та колегами, поширюючи інформацію та музику, що втілює силу та емоції симфо - металу.

Близько 90% людей з порушеннями зору є мешканцями розвинених країн
Близько 90% людей з порушеннями зору є мешканцями розвинених країн

Щорічно 13 листопада людство відзначає Міжнародний день сліпих, який започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я. День святкування обрали на честь дня народження відомого французького педагога Валентина Гаюї (13 листопада 1745 року).  Саме Гаюї вигадав спеціальний шрифт "унціал", який давав змогу читати й навчатися сліпим людям. Також педагог на особисті кошти відкрив у 1784 році першу у світі школу для незрячих дітей, яку назвав "Майстернею трудящих сліпих".

Доброта повинна бути направлена не лише на людину, але й на тварин, які часто страждають від людської жорстокості
Доброта повинна бути направлена не лише на людину, але й на тварин, які часто страждають від людської жорстокості

Всесвітній день доброти - міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти - чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

День доброти бере свій початок з 1997 року, коли в Японії створився волонтерський "Всесвітній рух за доброту" (World Kindness Movement), котрий не мав релігійного та політичного напрямків. Спочатку в нього входили лише представники тихоокеанського регіону, але пізніше географію істотно розширили.

13 листопада 1998 року в Токіо відкрилась перша конференція Всесвітнього руху доброти, цю дату й залишили для щорічного святкування. Але офіційно Всесвітній день доброти заснували 18 листопада 2000 року на III конференції Руху доброти у Сінгапурі.

Нині цей світлий день відзначається у 28 країнах, на усіх континентах. У святкуванні беруть участь США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЄ; кожного року список країн поповнюється. Даних про офіційне святкування в Україні, на жаль, немає, але це не заважає розповсюджувати добру традицію та робити гарні вчинки.

13 листопада - яке сьогодні церковне свято

Популярны у украинцев были гадания на варениках. Во время лепки вареников добавляли особые начинки, которые символизировали разные вещи. Например, соль - горечь, сахар - радость, монетка - богатство, горох - отдых, огурец - здоровье. Кому какая начинка достанется, такая судьба и будет у человека
Популярними в українців були ворожіння на варениках: під час ліплення вареників додавали особливі начинки, які символізували різні речі. Наприклад, сіль - гіркоту, цукор - радість, монетка - багатство, горох - відпочинок, огірок - здоров'я. Кому яка начинка дістанеться, така доля й буде в людини

У православному календарі день пам'яті святителя Іоанна Златоуста. Він був одним із найвидатніших богословів і проповідників християнської церкви. Народився в Антіохії близько 347 року в родині християн. Його батько помер, коли він був ще дитиною, а мати Анфуса виховувала його і його старшого брата. Іоанн здобув гарну освіту в Антіохії, де він вивчав філософію і риторику. Він був учнем знаменитого язичницького ритора Лібанія, який називав його своїм найкращим учнем. Іоанн також займався богослов'ям під керівництвом святителя Мелетія Антіохійського, який хрестив його 367 року.

Після смерті своєї матері, Іоанн вирішив прийняти чернецтво і віддати своє життя Богу. Він провів чотири роки в пустелі, де практикував аскетизм і написав кілька творів про чернече життя. Потім він повернувся в Антіохію, де його висвятили на диякона 381 року і на пресвітера 386 року. Як пресвітер, він здобув велику славу своїми проповідями, які вражали своїм красномовством, глибиною і силою. Він закликав людей до покаяння, до благодійності, до любові до Бога і ближнього. Він також засуджував розкіш, жадібність, несправедливість і презирство до бідних. Його назвали Златоустом, що означає "золотий рот", за свою елоквентність і багатство свого слова.

У 398 році Іоанн був обраний архієпископом Константинополя, столиці Візантійської імперії. На цій посаді він продовжував свою проповідницьку діяльність, а також реформував церковне життя і дисципліну. Він також займався благодійністю, заснувавши госпіталі, дитячі будинки та притулки для бідних і хворих. Він також брав участь у богословських суперечках, особливо проти аріан, які заперечували божественність Христа. Він захищав православну віру і підтримував єдність церкви.

Однак Іоанн також зазнав багато переслідувань і ворожості від тих, кого він обурював своїми словами та діями. Він критикував розпусність і розбещення імператорського двору, особливо імператриці Євдоксії, яка вважала його своїм ворогом. Він також вступав у конфлікт із деякими ієрархами, які заздрили або не погоджувалися з ним. Його звинуватили в богохульстві, змові та порушенні церковних канонів. Він був двічі вигнаний зі своєї кафедри, але повертався на вимогу народу. Останнє вигнання було 404 року, коли його відправили в Команти Понтійські, далеко від Константинополя. Там він зазнав багато страждань і труднощів, але не припиняв писати та молитися. Він помер 14 вересня 407 року, сказавши свої останні слова: "Слава Богу всього!".

Наші пращури в народне свято 13 листопада мали незвичну традицію - ліпили вручну вареники та пельмені. Надворі вже ставало холодно і сиро, дороги через багнюку ставали непрохідними, а сільськогосподарські роботи закінчилися. Людям не було чим зайнятися на вулиці, тому вони ліпили вареники та пельмені всією родиною. Частину виробів одразу варили й з'їдали, а решту заморожували на зиму.

Хто народився 13 листопада

13 листопада 1954 р. - Кріс Нот - американський телевізійний актор. Він найвідоміший за ролями Майка Логана в серіалі "Закон і порядок", Містера Біга в серіалі "Секс і місто" і Пітера Флорріка в серіалі "Хороша дружина".

Кріс Нот
Кріс Нот

13 листопада 1955 р. - Керін Елейн Джонсон, відома як Вупі Ґолдберг - американська акторка, комедіантка, письменниця, продюсерка і телеведуча. Серед найвідоміших фільмів за її участю - "Джек-Стрибун", "Злодійка", "Фатальна красуня", "Дій, сестро", "Привид", "Лицар Камелота" тощо.

Керін Елейн Джонсон
Керін Елейн Джонсон

13 листопада 1967 р. - Стівен Джеймс Зан - американський актор і комік. Знімався в таких фільмах, як "Те, що ти робиш", "Місто щастя, штат Техас", "Сильна жінка", "Національна безпека", "Черговий тато", "Сахара" і "Бандитки".

Стівен Джеймс Зан
Стівен Джеймс Зан

13 листопада 1969 р. - Джерард Батлер - британський актор, найвідоміший за роботами в таких фільмах, як "Привид Опери", "300 спартанців", "Гола правда", "Законослухняний громадянин", "Мисливець за головами", "Рок-н-рольщик", "Падіння Олімпу" і "Падіння Лондона", "Боги Єгипту", "Геошторм", "Падіння Ангела".

Джерард Батлер
Джерард Батлер

13 листопада 1983 р. - Анна Мірошниченко - українська журналістка і телеведуча, відома роботою на українському 5 каналі телебачення. Ведуча авторської проект-інтерв'ю програми "Хто з Мірошниченко".

Анна Мірошниченко
Анна Мірошниченко

13 листопада 1989 р. - Станіслав Альбертович Корольов - український музикант та мультиінструменталіст. Став відомим завдяки виступу на проєкті "Голос країни" та подальшій участі у дуеті Yuko. У 2021 році почав сольну творчість, випустивши альбом "О х".

Станіслав Альбертович Корольов
Станіслав Альбертович Корольов

13 листопада 2001 р. - Ілля Андрійович Парфенюк або Parfeniuk - український співак, автор пісень, інфлюєнсер. У 2022 році дебютував на велику сцену з дебютним треком "Провела екскурсію". Відео з тролейбусу, де Ілля наспівує свій хіт за першу добу набрало 1,5 мільйона перегляди у мережі Тік Ток. Артист посів перші місця у топ-чартах стримінгових майданчиків, а також мав потужний актив у соціальних мережах.

Ілля Андрійович Парфенюк
Ілля Андрійович Парфенюк

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube