Яке сьогодні, 1 вересня, свято: День знань та підприємця

В цей день народилися українська співачка Світлана Білоножко та американська акторка Зендея - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 1 вересня, свято: День знань та підприємця
А ще 1 вересня Міжнародний день приматів та День написання листів

У неділю, 1 вересня, українці відзначають День підприємця, а православна церква шанує пам'ять Симеона СтовпникаІменини сьогодні святкують Марфа, Наталія, Семен, Татіана.

1 вересня - яке сьогодні церковне свято

У цей день не рекомендується подорожувати - поїздка може обернутися проблемами з фінансами чи здоров'ям
У цей день не рекомендується подорожувати - поїздка може обернутися проблемами з фінансами чи здоров'ям

У православному календарі - це день вшанування святого Симеона Стовпника. Цей сирійський чернець є основоположником "стовпництва", що означає безперервну молитву на відкритому майданчику, стовпі, вежі. Завдяки сильній вірі та духу Симеон весь час проводив на стовпі. Він знайшов зцілення духовних і тілесних недуг і передбачення майбутнього.

Поголос про нього поширився далеко за межі Сирії. Багатьом він допоміг знайти справжню віру. Навіть царі, імператори зверталися до нього за порадою. Святий Симеон прожив понад сто років і помер під час молитви.

З цього дня настають весільні тижні та оглядини. У багатьох місцях з цього свята починаються посиденьки - рукоділля у будинку при запаленій свічці, лампі.

1 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Завдяки цим людям створюються робочі місця, будуються споруди та відкриваються нові центри
Завдяки цим людям створюються робочі місця, будуються споруди та відкриваються нові центри

Починаючи з 1999 року у першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Рішення про святкування цієї дати було прийнято у жовтні 1998 року президентом Леонідом Кучмою. Цим наказом він визнав вагомий вплив усіх форм підприємництва на розвиток національної економіки. 

Традиційно з нагоди святкування цього дня у великих містах України проходять виставки товарів вітчизняних виробників та форуми, на яких виступають відомі підприємці. Також відбуваються урочисті заходи в меріях та інших органах влади з метою вручення відзнак підприємцям, які зробили внесок у добробут країни. Робиться наголос на те, що підприємці є надійними платниками податків, які формують державний бюджет. 

Людські знання бувають чотирьох типів — буденні, тобто  набуті в результаті повсякденного досвіду та практичної діяльності; наукові, тобто засновані на об’єктивних законах природи й суспільства; філософські, які є раціональними, проте не суто науковими; та художні, що базуються на естетичному сприйнятті світу
Людські знання бувають чотирьох типів - буденні, тобто набуті в результаті повсякденного досвіду та практичної діяльності; наукові, тобто засновані на об’єктивних законах природи й суспільства; філософські, які є раціональними, проте не суто науковими; та художні, що базуються на естетичному сприйнятті світу

У світі не існує єдиної дати для початку нового навчального року - різні країни встановили для цього різний час. В Україні ж перший вересневий день знаменує не тільки настання осені - мільйони школярів і студентів саме тоді повертаються до навчальних закладів, щоб вчитися вже в наступному класі чи на наступному курсі. Але оскільки в нашому суспільстві до освіти заведено ставитися з особливою повагою, то 1 вересня є не просто початком навчального процесу, а ще й щорічним святом, яке зветься Днем знань. Попри те, що День знань було запроваджено в радянські часи, ця подія залишилася традицією не тільки в Україні, а й у багатьох інших державах на території колишнього СРСР. 

Ми давно звикли, що початок навчання дітей пов’язаний з першим днем осені, але так було не завжди навіть у нашого народу. Погляди на виховання й освіту нащадків у давніх слов’ян визначалися особливим світосприйняттям, заснованим на культі предків та природи. В ті часи необхідно було виховати в дитині якості, необхідні для праці, боротьби з природними стихіями та чужоземними загарбниками. 

Першою вихователькою і вчителькою для дітей була мати, а після 7-річного віку хлопчиків і дівчаток окремо навчали родичі відповідно чоловічої та жіночої статі. Дітей залучали до різних видів роботи, ритуалів, обрядів та святкувань, таким чином готуючи їх до дорослого життя.

Міжнародний день приматів нагадує про виклики, з якими стикаються наші родичі примати
Міжнародний день приматів нагадує про виклики, з якими стикаються наші родичі примати. Зі зростанням загроз, пов’язаних із втратою середовищ існування, полюванням і зміною клімату зростає потреба у їхньому захисті

Міжнародний день приматів відзначається 1 вересня - це щорічна подія, яка має на меті підвищити обізнаність про різні види приматів, що населяють нашу планету, а також на зусилля, спрямовані на захист цих неймовірних створінь. Ряд Примати - одна з найбільш багатих на види груп ссавців, поступаючись лише кажанам і гризунам. Понад 500 видів, включаючи лемурів, тарсієрів, мавп і людиноподібних мавп, належать до цього ряду. Примати зустрічаються в природних умовах у 90 країнах світу. Однак 2/3 всіх приматів мешкають лише в 4-х країнах: Бразилії, Мадагаскарі, Індонезії та Демократичній Республіці Конго. Ці країни вважаються пріоритетними територіями для збереження приматів.

Через діяльність людини примати зазнають дедалі більшого тиску. Тривожним фактом є те, що 103 зі 107 видів лемурів знаходяться під загрозою зникнення. Тривожно, що майже третина з них занесена до Червоної книги як такі, що перебувають під загрозою зникнення, а це означає, що вони знаходяться лише за крок від вимирання.

З появою технологій та інтернету люди спілкуються та передають важливу інформацію завдяки мобільним телефонам, месенджерам, електронній пошті
З появою технологій та інтернету люди спілкуються та передають важливу інформацію завдяки мобільним телефонам, месенджерам, електронній пошті

Щороку 1 вересня у всьому світі відзначається День написання листів, який у 2014 році запровадив Річард Сімпкін. Історія листування налічує не просто століття, а тисячоліття. Походження листування викликано необхідністю в обміні інформацією. Перші листи писалися і відправлялися тільки військовими та були популярні у Єгипті, Персії, Ассирії. Раніше передача листів "працювала" завдяки пішим та кінним гінцям, яких ми в сучасності називаємо кур’єрами. У Давній Греції "кур’єри" за годину долали приблизно 10 км шляху. Найбільших досягнень в організації листування досяг Юлій Цезар. Йому вдалося зробити перевезення упорядкованими завдяки будівництву поштових станцій.

Всесвітній день написання листів - нагода відпочити від соціальних мереж та згадати дива рукописного слова. Не обов’язково користуватись послугами пошти. Адресатами можуть стати близькі люди або друзі. Цифрові медіа не дають такого рівня особистої присутності, як написаний від руки лист.

Хто народився 1 вересня

1 вересня 1957 р. - Світлана Григорівна Білоножко - українська співачка, провідна диктор-ведуча програм УТ-1. Світлана учасниця і лауреатка багатьох всеукраїнських фестивалів: "Пісенний вернісаж", "Пісня року", "Шлягер року" тощо.

Світлана Григорівна Білоножко
Світлана Григорівна Білоножко

1 вересня 1975 р. - Роберт Скотт Спідмен - канадський актор. З 1998 по 2002 рік знімався в серіалі "Фелісіті". У 2003 році знявся в ролі Майкла Корвіна у фільмі "Інший світ", у 2006 році - в "Інший світ: Еволюція". З 2016 року знімається в серіалі "Царство тварин".

Роберт Скотт Спідмен
Роберт Скотт Спідмен

1 вересня 1996 р. - Зендея Марі Штермер Коулман, більш відома мононімно як Зендея, - американська акторка, співачка, танцівниця і модель. Найбільш відома за роллю Мішель "Ем-Джей" Джонс-Вотсон у фільмах "Людина-павук: Повернення додому", "Людина-павук: Далеко від дому" і "Людина-павук: Немає шляху додому".

Зендея
Зендея

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube