Яке сьогодні, 11 вересня, свято: Коптський Новий рік та день Заправ своє ліжко

В цей день народилися українські телеведучі Добровольська Людмила та Наталія Влащенко - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 11 вересня, свято: Коптський Новий рік та день Заправ своє ліжко
А ще 11 вересня Свято ласкавого звернення та День пам’яті бібліотек

У середу, 11 вересня, православна церква шанує пам'ять преподобної Феодори ОлександрійськоїІменини сьогодні святкують Віктор, Герман, Дмитро, Ія, Карп, Лев, Микола, Роман, Роман, Сергій.

11 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Ідея цього дня проста, але потужна: відсутність поганих новин - це добре
Ідея цього дня проста, але потужна: відсутність поганих новин - це добре

День "Немає новин - це хороші новини" відзначається щороку 11 вересня - це нагода відпочити від постійного потоку інформації, який часто викликає стрес і тривожність. Подія походить зі США й скоріше за все, повʼязана з подіями 11 вересня 2001 року. Ми живемо у час, коли канали новин і соціальні мережі засипають нас новинами страшними й кривавими, цей день дає можливість відключитися від мережі, зосередитися на позитивному і насолодитися відпочинком від потоку негативних заголовків. Часом це важливо зробити для турботи про своє ментальне здоровʼя. Та в умовах війни ми маємо бути обізнані заради безпеки своєї та близьких, ми маємо бути пильними та здатними аналізувати й фільтрувати інформацію, критично мислити й приймати рішення.

Точне походження Дня "Немає поганих новин - це хороші новини" невідоме, але сама фраза сягає корінням у глибину століть. У 1616 році англійський король Яків записав думку, що "відсутність новин краще, ніж погані новини". У 1640 році цю фразу процитував англійський письменник Джеймс Хауелл у своїй книзі "Знайомі листи". Вважається, що сучасна версія Дня "Немає новин - це хороші новини" з’явилася в 21 столітті, коли люди все частіше відчували потребу відключитися від величезної кількості інформації, доступної в Інтернеті та на телебаченні.

З розвитком соціальних мереж і 24-годинного циклу новин люди стали більш підключеними до глобальних подій, ніж будь-коли раніше. Однак постійний вплив негативних заголовків може негативно позначитися на психічному здоров’ї. День "Немає новин - це хороші новини" був створений для того, щоб протидіяти цьому, заохочуючи людей відволіктися від новин і зосередитися на більш позитивних і корисних справах.

День "Немає новин - це хороші новини" - це нагадування про те, що іноді незнання або відсутність новин дійсно можуть бути блаженством. Відійшовши від стресу постійних оновлень, ми даємо собі можливість розслабитися, перезантажитися й оцінити прості життєві радощі. У світі, де ми постійно на зв’язку, День "Немає новин - це хороші новини" пропонує рідкісну можливість відключитися, хоч на трохи, від мережі і знайти спокій у тиші.

День пам’яті бібліотек – це нагадування про стійкість і єдність, які можна знайти у спільному прагненні до знань
День пам’яті бібліотек - це нагадування про стійкість і єдність, які можна знайти у спільному прагненні до знань

День пам’яті бібліотек, що відзначається щорічно 11 вересня, є днем роздумів і спогадів, вшанування жертв терористичних атак 11 вересня 2001 року, а також відзначення життєво важливої ролі, яку відіграють бібліотеки у збереженні історії, знань і спільноти. Цей день був заснований як спосіб вшанувати пам’ять про трагічні події 11 вересня і визнати бібліотеки символами стійкості, свободи й сили знань.

День пам’яті бібліотек був задуманий Біллом Ербесом, помічником директора публічної бібліотеки Бенсенвіля в штаті Іллінойс, як відповідь на жахлививі події й наслідки терактів 11 вересня. Ербес бачив цей день як можливість для бібліотек символами свободи і знань, протистояти силам ненависті і тероризму. Американська бібліотечна асоціація (ALA) підтримала цю ініціативу, закликавши бібліотеки по всій країні вшанувати пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання, провести меморіальні заходи та долучитися до освітніх заходів, які сприяють порозумінню та згуртованості громади.

У перший День пам’яті бібліотек бібліотеки по всіх Сполучених Штатах брали участь у різних формах: від цілодобових відкритих дверей до спеціальних програм і дискусій. З роками це свято еволюціонувало, а бібліотеки продовжують відігравати важливу роль у допомозі громадам зцілюватись, пам’ятати і вчитися на уроках минулого.

У День пам’яті бібліотек ми не лише вшановуємо пам’ять загиблих 11 вересня, але й відзначаємо незмінну місію бібліотек - надавати вільний доступ до інформації, сприяти поширенню грамотності та підтримувати навчання впродовж усього життя.

Публічні бібліотеки, зокрема, розглядаються як стовпи демократичного суспільства. Вони пропонують простір, де люди різного походження можуть збиратися разом, щоб вчитися, досліджувати та спілкуватися. Після подій 11 вересня бібліотеки стали місцями розради і роздумів, де громади могли збиратися, щоб обдумати події і знайти комфорт у колективному пошуку знань, підтримки і розуміння.

День пам’яті бібліотек - це день пам’яті, це святкування цінностей, які втілюють бібліотеки - свободи, знань і спільноти. У світі, де дезінформація і ворожнеча часто здаються непереборними, бібліотеки стоять на сторожі правди, пропонуючи простір, де всі голоси можуть бути почуті, і де кожен має можливість вчитися і розвиватися.

Свято відзначається богослужіннями, молитвами та особливими літургійними обрядами
Свято відзначається богослужіннями, молитвами та особливими літургійними обрядами

Коптський Новий рік, також відомий як Найруз або Енкутаташ, є важливим культурним і релігійним святом, яке відзначається коптською православною християнською громадою. Воно припадає на 1-й день коптського місяця туут, що зазвичай відповідає 11 або 12 вересня за григоріанським календарем. У 2024 році Коптський Новий рік відзначається 11 вересня.

Найруз бере свій початок у Стародавньому Єгипті і має як релігійне, так і історичне значення. Вважається, що термін "Найруз" походить від коптського слова "ніяруз", що означає "річки", яке символізує щорічну повінь річки Ніл, що приносить родючість землі і знаменує початок нового сільськогосподарського циклу.

Для коптських православних християн Найруз вшановує пам’ять мученицьку смерть святих мучеників: Святих Юлія та Аарона, які були християнськими воїнами в римській армії, та Святої Марії, Матері Божої. 

Найруз також відзначається як культурна подія в різних країнах зі значними коптськими громадами, таких як Єгипет та Ефіопія. Святкування часто включає традиційну музику, танці, застілля та зустрічі з друзями і родиною. В Ефіопії він також відомий як "Енкутаташ", що означає "Подарунок коштовностей", і відзначається яскравими церемоніями та громадськими зібраннями.

Використовуйте цей день як можливість впровадити цю звичку. Запросіть усю родину приєднатися до вас. Навіть маленькі діти можуть допомогти. І всі ми знаємо, що формування здорових звичок у ранньому віці може тривати все життя
Використовуйте цей день як можливість впровадити цю звичку. Запросіть усю родину приєднатися до вас. Навіть маленькі діти можуть допомогти. І всі ми знаємо, що формування здорових звичок у ранньому віці може тривати все життя

Щорічно 11 вересня у США відзначається Національний день "Заправ своє ліжко". Це свято стимулює людей застеляти та прибирати свої ліжка вранці. Заправлене ліжко має той вигляд, у якому воно було, поки в ліжку ніхто не спав. Національний день "Заправ своє ліжко" також нагадує про всі переваги якісного ліжка.

У якийсь момент нам усім потрібно спати. А хороший нічний відпочинок дає нам можливість відновити сили. Хоча ми не завжди можемо отримати ідеальний нічний відпочинок, ми можемо внести деякі зміни, щоб поліпшити наші звички сну. Ви хочете краще виспатися? За даними Національного фонду сну, заправка ліжка може допомогти поліпшити сон за рахунок зменшення кількості перевертань і занепокоєння, які турбують людей вночі.

Згідно з опитуванням, проведеним Національним фондом сну, люди, які частіше заправляють ліжко, краще сплять вночі. Свіжі простирадла, темні та прохолодні кімнати, зручні матраци та подушки також відіграють важливу роль у забезпеченні комфортного сну.

Кому хочеться наприкінці дня зіткнутися з пом'ятими простирадлами і скрученими ковдрами? Наше ліжко і спальня повинні бути в ідеальному стані, адже немає нічого приємнішого, ніж ввечері влягтися в розправлене ліжко без нерівностей і насолодитися нічним відпочинком.

Свято лагідного звертання - гарний привід приділити увагу своїм близьким, подарувати їм трохи тепла і ніжності
Свято ласкавого звернення - гарний привід приділити увагу своїм близьким, подарувати їм трохи тепла і ніжності

Як саме і коли виникло свято ласкавого звернення достеменно невідомо. Але вже кілька років цей день відзначається щорічно 11 вересня. Він покликаний нагадувати людям усього світу про те, яке велике значення має ласка і душевне тепло, подароване оточуючим. Найімовірніше, початок цьому дню поклав звичайний запис у чиємусь блозі. Сьогодні, у час величезної значущості мережі інтернет у житті людей, саме так виникає велика кількість значущих свят і пам'ятних дат.

У будь-якому разі, для всіх нас не зайвим буде нагадування про те, наскільки важливо бути уважними, лагідними і добрими по відношенню один до одного. Адже вже доведено, що похвала та лагідне звернення покращують ментальне та фізичне здоров'я людей. А за результатами деяких досліджень, 8 обіймів на день дозволять людині почуватися щасливою. 

11 вересня - яке сьогодні церковне свято

Яке сьогодні, 11 вересня, свято: Національний день Заправ своє ліжко та Свято ласкавого звернення 6

11 вересня в церковному календарі - день пам'яті преподобної Феодори Олександрійської. Згідно з церковними переказами Феодора жила разом зі своїм чоловіком у злагоді та любові, але один багатий городянин спокусився її красою і став спокушати жінку. Він підкупив служницю Феодори, яка сказала їй, що гріх, скоєний вночі, не рахується. Жінка вирішила зрадити свого чоловіка, але згодом сильно про це пошкодувала.

Феодора так сильно зненавиділа своє тіло, що піддала його різноманітним мукам. Побачивши страждання грішниці, знайома ігуменя нагадала їй історію Марії Магдалини, яка омила ноги Христа сльозами. Надихнувшись, Феодора пішла в монастир. Зробила вона це потайки від усіх, та ще й обрала чоловічий монастир, переодягнувшись у чоловіка. Так, вона вважала, її точно не знайдуть.

Одного разу ігумен монастиря, в якому вона перебувала, послав Феодору до Александрії для того, щоб придбати хліб. У разі затримки ігумен порадив залишитися вночі в сусідньому Єнатському монастирі. У тому монастирі жила тоді дочка ігумена, яка прийшла провідати свого батька. Вона згрішила в монастирі й завагітніла, а провину всю скинула на Феодору (думала, що та є чоловіком). Немовля вручили Феодорі й вигнали з монастиря. Жінка вирішила, що так вона спокутує свій гріх, тому підкорилася.

Оселилася вона в курені біля монастиря. Пастухи, жаліючи немовля, давали йому трохи молока. Сама жінка харчувалася травами. Сім років перебувала у вигнанні Феодора, а потім разом із хлопчиком її прийняв ігумен монастиря, в якому жінка жила раніше. Проживши в монастирі кілька років, Феодора померла. І тільки після її смерті ченці дізналися, що з ними разом весь цей час жила жінка.

Вважається, що до дня Феодори всі овочі та зернові з полів і городів мають бути повністю прибрані. День вважається вдалим для посіву озимих культур. Господині в цю дату готували страви з капусти - борщ, пиріжки, вареники, салати. На вечерю запрошували друзів і кумів. Такі посиденьки називали Федорині вечорниці.

Хто народився 11 вересня

11 вересня 1956 р. - Олег Львович Школьник - радянський і український актор театру і кіно, телеведучий і спортивний коментатор. Працює на одеському телебаченні ведучим програми "Живопис смаку з Олегом Школьником". Відомий як коментатор футбольних матчів.

Олег Львович Школьник
Олег Львович Школьник

11 вересня 1960 р. - Наталія Вікторівна Влащенко - українська театрознавиця, сценаристка і драматургиня, колумністка, видавчиня, телеведуча, лауреатка конкурсу "Людина року". Креативний продюсер і ведуча телеканалу "Україна 24".

Наталія Вікторівна Влащенко
Наталія Вікторівна Влащенко

11 вересня 1961 р. - Вірджинія Медсен - американська акторка кіно, телебачення й озвучування, продюсерка. Номінантка на премії "Оскар", "Золотий глобус" і премію Гільдії кіноакторів США за роль у трагікомедійному фільмі "На узбіччі".

Вірджинія Медсен
Вірджинія Медсен

11 вересня 1967 р. - Добровольська Людмила Георгіївна - українська журналістка та телеведуча. Від початку повномасштабного російського вторгнення - ведуча Національного Телемарафону "Єдині новини" на телеканалах "Україна" і "Ми - Україна".

Добровольська Людмила Георгіївна
Добровольська Людмила Георгіївна

11 вересня 1970 р. - Тараджі Пенда Хенсон - американська акторка, співачка і письменниця. Найбільшого успіху домоглася завдяки ролі Кукі Лайон, основного персонажа в прайм-тайм мильній опері Fox "Імперія".

Тараджі Пенда Хенсон
Тараджі Пенда Хенсон

11 вересня 1977 р. - Лудакріс, справжнє ім'я Крістофер Брайан Бріджес - американський репер і актор. Поряд з учасниками дуету OutKast, Ludacris став одним із перших і найвпливовіших виконавців у жанрі південний реп.

Лудакріс
Лудакріс

11 вересня 1987 р. - Тайлер Лі Хеклін - американський актор. Він здобув популярність після фільму "Проклятий шлях", після чого знімався в серіалах "Сьоме небо", "Вовченя", а також "Стріла", "Флеш" і "Супердівчина" на основі коміксів DC у ролі Супермена.

Тайлер Лі Хеклін
Тайлер Лі Хеклін

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube