В Одесі та Криму виявлено аномальні смертоносні вогнища

Деякі з нас піддаються більшому ризику, ніж інші

Клімат, глобальне потепління, аномальна спека, Україна, світ, Одеса, Крим
Підвищення температури далеко не рівномірне

По всій планеті з’являються смертоносні гарячі точки теплової хвилі, які зачеплять Україну, а саме Крим та Одесу. Оскільки планета нагрівається внаслідок зміни клімату, деякі з нас піддаються більшому ризику, ніж інші, повідомляє IFLScience. Планета нагрівається занадто швидко, і це матиме досить жахливі наслідки. Однак нове дослідження виявило, що це підвищення температури далеко не рівномірне, з чіткими "гарячими точками" теплової хвилі. Тобто з потеплінням, яке значно перевищує те, яке можна пояснити поточними кліматичними моделями.

Південь України потрапить в аномально спекотну зону через зміну клімату, це видно на карті.
Південь України потрапить в аномально спекотну зону через зміну клімату, це видно на карті.

Це відкриття підкреслює, наскільки мало ми знаємо про те, що ми робимо з планетою, і якими будуть наслідки. Воно стосується екстремальних тенденцій, які є результатом фізичних взаємодій, котрі людство не зовсім розуміють.

"Ці регіони стають тимчасовими теплицями", – каже науковий співробітник Земної обсерваторії Кай Корнхубер.

Це знайома історія для всіх, хто звертає увагу на останні кліматичні тенденції. У 2021 році на північному заході Тихого океану панувала спека, яка вбила сотні людей. У Європі десятки тисяч людей померли від причин, пов’язаних зі спекою, у 2022 та 2023 роках. Минуле літо було аномально спекотним і для українців

У 2018 році в Японії стало так спекотно, що місцевим довелося оголосити це стихійним лихом. А в Арктиці продовжує танути вічна мерзлота. Тим часом в інших місцях спостерігалося набагато менше підвищення температури. 

Карта світу з аномально гарячими точками на ній.
Карта світу з аномально гарячими точками на ній.

Вчені кількісно оцінили зміни екстремальних температур в усьому світі за останні десятиліття. Вони справді виявили появу гарячих точок, де найвищі температури нагріваються значно швидше.

Було виявлено деякі фактори: підвищення глобальної температури зробить хвилі спеки більш імовірними будь-де, як це було в Європі у 2018 році та на північному заході Тихого океану у 2021 році. Там температура зростала десятиліттями та врешті-решт через це місцева рослинність висохла до такого рівня, що вже не могла відновитися. 

Нове дослідження ясно показує одне: люди не готові до того, що насувається. Ми не можемо повністю передбачити, наскільки погано все піде, а отже всі ми в небезпеці. Ці безпрецедентні хвилі спеки зазвичай пов’язані з дуже серйозними наслідками для здоров’я та інфраструктури. Ми для них не створені, й, можливо, ми не зможемо адаптуватися досить швидко, попереджають вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube