Очевидці в паніці вистрибували із закривавленої води
Велетеньска акула миттєво вбила викинутого на берег карликового кашалота. П'ятиметрова хижа риба відкусила голову викинутому на мілину карликовому киту в той час, коли люди намагалася врятувати його. Це сталося в Новій Зеландії, де влада попереджала про підвищену активність акул.
Чоловік зайшов у воду по пояс на намагався втягти кашалота назад в море. За словами свідків, ймовірно, велика біла акула - Carcharodon carcharias - повернулася за півхвилини, щоб з'їсти решту кита. Інцидент стався в північній частині затоки Хоук на півострові Махіа після того, як карликова кашалотка - Kogia breviceps - і її дитинча викинулися на берег, пише Live Science із посиланням на Hawke's Bay Today.
"Мені розповідали, що коли акула вдарила кита в перший раз, вона вискочила з води і відірвала йому всю голову. Не так багато акул здатні на подібне", - повідомив місцевий поліцейський.
За словами свідків, вбитий кит мав 3 м завдовжки. Поки рятувальник біг до берега неушкодженим, акула поглинула всю свою здобич.
"Вода була червоною, і приблизно через 30 секунд акула повернулася й забрала в море - не залишилося навіть решток", - розповів свідок.
Дитинча кашалота, яке все ще залишалося на мілині після нападу і залишилося без матері, пізніше було піддане евтаназії. Його вивчатимуть для подальшого розуміння того, що могло стати причиною викидання на мілину.
Нова Зеландія добре відома тим, що морські ссавці викидаються на берег. Зазвичай, на мілководді застрягають одна або дві тварини, але іноді на мілину викидаються великі групи одночасно. Найбільше масове викидання на мілину в історії країни сталося в 1918 році, і в ньому, згідно з даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, брали участь близько тисячі китів-лоцманів.
Багато морських ссавців хворіють, коли викидаються на мілину, але за цим може стояти безліч факторів, і дослідникам ще належить багато чого дізнатися про це явище.
Департамент охорони природи Нової Зеландії попередив про потенційну можливість збільшення активності акул навколо півострова після того, як близько 45 фальшивих косаток і дельфінів-афалінів викинулися на мілину і піддалися евтаназії.
"Кілька видів акул харчуються китами і дельфінами, в тому числі їхніми тушами, і можуть приваблюватись місцями скупчення китів. До них відносяться семижаберні акули, блакитні акули, тигрові акули і великі білі акули", - заявили в департаменті.
Захисники морських ссавців вважають, що полювання акул на хворих тварин є нормальним явищем, оскільки акули - доволі безпринципні хижаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.