В цей день народилися американські актори Емма Стоун та Ітан Гоук
У середу, 6 листопада, в Україні відзначають День визволення Києва, а православна церква шанує пам'ять Павла Сповідника. Іменини сьогодні святкують Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гавриїл, Герман, Костянтин, Лука, Микита, Микола, Павло, Олександра, Єфросинія, Клавдія, Мотрона, Ніна, Серафима. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату слід з'їсти яйце або страву з яєць, щоб бути здоровим.
"Як тебе не любити, Києве мій" - фраза, з якою погодяться не тільки кияни, але і гості столиці. Київ - велична столиця України, що тішить її мешканців своєю красою та могутністю. Столиця закохує своєю архітектурою та історією. У всі часи українці були готові змагатися за цілісність свого міста, за його свободу та спокій. Сучасний Київ дарує нам мільйон нових можливостей та готовий знайти місце для кожного охочого. Він стає надійною домівкою для сотень тисяч сімей. Під час Другої світової війни Київ був окупований німецькими військами, а заради його визволення своє життя тисячі українців. Щороку, 6 листопада кияни та гості столиці відзначають День визволення Києва.
Відомо, що операція з визволення Києва відбулася під час битви за Дніпро. З обох сторін були залучені близько чотирьох мільйонів військовослужбовців. Операцію зі звільнення Києва почали штучно прискорювати через наближення 7 листопада - у радянські часи всім відомий день "Великої Жовтневої соціалістичної революції". На жаль, саме такі жорсткі та безглузді плани спричинили надмірні втрати серед радянських військ, яких можна було уникнути.
Виконання завдання партії за будь-яку ціну стало важливіше за людські життя. За 8-10 днів війська мали подолати 200 км відстані та добратися до Лютізького плацдарму. Складним етапом виявилося переформування військ. Для того, щоб відвернути увагу ворога, використовувалися димові завіси. Командири німецької сторони не розпізнали масштаби наступу радянської армії, тому відвели частину своїх військ з-під Києва.
1 листопада 1943 року почалася безпосередня битва за столицю. Спочатку відбувся сорокахвилинна артилерійська підготовка. Радянські війська почали відвертати увагу від Києва, демонструючи значну кількість оперативних резервів на Букрині. В той самий час військо почало активно знищувати оборону ворога. Була залучена неймовірна кількість гармат та живої сили. Кількість використаної техніки радянською армією були найбільшими за весь час військових дій. Цей потужний удар завдав великих втрат для ворога, внаслідок чого німецькі війська втратили значну кількість живої сили, техніки та озброєння.
Першу контратаку радянська армія здійснила з Пущі-Водиці й відтоді наступ тривав, а бої точилися аж до самої ночі. 4-го листопада війська відновили наступ і продовжили атакувати ворога. Ворог не витримав і почав відводити свої війська. 5-го листопада вдалося прорватися до центру Києва. Криваві бої точилися протягом всієї ночі на шосте листопада. О четвертій годині ранку шостого листопада, генерал Москаленко впевнився, що війська повністю заволоділи містом і доповів про звільнення столиці.
Загалом окупація міста тривала 778 днів. Вся операція з визволення Києва зайняла три місяці. Війська 1-го Українського фронту звільнили столицю України шостого листопада 1943 року. Потім на честь визволителів було названо станцію метро Героїв Дніпра. Київ було врятовано, але часи відновлення життєдіяльності столиці були тільки попереду.
З року в рік 6 листопада проходить Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час воєнних та збройних конфліктів, який встановила Генеральна Асамблея ООН у 2001 році, посилаючись на Декларацію тисячоліття, де вказано охороняти навколишнє середовище. Після вивчення екологічних наслідків, ООН переконались в тому, що шкода довкіллю призводить до смерті людей та втрати матеріальних цінностей, виходить за межі однієї країни та нинішнього покоління.
В України суттєво постраждав стан навколишнього середовища під час війни, тому для нашої країни цей день набув нового, вкрай важливого значення. Заміновані території, токсичні залишки від ракет та снарядів, затоплення від підриву дамби, зруйновані заповідники та природні середовища існування тварин.
6 листопада весь світ відзначає День саксофона. Ця подія походить зі США і є називається Національний день саксофона, але має всесвітню підтримку й визнання серед шанувальників саксофона. Дата святкування була обрана на честь дня народження Адольфа Сакса, котрий винайшов та сконструював саксофон на основі кларнета в 40-х роках 19 сторіччя. Сакс прагнув заповнити тональні проміжки між секціями завдяки гнучкому та потужному духовому інструменту.
Саксофон вважається одним з основних інструментів джазу, проте підходить майже під усі музичні стилі. Інструмент має велику технічну рухливість, співучий тембр та потужне звучання, добре поєднується з іншими музичними інструментами.
6 листопада відзначають День орієнтування без компасу або День "Загублених без компаса", щоб привернути увагу до напрямку нашого життя або його відсутності. У цей день ми ставимо собі складні запитання. Куди прямує моє життя? Чи я щасливий/щаслива? Цей день є спонуканням знайти напрямок нашого життя та відкинути шляхи, які не відповідають нашій меті. Ця свято навігації в умовах життєвої невизначеності, день для тих, хто не знає, куди йти, і для тих, хто відчуває екзистенційні труднощі.
День орієнтування без компасу є незвичайним святом, яке резонує як з буквальним, так і з метафоричним відчуттям загубленості. Це день, який спонукає нас замислитися над напрямком нашого життя або його очевидною відсутністю, а також відповісти на складні питання про наше щастя і прагнення.
Походження Дня "Загублених без компаса" таке ж таємниче, як і наше підсвідоме, але його значення зрозуміле. Це день, коли ми замислюємося над своїм життєвим шляхом, переоцінюємо свої цілі та шукаємо свій істинний північний орієнтир. Цей день слугує метафорою відчуття застрягання в житті, спонукаючи нас стати власним компасом і орієнтуватися в бурхливому морі невизначеності.
6 листопада відбувається щорічне свято - Всесвітній день без паперу. Всесвітній день без паперу був створений за ініціативи некомерційної організації "Асоціація з керування інформацією та зображеннями". AIIM спочатку запровадила святкову дату на четвертий четвер листопада. Але нещодавно було встановлено фіксований День без паперу - 6 листопада.
Організатори рекомендують населенню та підприємствам країн відмовитися від використання паперу хоча б на одну добу. Члени Асоціації переймаються тим, що людство неекономно витрачає цей ресурс на роботі та для особистих цілей. Метою святкування є пропаганда скорочення витрат паперу у всьому світі.
Сьогодні, 6 листопада, православна церква вшановує пам'ять Павла Сповідника. Святитель Павло, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру після смерті патріарха Олександра († 340), коли знову спалахнула аріанська єресь. На Соборі, який обирав нового Константинопольського патріарха, було багато аріан. Вони повставали проти обрання святителя Павла, але православних членів Собору виявилася більшість. Імператор Констанцій, який царював над Східною половиною Римської імперії, був аріанин. Під час виборів патріарха його не було в Константинополі. Після повернення свого він скликав собор, який незаконно оголосив позбавленим влади святителя Павла, і імператор вигнав його зі столиці. На місце святителя звели аріаніна Євсевія Нікомидійського. Патріарх Павло пішов до Риму, де знайшли собі притулок й інші православні єпископи, вигнані Євсевієм.
Недовго керував Церквою Євсевій. Коли він помер, святитель Павло повернувся до Константинополя. Його з любов'ю зустріла паства. Але Констанцій вдруге вигнав святого, і йому довелося повернутися в Рим. Імператор Констант написав своєму східному співправителю Констанцію грізного листа, який відправив до Константинополя зі святим архіпастирем-вигнанцем. Погрози подіяли, і святителя Павла повернули на патріарший престол.
Однак незабаром благочестивого імператора Константа, захисника православних, зрадницьки вбили під час палацового перевороту. Святителя Павла знову вигнали зі столиці і відправили на заслання до Вірменії, в місто Кукуз, де він прийняв мученицьку кончину. Коли патріарх звершував Божественну літургію, увірвалися аріани і задушили святого його святительським омофором. Сталося це 350 року. 381 року святий цар Феодосій Великий урочисто переніс мощі святителя Павла сповідника з Кукуза до Константинополя. 1326 року мощі святителя Павла перенесені до Венеції.
За народними повір'ями, цього дня потрібно вдягнути якусь обновку або щойно випраний одяг - тоді в майбутньому році буде удача в усьому. Щоб бути здоровим, слід з'їсти яйце або страву з яєць, а ось від м'яса краще відмовитися, щоб не хворіти.
6 листопада 1970 р. - Ітан Грін Гоук - американський актор театру, кіно і телебачення, письменник і кінорежисер. За роль турботливого батька головного героя в притчі "Отроцтво" був удостоєний безлічі нагород, зокрема номінацій на премії Гільдії кіноакторів США, "Золотий глобус", BAFTA і "Оскар".
6 листопада 1988 р. - Томас Нойвірт, більш відомий під жіночим альтер его Кончіта Вурст - австрійський поп-співак і дрег-квін. Переможець конкурсу пісні "Євробачення-2014" у Копенгагені. Образ "жінки з бородою" був створений Нойвіртом 2011 року.
6 листопада 1988 р. - Емілі Джин "Емма" Стоун - американська актриса. Проривом у кар'єрі Стоун стала комедія "Відмінниця легкої поведінки", в якій вона виконала головну роль. Пізніше актриса зіграла другорядні ролі в романтичній комедії "Це безглузде кохання" і драмі "Прислуга". Широке визнання до Стоун прийшло завдяки ролі Гвен Стейсі в кінокоміксі "Нова Людина-павук" і його сиквелі.
6 листопада 1997 р. - Хіро Борегар Фолкнер Файнс Тіффін - англійський актор, модель і продюсер, найвідоміший за ролями Хардіна Скотта в мелодраматичній франшизі "Після" та 11-річного Тома Реддла, майбутнього Лорда Волан-де-Морта, у фільмі "Гаррі Поттер і Напівкровний Принц".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.