Яке сьогодні, 12 листопада, свято: День фахівця з безпеки та Щаслива година

В цей день народилися американська акторка Енн Гетевей та канадський актор Раян Гослінг

Яке сьогодні, 12 листопада, свято: День фахівця з безпеки та Щаслива година
А ще 12 листопада День творчих здійснень та День піци з будь-якою начинкою, крім анчоусів

У вівторок, 12 листопада, православна церква шанує пам'ять патріарха Іоанна МилостивогоІменини сьогодні святкують Олександр, Афанасій, Борис, Володимир, Вольдемар, Данило, Дмитро, Іван, Костянтин, Іван, Лев, Матвій, Микола, Ніл, Сава, Степан, Теодор, Федір, Ян. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що куплені саме у цю дату речі довго прослужать.

12 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

День піци з будь-якою начинкою, крім анчоусів і День курячого супу для душі в США
День піци з будь-якою начинкою, крім анчоусів і День курячого супу для душі в США

12 листопада проводиться День піци з будь-якою начинкою, крім анчоусів і День курячого супу для душі в США. Стародавні римляни перетворювали ферментовані частини риби на пасту під назвою "гарум", і вона також стала однією з перших начинок для піци, коли її сучасна версія була винайдена при Неаполі наприкінці 18-го і на початку 19-го століть.

Чому люди перестали класти анчоуси до піци? Піца почала подобатися неіталійцям у 1910-х роках, а потім піцерії почали обслуговувати інших гурманів. Ці люди не росли, ївши солону рибу в піці, тому анчоуси стали менш популярними, доки не перестали бути популярними зовсім. Шинка і навіть італійська ковбаса стали розумнішими приправами для піци.
 
Що стосується курячого супу для душі, то серію книг "Курячий бульйон для душі", що складається з більш ніж 275 найменувань, було продано тиражем понад 110 мільйонів екземплярів у США та Канаді. Книги "Куриний бульйон для душі" було перекладено 43 мовами, видано більш ніж у 100 країнах і продано тиражем понад 500 мільйонів екземплярів по всьому світу. Автори назвали її "Куриним бульйоном для душі", бо хотіли, щоб він заспокоював та дарував комфорт, як готували їхні бабусі.
Мета свята: донести до людей думку про вагомість та важливість збереження безпеки в суспільстві
Мета свята: донести до людей думку про вагомість та важливість збереження безпеки в суспільстві

12 листопада кожного року світ відзначає День фахівця з безпеки. Свято з’явилося у 2005 році. Фахівці з безпеки мають відповідальну, тяжку та дуже небезпечну роботу, яка, проте, приносить людям неймовірну користь. Це свято є міжгалузевим, бо об’єднує всіх професіоналів галузі та учасників ринку. Для сек’юріті 12 листопада - професійне свято.

За роки незалежності в Азербайджані сформувалися стійкі традиції святкування Дня Конституції
За роки незалежності в Азербайджані сформувалися стійкі традиції святкування Дня Конституції

Святкування Дня Конституції в Азербайджані проходить 12 листопада. Дата свята приурочена до дня прийняття Основного документа в 1995 році. Після здобуття Азербайджаном суверенітету в 1991 році виникла потреба в новому Основному Законі держави. Під керівництвом Президента була створена Конституційна комісія. Цілі, які уряд поставив в документі - забезпечення добробуту кожного громадянина та захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану. Після розробки проекту документа, він був представлений для публічного обговорення. Проведено референдум і отримано широке громадське схвалення. Перша Конституція незалежного Азербайджану була прийнята 12 листопада 1995 року після завершення всіх необхідних процедур. В той же день в Азербайджані відбулися перші парламентські вибори.

Нагадаємо, що Азербайджанська Демократична Республіка, що існувала в 1918-1920 роках, на жаль, так і не встигла розробити та прийняти тоді основний закон держави. Історія конституційного розвитку держави починається в період, коли країна стала колонією радянського устрою. Продовжуючи традицію державності, азербайджанський народ заявив про свій намір захищати національний добробут, щоб гарантувати демократичну систему, домогтися створення громадянського суспільства і жити в дружбі, мирі та безпеці з іншими народами.

Згідно з Конституцією, Республіка Азербайджан є демократичною, правовою, світською та унітарною країною, в якій державна влада заснована на принципі поділу влади. Главою держави є Президент, який є виконавчою владою в країні й обирається кожні 5 років. Відомо, що Закон, який встановлює для себе людина - Акт закріплення напрямку його власних прагнень. Це своєрідний дороговказ для розвитку, взаємодії й руху. З моменту прийняття Конституції та, завдяки успішній внутрішній і зовнішній політиці, Азербайджан намагається будувати розвинену економіку. Державі вдається підтримувати сприятливі умови для розвитку підприємництва.

Рішення призначити державне свято, День Конституції, було прийнято 6 лютого 1996 року. До 2006 року свято було неробочим днем, але в кінці 2006 року парламент Азербайджану виключив його зі списку неробочих днів, хоча залишив його серед вихідних днів.

У цей день з урочистими промовами виступають офіційні представники влади, політики та громадські лідери. Проводиться церемонія в Республіканському палаці. Люди одягаються в традиційний національний одяг і виходять на вулиці. Проводиться ряд культурно масових заходів, народні танці, музичні концерти тощо.

День "Щасливої години"
День "Щасливої години"

12 листопада проводиться День "Щасливої години" в США. "Щаслива година" - це маркетинговий термін, що позначає час, коли в закладі пропонуються знижки на алкогольні напої. Безкоштовні закуски й страви зі знижкою в меню часто подаються протягом "щасливої години".

День сприятливий для розкриття творчого потенціалу у всіх сферах
День сприятливий для розкриття творчого потенціалу у всіх сферах

Реалізацію сміливих ідей і проєктів не варто відкладати до нових віників. Ідеальним часом для втілення в життя фантазій і зухвалих планів вважається 12 листопада - День творчих здійснень. Данський фізик Нільс Бор так оцінював кожну нову ідею: "Ця теорія недостатньо божевільна, щоб бути правильною". Уява і нестандартний підхід до розв'язання проблеми - обов'язкова умова творчого процесу як діяльності, спрямованої на створення чогось об'єктивно нового. Це може бути наукове досягнення, музична композиція, художній твір або картина.

Творці Дня творчих здійснень вірять, що натхнення зійде на кожного, чия душа потребує польоту. Свято - гарний привід реалізувати фантазії, плани, мрії та створити щось унікальне. Навіть до виточування деталей на верстаті можна підходити творчо, що вже говорити про створення літературних творів і музики. Пам'ятайте, що натхнення не має розкладу, тож творіть і дерзайте не лише 12 листопада, а й цілий рік.

12 листопада - яке сьогодні церковне свято

Свято 12 листопада вважається дуже вдалим як для продажів, так і для покупок. Покупці в цю дату можуть закупитися з вигодою для себе, а торговці - багато заробити
Свято 12 листопада вважається дуже вдалим як для продажів, так і для покупок. Покупці в цю дату можуть закупитися з вигодою для себе, а торговці - багато заробити

Сьогодні, 12 листопада, у православному календарі день пам'яті патріарха Іоанна Милостивого. Іоанн Милостивий був патріархом Олександрії в першій половині VII століття. Він народився на Кіпрі в заможній і благочестивій родині. Після смерті своєї дружини та дітей він почав жити аскетично і піклуватися про бідних. Він був обраний на патріарший престол з волі народу і затверджений імператором Іраклієм.

Як патріарх, він продовжував свою благодійну діяльність, роздаючи все своє майно жебракам, надаючи притулок і допомогу нужденним, викуповуючи полонених. Він також боровся з єрессю монофізитів і навертав багатьох у християнську віру своїми красномовними проповідями й чудесами. Коли перси погрожували Олександрії, він вирушив до Константинополя просити допомоги від імператора, але помер у своєму рідному місті Аматус на Кіпрі близько 619 року.

У Київській Русі з цієї дати припиняли грати весілля. Весільний сезон поновлювався лише до кінця зими. Із середини листопада селяни віддалено готувалися до зими: діставали теплий одяг і зимові ковдри, пряли светри, утеплювали вікна та стіни, заготовляли дрова.

Хто народився 12 листопада

12 листопада 1973 р. - Рада Рані Ембер Імбер Індіго Ананда Мітчелл - австралійська акторка, найвідоміша за своїми ролями у фільмах "Чорна діра" і "Сайлент Гілл".

Рада Рані Ембер Імбер Індіго Ананда Мітчелл
Рада Рані Ембер Імбер Індіго Ананда Мітчелл

12 листопада 1980 р. - Ґустаф Каспар Орм Скарсгард - шведський актор театру і кіно. Широкій публіці найбільш відомий завдяки своїй ролі Флокі в телесеріалі "Вікінги".

Ґустаф Каспар Орм Скарсгард
Ґустаф Каспар Орм Скарсгард

12 листопада 1980 р. - Раян Томас Гослінг - канадський актор. У 2023 році Гослінг зіграв Кена у фентезійній комедії "Барбі", що стала найкасовішою картиною в його кар'єрі.

Раян Томас Гослінг
Раян Томас Гослінг

12 листопада 1982 р. - Енн Жаклін Гетевей - американська акторка і співачка. Володарка премій "Еммі", "Золотий глобус", Премії Гільдії кіноакторів США, BAFTA і "Оскар" за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі-мюзиклі "Знедолені".

Енн Жаклін Гетевей
Енн Жаклін Гетевей

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube