Як зрозуміти, що старі джинси час викидати

Перш ніж викидати старі речі, поставте собі кілька запитань.

Лайфхак, корисні поради, одяг, шафа, прибирання, джинси, мода, тренди, стиль
Позбуваючись ношених речей, ще раз запитайте себе, за що саме ви любили цей одяг.

Часто трапляється, що з тієї чи іншої причини улюблені джинси більше не сидять на вас так, як колись. Ви могли набрати чи навпаки втратити вагу, і тому не влазите в улюблену джинсу, ну або ж вона вам завелика. Та перш ніж позбуватися культових штанів чи курток, радимо придивитись до них уважніше, вони вам ще можуть згодитися.  

Зберігати чи не зберігати свій старий одяг протягом життя - й особливо протягом основних життєвих етапів - питання одвічне. Зрештою, це не просто питання "чи буду/можу я коли-небудь знову це носити". Це також питання економії, практичності, історії та ідентичності.

Наш одяг містить безліч спогадів та асоціацій, а також версій нас самих у минулому, і всі вони тісно переплетені з питаннями самооцінки кожного з нас. Від нього буває страшенно важко позбутися, та й чи варто. Проте ніхто не може зберігати весь старий одяг, тож, накопичення - не варіант.

Перевірка в кілька способів

Можна запитати себе - чи ця річ все ще приносить радість? Замисліться, чи приносить вам радість носити одяг або просто розглядати його, згадувати чудові часи, коли ви його носили раніше, радять автори публікації в NYTimes. Ви також можете запитати себе, чи змушує вас ця річ почуватися краще. Якщо так, залишайте її у шафі. 

Проте, цілком може бути, сподівання, що ви зможете одягнути річ знову, коли шанси на це насправді невеликі, призведуть до того, що ця річ роками збиратиме пил у вашій шафі. 

Водночас експерти не радять одразу викидати речі, які тільки трохи вам замалі чи навпаки завеликі. Якщо річ цілком у вашому стилі та смаку і має гарний вигляд і стан, не позбавляйтеся її одразу, а збережіть щонайменше протягом року. Адже протягом цього часу з вами може статися коливання ваги, і вам знову знадобиться саме ця річ.

Щоб уникнути наступної ситуації: о, боже, я не можу знайти свої улюблені джинси, - в них я б влізла, невже я їх викинула?

Старий одяг можна перешити.
Старий одяг можна перешити.

Психологічна практика "прощання з минулим"

Одяг здатен нагадувати нам про інший час у нашому житті й про інших нас. Триматися за нього може видаватися чіплянням за минуле, а не прийняттям теперішнього, вдаванням бажаного за дійсне і певним жалем, а не примиренням і новим відкриттям.

Інколи, увесь час споглядаючи речі з минулого, ми не можемо зосередитися на тому, що оточує нас тут і тепер. Не варто аж надто потурати таким емоціям. Навпроти, віддайте минулому все, що йому належить. І більше читайте нові книжки, слухайте нову музику, носіть нові джинси. Щоб жити своє життя, яке постійно змінюється. Так, до речі, простіше пережити скрутні травмуючі події. 

Якщо ви задоволені своєю новою фігурою, зберігати забагато старого одягу, який вам не підходить, однозначно не варто. Не дозволяйте собі застрягти в тузі за тим, що було колись. Відкиньте це. Це може бути звільненням, як скидання старої шкіри. Як мінімум, це дасть вам більше місця в шафі.

Є й інші переваги. Якщо ви любите одяг, але він вам більше не підходить, подумайте про те, щоб пожертвувати його, щоб він міг насолоджуватися другим життям з кимось іншим.

Нарешті, є третій шлях - між тим, щоб зберегти щось, і тим, щоб позбутися від нього повністю. Переробіть одяг - перешийте його. Хороший кравець чи кравчиня може творити чудеса зі збільшенням чи зменшенням розміру будь-якої речі. Вчорашні милі штани завтра можуть стати крутим крафтовим проектом. Все залежить від того, як ви на це подивитеся.

У підсумку, схема доволі проста:

  • перш, ніж викидати одяг, спитайте себе, чи зможете носити його в майбутньому з практичної точки зору (чи якісний одяг, в якому він стані, чи піддається переробці, в чому його унікальність).
  • Також варто спробувати оцінити, чи повернеться мода на такі фасони, кольори, тканини тощо.
  • Ну і зрештою, оцініть свій емоційний стан під час взаємодії із цим одягом. Відповідь, насправді, зазвичай на поверхні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube