Яке сьогодні, 13 липня, свято: Міжнародний день купання голяка та музики в перукарнях

В цей день народилися український кінорежисер Олег Сенцов та англійський актор Патрік Стюарт - свята, церковні та народні традиції на суботу, 13 липня

колаж
А ще 13 липня Всесвітній день року та Міжнародний день головоломки

У суботу, 13 липня, православна церква шанує пам'ять Архангела ГавриїлаІменини сьогодні святкують Антон, Гаврило, Степан, Юліан, Сара.

13 липня - яке сьогодні церковне свято

Архангелу Гавриїлу моляться про допомогу у прийнятті непростого рішення
Архангелу Гавриїлу моляться про допомогу у прийнятті непростого рішення

У цей день вшановується пам'ять преподобного Архангела Гавриїла. Архангел Гавриїл - один із семи головних ангелів. Він за Божим повелінням підтримував і надихав пророка Мойсея весь час, поки той писав книгу Буття. Допоміг Данилові здійснити пророцтво про долю юдейського народу. Оберігав сім'ю Ісуса, починаючи з його бабусі - праведної Анни. Він приніс радісну звістку про швидке народження дитини, про яку Марія так довго благала Бога. Коли трирічна Марія, дочка Анни та майбутня мати Ісуса, з батьками прийшла до храму для хрещення, Гавриїл знаходився поряд з нею. З того часу він жодного разу не залишив Марію, поки не завершився її земний шлях.

Гавриїл був священнослужителем Захарії та пророкував йому народження сина Іоанна - майбутнього Хрестителя Сина Божого. Через шість місяців він постав у Назареті перед Дівою Марією зі звісткою про народження сина Ісуса Христа. Він відкрив Йосипу Обручнику, дружину Богородицю, ким насправді є Син Божий, попередив про задуми Ірода винищити немовлят і наказав тікати з Юдеї до Єгипту.

Коли Ісус перед розп'яттям благав Отця зміцнити дух, той послав Гаврила на допомогу синові. Після страти посланець постав перед жінками, які несли миро до тіла Христа, і сповістив про радість - воскресіння їх Учителя та Сина Божого.

Люди продовжують прибирати дозріле зерно та сіно з полів. Ту траву, що ще не висохла, розстеляють на землі, щоб не залишилося жодної вологої стеблинки або листочка. Інакше заборонений пучок може занапастити більшу частину заготовленого сіна.

13 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Міжнародний день гірських порід та геологія, що вивчає гірські породи, пропонують дізнатися про ці захоплюючі природні структури, які роблять значний внесок у життя нашої планети і людини
Міжнародний день гірських порід та геологія, що вивчає гірські породи, пропонують дізнатися про ці захоплюючі природні структури, які роблять значний внесок у життя нашої планети і людини

Міжнародний день гірських порід, який відзначається щороку 13 липня, - це данина поваги геологічним породам. Цей день покликаний сприяти глобальному розумінню фундаментальної ролі гірських порід, які охоплюють три категорії: магматичні, осадові та метаморфічні. 

Гірські породи - це природні тверді агрегати одного або декількох мінералів або мінералоїдів, які вкривають всю Землю. Зовнішній твердий шар Землі, літосфера, складається з гірських порід, і вони відігравали важливу роль в еволюції та виживанні людини протягом всієї історії. Попри свою, здавалося б, повсякденну присутність, гірські породи відіграли значну роль в еволюції людства і продовжують залишатися фундаментальною основою нашого існування і сьогодні.

Основна мета Міжнародного дня гірських порід - підвищити обізнаність світової громадськості про значення гірських порід і стимулювати інтерес до вивчення гірських порід. Магматичні гірські породи зароджуються глибоко в надрах Землі у вигляді магми або розплавленої породи, тоді як осадові гірські породи - це вивітрені уламки, перенесені водою, вітром і льодом. Метаморфічні породи, з іншого боку, є фундаментальними магматичними або осадовими породами, перетвореними під впливом тепла і тиску. При спостереженні на мікроскопічному рівні гірські породи зазвичай складаються з мінеральних зерен, які є однорідними твердими речовинами, утвореними з хімічних сполук.

Хоча виникнення Міжнародного дня гірських порід не має конкретної історії, а його засновник залишається невідомим, цей день заслуговує на визнання через значущу роль, яку гірські породи відіграють у людській цивілізації. Від їх використання як інструментів і зброї в доісторичні часи до їх важливості в сучасному будівництві, виробництві енергії і навіть дослідженні космосу, гірські породи посідають почесне місце у нашому житті.

Тож у цей особливий день візьміть у свої руки кубик Рубіка, покрутіть його та насолоджуйтеся хвилюванням і задоволенням, які він приносить
У цей особливий день візьміть у свої руки кубик Рубіка, покрутіть його та насолоджуйтеся хвилюванням і задоволенням, які він приносить

Міжнародний день головоломки, також відомий як День Рубіка, відзначається в день народження доктора Ерно Рубіка, винахідника культового кубика Рубіка. Цей день присвячений вшануванню кубика Рубіка, чудової тривимірної головоломки, яку в 1974 році винайшов угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубік. Цей день не лише про створення цієї геніальної головоломки, це також свято радості вирішення проблем і духу інтелектуального виклику, який втілюють у собі будь-які головоломки.

Кубик Рубіка швидко став однією з найпопулярніших головоломок в усьому світі з моменту свого створення, з понад 350 мільйонами кубиків, проданих по всьому світу. Захоплива привабливість кубика Рубіка полягає в його разючій складності - за оцінками, він має понад 43 квінтильйони можливих комбінацій. Головоломка являє собою складне випробування, і лише кілька обраних можуть розгадати її менш ніж за 20 секунд.

Відзначення Міжнародного дня головоломки значно ширше, ніж згадка про винайдення головоломки. В цей день ми говоримо про важливість стимулювання розуму й логіки, розвиток навичок розв'язання проблем і, що найважливіше, дозвілля та відпочинок, доступний навіть в дорозі. 

Цей день покликаний розширити межі, кинути виклик суспільним нормам щодо наготи, а також сприяти прийняттю та поціновуванню наших тіл такими, якими вони є
Цей день покликаний розширити межі, кинути виклик суспільним нормам щодо наготи, а також сприяти прийняттю та поціновуванню наших тіл такими, якими вони є

Міжнародний день купання голяка - це жартівливе і нетрадиційне щорічне свято, яке зазвичай відзначається у другу суботу липня. Хоча це свято може викликати та сміх, і здивування, цей день означає більше, ніж просто купання голяка. Він пропагує бодипозитив, заохочує свободу самовираження, а також святкує радість і звільнення від перебування на природі.

Захід координується Американською асоціацією нудистського відпочинку (AANR) і відкритий для всіх, хто хоче взяти участь у веселому, нетрадиційному вшануванні людського тіла. У цей день люди по всьому світу заохочуються зануритися у свої приватні басейни, відокремлені пляжі або спеціально відведені для натуристів місця, щоб відчути свободу і насолоду від купання без одягу. 

Міжнародний день купання голяка - це не лише про сам акт купання, але й про основоположні принципи бодипозитиву та самоприйняття. Це день, коли учасники, вільні від обмежень одягу, можуть по-справжньому оцінити і полюбити своє тіло, а також відчути унікальний зв’язок зі світом природи.

Незважаючи на те, що Всесвітній день року відзначається в обмеженому масштабі, його суть залишається незмінною: визнання соціального впливу рок-музики, її еволюції та здатності об’єднувати людей заради змін
Незважаючи на те, що Всесвітній день року відзначається в обмеженому масштабі, його суть залишається незмінною: визнання соціального впливу рок-музики, її еволюції та здатності об’єднувати людей заради змін

Всесвітній день року, або Dia Mundial Do Rock, як його називають у Бразилії, - це свято, яке відзначається 13 липня щороку, переважно в Бразилії. Цей день був призначений для вшанування рок-музики і пам’яті про культовий благодійний концерт Live Aid 1985 року, який зібрав значні кошти для допомоги голодуючим в Ефіопії. День був обраний відповідно до коментаря відомого музиканта Філа Коллінза, який виступав на концерті. Він висловив побажання, щоб дата концерту, 13 липня, відзначалася як "Всесвітній день року".

Рок-музика, яка зародилася в США як рок-н-рол, відтоді розділилася на безліч піджанрів, зарекомендувавши себе як глобальне явище. Історія жанру сягає кінця 1940-х - початку 1950-х років у Сполучених Штатах, тоді як його британський варіант з’явився наприкінці 1950-х років, зробивши значний внесок у Британське середовище в середині 1960-х років. З часом розвинулися різні піджанри рок-музики, від фолкроку до глем-року та панк-року, кожен з яких має свої унікальні особливості та чарівність.

Концерт Live Aid, який став поштовхом до створення Всесвітнього дня року, відбувся 13 липня 1985 року. Його організували ірландський музикант Боб Гелдоф і шотландська музикантка Мідж Уре у відповідь на страшний голод в Ефіопії. Концерт транслювався з Лондона та Філадельфії, і в ньому взяли участь багато видатних виконавців, серед яких "Queen", Елтон Джон, Мадонна, Ерік Клептон та Мік Джаггер. Ця зіркова подія зібрала близько 2 мільярдів глядачів у 38 країнах світу.

Хоча Всесвітній день року продовжує з ентузіазмом святкуватися в Бразилії, його визнання ще не досягло глобальних масштабів. Деякі музичні фахівці вважають вибір дати 13 липня довільним, пропонуючи альтернативні дати, пов’язані з іншими важливими подіями в історії рок-музики. 

Метою такого незвичайного свята є привернення людської уваги до історії впровадження музики в перукарнях та креативності даного рішення
Метою такого незвичайного свята є привернення людської уваги до історії впровадження музики в перукарнях та креативності даного рішення

13 липня кожного року світ відзначає неофіційне, проте цікаве й позитивне свято - День музики в перукарнях. Подію започатковано у 2005 році. Дата святкування обрана на честь дати впровадження музичного супроводу під час перукарської роботи, що відбулось саме цього дня у 1945 році у США. Тоді американка Една Мей Андерсон організувала жіночий гурт та рух заради розвитку музики в перукарнях.

Хто народився 13 липня

13 липня 1940 р. - Сер Патрік Г'юз Стюарт - англійський актор, режисер і продюсер, один з основних акторів королівської Шекспірівської трупи, який виступав на сцені протягом 27 років. Найбільш відомий роллю капітана Жана-Люка Пікара в серіалі "Зоряний шлях: Наступне покоління" і за роллю Чарльза Ксав'єра в серії фільмів "Люди Ікс".

Сер Патрік Г'юз Стюарт
Сер Патрік Г'юз Стюарт

13 липня 1942 р. - Харрісон Форд - американський актор кіно і телебачення, продюсер. Найбільш відомий за участю у серії фільмів "Зоряні війни" (роллю Хана Соло), "Індіана Джонс" (заголовною роллю), та дилогії "Той, що біжить по лезу" (роллю Ріка Декарда), а також за фільмами "Ігри патріотів", "Втікач", "Літак президента", "К-19" та "Свідок".

Харрісон Форд
Харрісон Форд

13 липня 1946 р. - Річард Ентоні "Чіч" Марін - американський комедійний актор, який здобув популярність, беручи участь у комічному дуеті "Чіч і Чонг".

Річард Ентоні "Чіч" Марін
Річард Ентоні "Чіч" Марін

13 липня 1969 р. - Кендрік Ганджо Чон - американський стендап-комік, актор кіно і телебачення, колишній лікар. Найвідоміший за ролями в серіалі "Спільнота" і серії фільмів "Похмілля у Вегасі", "Похмілля 2: З Вегаса в Бангкок" і "Похмілля: Частина III".

Кендрік Ганджо Чон
Кендрік Ганджо Чон

13 липня 1976 р. - Олег Геннадійович Сенцов - український кінорежисер, сценарист і письменник. 2022 року відбулася прем'єра фільму Сенцова "Носоріг". Після початку повномасштабного російського вторгнення вступив до ЗСУ і взяв участь у бойових діях.

Олег Геннадійович Сенцов
Олег Геннадійович Сенцов

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube