Яке сьогодні, 10 квітня, свято: Ураза-байрам та Міжнародний день братів та сестер

Читать на русском

В цей день народилися американський актор Хейлі Осмент та українська співачка Надія Мейхер - свята, церковні та народні традиції на середу, 10 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 10 квітня Всесвітній день ягуара та День гольфіста

В цей день народилися американський актор Хейлі Осмент та українська співачка Надія Мейхер - свята, церковні та народні традиції на середу, 10 квітня

У середу, 10 квітня, православна церква шанує пам'ять мученика Терентія Африканського (Карфагенського), Петрійського. Іменини сьогодні святкують Григорій, Дмитро, Максим, Олександр, Терентій, Федір, Яків.

10 квітня - яке сьогодні церковне свято

День Терентія вважається дуже вдалим для посіву пшениці, жита, вівса та інших зернових культур, якщо дозволяє погода
День Терентія вважається дуже вдалим для посіву пшениці, жита, вівса та інших зернових культур, якщо дозволяє погода

Православні святкують церковне свято 10 квітня на честь священномученика Терентія. Святий Терентій жив у ІІІ столітті в Африці. Після того як імператор-язичник Декій видав указ про обов'язкове принесення жертв ідолам, він та його дружина відмовилися це робити. Правитель Африки Фортуніан наказав ув'язнити Терентія та трьох його друзів. Спроба змусити інших в'язнів до зречення християнства не увінчалася успіхом. Коли їх привели до язичницького храму, і правитель особисто запропонував принести дари ідолам, мужні мученики покликали на допомогу Бога. Тієї ж хвилини боввани захиталися, і капище зруйнувалося. Фортуніан побачив це, розгнівався і наказав усіх обезголовити.

Після цього імператор наказав навести Терентія та його друзів. Він показав їм убитих і востаннє запропонував зректися християнської віри. Мученики вкотре відмовилися. Їх морили голодом, напускали на них змій. Господь послав до них ангела, який звільнив мучеників від кайданів, угамував їх голод і захистив від гадів. Фортуніан зрозумів, що він програв цей бій і наказав обезголовити мучеників.

День Терентія в давнину називали днем покаяння. У цю дату подружжя попросило вибачення одне в одного за всі недобрі вчинки, а також зізнавалися в тому, що приховували від своєї другої половинки.

10 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Рамазан-байрам - це час радості, вдячності та святкування, невід’ємна частина мусульманської віри та культури
Ураза-байрам - це час радості, вдячності та святкування, невід’ємна частина мусульманської віри та культури

Ураза-байрам (Ораза-байрам або Рамазан-байрам) - значуще релігійне свято, яке відзначають мусульмани всього світу. Подія знаменує кінець Рамадану, місяця посту, молитви та роздумів.

Дата Ураза-байраму щороку змінюється відповідно до ісламського місячного календаря. Свято зазвичай відзначається протягом трьох днів і є часом, коли родини та друзі збираються разом, обмінюються подарунками, їдять і святкують закінчення періоду духовних роздумів і очищення.

Під час Ураза-байраму віряни відвідують спеціальні молитви вранці, після яких проводяться святкові трапези та зустрічі з родиною та друзями. Цей період також час здійснення благодійних акцій та допомоги нужденним. У багатьох країнах, де мусульманська більшість населення ці дні є державними святами.

Сьогодні у світі залишилося близько 173 000 ягуарів, і більшість цих великих котів мешкають у тропічних лісах Амазонії та Пантаналі
Сьогодні у світі залишилося близько 173 000 ягуарів, і більшість цих великих котів мешкають у тропічних лісах Амазонії та Пантаналі

Всесвітній день ягуара відзначається щорічно 10 квітня, це день, присвячений ягуару, найбільшій кішці західної півкулі. Це день визнання зусиль фахівців з охорони природи та освітян, які прагнуть зберегти цей чудовий вид. Цей день має на меті надати інформацію та ресурси для освітян, надихнути громадськість на проведення масових заходів та сприяти вивченню вирішальної ролі ягуара в тропічних екосистемах.

Ягуари, величні створіння Америки, стикаються з численними загрозами, які призвели до їхнього занепаду. Втрата середовища існування, полювання людей на їхні шкури та конфлікти з фермерами - ось деякі з головних викликів, з якими стикаються ці хижаки. Зокрема, значну загрозу становить нелегальна торгівля частинами ягуара в Азію.

Ягуара можна сплутати з леопардом, оскільки вони виглядають схоже, але ви можете відрізнити їх за розетками (округлими позначками). Ягуари мають чорні крапки посередині деяких розеток, тоді як леопарди їх не мають.

Відзначення Всесвітнього дня ягуара - це більше, ніж просто вшанування краси та величі ягуарів. Підвищуючи обізнаність про загрози, з якими стикаються ягуари, і про зусилля, спрямовані на їх збереження, Всесвітній день ягуара має на меті надихнути глобальну прихильність до збереження дикої природи.

Банан є найпопулярнішим фруктом світу
Банан є найпопулярнішим фруктом світу

Щорічно 10 квітня світ відзначає смачне й нестандартне свято - День банана. Дата святкування обрана на честь дати старту продажу цього фрукту в Лондоні, який відбувся у 1863 році. Банан - це м’який та солодкий фрукт, котрий за смаком значно відрізняється від інших. Цей тропічний фрукт є дуже поживним та корисним, тому його активно використовують у раціоні спортсмени.

У 2024 році банан - щоденна й звична їжа, яка лежить на прилавках кожного магазину. У перші ж роки продажу екзотичний плід коштував вдесятеро дорожче від хліба.

Гольф є одним з найпопулярніших видів спорту та входить до числа олімпійських
Гольф є одним з найпопулярніших видів спорту та входить до числа олімпійських

10 квітня кожного року відзначається спортивне свято - День гольфіста. Грати в гольф - це означає за допомогою ключки й влучного удару нею заганяти м’ячик в лунку (спеціальну ямку). У гольфі є дистанція, яку треба пройти за мінімум ударів. Для гри обладнують поля, що мають 18 або 9 лунок, великі турніри продовжуються 4 дні. Гольф вигадали шотландські пастухи у 14 столітті, а перші змагання провели в 15 столітті.

Гра в гольф відбувається на свіжому повітрі, у товаристві друзів чи колег. 10 квітня - чудова можливість спробувати себе в ролі гольфіста чи зібрати компанію й відзначити свято, граючи в престижну спортивну гру.

Міжнародний день шпильки – це свято креативності, практичності та духу винахідництва
Міжнародний день шпильки - це свято креативності, практичності та духу винахідництва

Щорічно 10 квітня власний день народження відзначає англійська шпилька, бо саме цього дня у 1849 році інженер Волтер Хант з Америки вигадав шпильку, вістря голки котрої прикривається кришкою. Така конструкція захищає людину від раптового уколу. Цей день також називають - Міжнародний день шпильки.

Шпилька була простим рішенням поширеної проблеми - закріплювати тканину, не завдаючи при цьому травм чи пошкоджень. Відтоді шпилька стала основним предметом у домогосподарствах по всьому світу, слугуючи для багатьох цілей, що виходять за рамки її первісного призначення.

Зараз англійська шпилька - це й аксесуар, і амулет, і засіб від судоми, а також пристрій для прикріплення чогось до одягу (наприклад, нагрудних знаків).

Спадщина шпильки - це спадщина натхнення. Вона нагадує про те, що великі рішення часто з’являються з вирішення простих проблем. Винахід Волтера Ханта є чудовим прикладом того, як маленька ідея може мати великий вплив, впливаючи на покоління і стимулюючи творчість у різних галузях. У невибагливій елегантності шпильки втілена суть інновації, що робить її гідною святкування.

Міжнародний день рожевого - це важлива ініціатива сприяти культурі поваги, розуміння та прийняття, а також створити світ, де кожен може відчувати себе цінним та важливим таким яким є
Міжнародний день рожевого - це важлива ініціатива сприяти культурі поваги, розуміння та прийняття, а також створити світ, де кожен може відчувати себе цінним та важливим таким яким є

Міжнародний день рожевого - подія, яка відзначається у другу середу квітня кожного року, щоб підвищити обізнаність про шкідливі наслідки знущань, дискримінації та гомофобії.

Подія з’явилась в Канаді в 2007 році після того, як двоє учнів середньої школи побачили, як однолітки знущаються над носінням рожевої сорочки і вирішили взяти позицію проти знущань. З тих пір день став щорічною подією, яка відзначається в школах та інших навчальних закладах, робочих місцях та громадах по всьому світу. Мета Міжнародного дня рожевого - сприяти різноманітності, повазі та інклюзивності, протистоянню всім формам знущань та дискримінації.

У міжнародний день рожевого людям рекомендується носити рожевий одяг або аксесуари, щоб демонструвати свою підтримку руху проти будь-якої дискримінації. Навчальні заклади та робочі колективи часто організовують заходи для підвищення обізнаності про вплив знущань та дискримінації та сприяння доброті, співчуттю та толерантності. Це нагадування про те, що кожен впливає на створення безпечного та інклюзивного суспільства.

Хлопці, які мають старшу сестру, більш схильні до флірту та легше заводять знайомства з дівчатами. Дівчата, які мають брата, відчувають себе впевненіше в спілкуванні з чоловіками
Хлопці, які мають старшу сестру, більш схильні до флірту та легше заводять знайомства з дівчатами. Дівчата, які мають брата, відчувають себе впевненіше в спілкуванні з чоловіками

Особистість кожної людини формується в родині, і на цей процес впливають не тільки батьки, а й  брати та сестри. Як ніхто інший, вони знають про всі переваги й недоліки один одного, адже разом переживають дитячі проблеми та дорослішають. Зазвичай брати й сестри - це найближчі люди в нашому житті, на допомогу й підтримку яких завжди можна розраховувати. Навіть якщо стосунки з ними складаються непросто, в будь-якому випадку сильний родинний зв’язок неможливо розірвати. Всім братам та сестрам присвячується відносно молоде свято - Міжнародний день братів та сестер, яке відзначається 10 квітня. До цього святкування щороку приєднуються все більше людей в різних країнах.

Брати й сестри є героями численних давніх легенд та казок. При цьому про ідеальні стосунки між ними йдеться не часто, на відміну від драматичних чи навіть трагічних. Свідченням того, що ці проблеми старі як світ, є  біблійна історія перших рідних братів - Каїна й Авеля.

Вважається, що виток конфліктів між сестрами й братами віддавна полягає в ревнощах до батьків. Кожна дитина боїться виявитися менш розумною чи гарною й отримати менше батьківської любові. Крім того, раніше спадкоємцем більшої частини майна та титулу був старший син. Молодші сини отримували значно менший спадок, а часто їхню долю визначали від народження - це була військова служба або служіння Богу. Доньки ж взагалі не входили до числа спадкоємців, а отримували лише придане при заміжжі. Звісно, такі правила не сприяли дружбі й любові між дітьми в родині.

Взаємозв’язку братів та сестер психологи не приділяли уваги досить довго, на відміну від стосунків батьків з дітьми або партнерських стосунків у шлюбі. Наукові дослідження цієї сфери родинних стосунків почалися лише в XIX столітті. Британський антрополог та психолог Френсіс Гальтон вперше звернув увагу на те, що черговість народження дітей впливає на їхній характер та здібності. В 1874 році, вивчаючи біографії членів Королівського наукового співтовариства, вчений виявив, що кількість первістків серед них - 55%. На початку XX століття теорію того, що первістки  частіше стають видатними особистостями, підтвердив австрійський психолог Альфред Адлер.

Міжнародний день братів і сестер - це нагадування про те, що є люди, які люблять нас незалежно від обставин та яким ми завдячуємо багато чим - добрими порадами, моральною та матеріальною допомогою в потрібний момент. Особливо зараз, коли життя таке невизначене й дуже швидко змінюється, варто цінувати стосунки з рідними більше, ніж будь-коли.

Хто народився 10 квітня

10 квітня 1979 р. - Шульга Олег Анатолійович - актер українського театру та кіно. Головна роль Антон Саєнко у фільмі режисера Зазі Буадзе "Позивний "Бандерас"" відзначена нагородами Міжнародних Кінофестивалів: 2019 р. Міжнародний кінофестиваль у Лондоні, "Позивний "Бандерас"" - найкраща головна роль в іншому фільмі.

Шульга Олег Анатолійович
Шульга Олег Анатолійович

10 квітня 1982 р. - Надія Олександрівна Мейхер, також відома як Надія Грановська - українська співачка, актриса кіно, телебачення та мюзиклів, телеведуча, продюсер, поетеса та дизайнер. Солістка українського жіночого поп-гурту "ВІА Гра".

Надія Олександрівна Мейхер
Надія Олександрівна Мейхер

10 квітня 1988 р. - Хейлі Джоел Осмент - американський актор. Старший брат актриси та співачки Емілі Осмент. 29 червня 2001 року вийшла футуристична казка Стівена Спілберга "Штучний розум" (2001) з Хейлі та Джудом Лоу в головних ролях. Того ж року він зіграв у фільмі "Обличчя смерті".

Хейлі Джоел Осмент
Хейлі Джоел Осмент

10 квітня 1990 р. - Олександр Річард Петтіфер - британський актор і модель. Відомий своєю роллю у фільмі "Громобій", за яку він був номінований на премію "Молодий актор" та "Імперія", а також у фільмі "Страшно гарний" та "Я - четвертий".

Олександр Річард Петтіфер
Олександр Річард Петтіфер

10 квітня 1992 р. - Дейзі Джаз Ізобель Рідлі - англійська актриса, що здобула широку популярність завдяки виконанню ролі Рей у трилогії сиквелів саги "Зоряні війни".

Дейзі Джаз Ізобель Рідлі
Дейзі Джаз Ізобель Рідлі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.