Не черепаха Тортіла: хто з істот живе довше за всіх

Читать на русском

Деякі тварини можуть навіть зупинити або повністю обернути процес старіння назад

Читать на русском
Черепаха, крокодил та кит
Справжні чемпіони за віком живуть у воді, часто на великій глибині, де умови стабільні та постійні

Деякі тварини можуть навіть зупинити або повністю обернути процес старіння назад

У величезному розмаїтті живих істот Землі виділяються ті, які можуть похвалитися дуже тривалим періодом свого життя. Деякі тварини можуть прожити сотні та навіть тисячі років. Ось декілька найбільш довгоживучих тварин у світі.

Гідра - потенційно безсмертна

Гідри можуть регенерувати втрачені частини тіла навіть голови.
Гідри можуть регенерувати втрачені частини тіла навіть голови.

Гідри - це дрібні безхребетні, які потенційно можуть бути безсмертними істотами, пише Live Science. Ці тварини в основному складаються із стовбурових клітин, які постійно відновлюються шляхом клонування і тому можуть сповільнювати процес старіння. Якби не хижаки, то гідри могли б жити вічно.

Безсмертна медуза

Turritopsis dohrnii, або безсмертна медуза
Turritopsis dohrnii, або безсмертна медуза

Назва безсмертних медуз (Turritopsis dohrnii) не є поетичним перебільшенням - вони дійсно потенційно можуть жити вічно. Медузи починають життя як личинки, потім влаштовуються на морському дні і перетворюються на поліпів. Ці поліпи потім виробляють медуз, що вільно плавають. Але дорослі медузи можуть знову перетворитися на поліпи, якщо їхнє тіло зазнало травми або у них немає достатніх джерел їжі. Після цього процес перетворення на медузу може повторитися знову.

Turritopsis dohrnii, що мешкають у Середземному морі, здатні перетворювати свій життєвий цикл назад кілька разів і тому за правильних умов можуть ніколи не померти від старості. Однак безсмертні медузи крихітні (4,5 мм у діаметрі) і є їжею для риб, що заважає їм фактично досягти безсмертя.

Океанічний венус: 500+ років

Молюск Куахог на пляжі в Кейп-Коді в Массачусетсі.
Молюск Куахог на пляжі в Кейп-Коді в Массачусетсі

Океанічні венуси - це двостулкові молюски, що мешкають на півночі Атлантичного океану. Ці молюски схожі на звичайну перлинку з цього рейтингу, але живуть набагато довше. Один із молюсків, якого виявили біля берегів Ісландії, як вважають вчені, прожив 507 років на момент свого виявлення в 2006 році.

Гренландська полярна акула: 272+ роки

Гренландська акула плаває в гирлі річки Святого Лаврентія в Канаді
Гренландська акула плаває в гирлі річки Святого Лаврентія в Канаді

Гренландські полярні акули (Somniosus microcephalus) живуть глибоко в Північному Льодовитому океані та півночі Атлантики. Вони харчуються рибою та морськими ссавцями, у тому числі тюленями.

Дослідження тканин ока гренландської акули показало, що максимальна тривалість життя цих тварин може становити не менше 272 років. Вік найстарішої акули в цьому дослідженні оцінювався приблизно в 392 роки, і дослідники припустили, що акули могли доживати навіть до 512 років, але навіть найнижча оцінка в 272 року робить цих акул довготривалими хребетними на Землі.

Алеутський морський окунь: 200+ років

Окунь-шорстке око (Sebastes aleutianus), також відомий як окунь-чорноглотка або окунь-чорнопер
Окунь-шорстке око (Sebastes aleutianus), також відомий як окунь-чорноглотка або окунь-чорнопер

Однією з довгоживучих риб на планеті вважається алеутський морський окунь, який може прожити не менше 205 років. Ці риби, які можуть зрости в довжину до 1 метра, мешкають у Тихому океані. Вони харчуються креветками та дрібнішою рибою та перебувають під загрозою зникнення.

Гренландський кит: 200+ років

Гренландські кити (Balaena mysticetus) - довгоживучі ссавці. Точну їхню тривалість життя вчені досі не встановили, але існують особини, які точно прожили 200 і більше років.

Кити мають мутації в гені під назвою ERCC1, який бере участь у відновленні пошкодженої ДНК і може допомогти захистити китів від раку, потенційної причини смерті. Також у гренландських китів є ще один ген, який допомагає відновлювати клітини та уповільнює старіння.

Гігантська сейшельська черепаха: 190+ років

Черепахи славляться своїм довголіттям. Найстарішою живою наземною твариною є 190-річна сейшельська гігантська черепаха (Aldabrachelys gigantea hololissa) на ім'я Джонатан. Черепаха живе на острові Св. Олени у південній частині Атлантичного океану після того, як її привезли сюди люди із Сейшельських островів у 1882 році.

Морські крокодили: 120 років

Морські крокодили (Crocodylus porosus), якщо вони доживають до дорослого віку, зазвичай живуть більше 70 років. Точної інформації про їх максимальну тривалість життя практично немає. Однак записи про два особливо довгоживучі крокодили дозволяють припустити, що вони можуть дожити до понад 120 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.