SWIFT запустить нову платформу для цифрової валюти: коли це станеться

У SWIFT з'явиться нова платформа для цифрової валюти, розробники хочуть, щоб CBDC різних країн могли використовуватися разом

У SWIFT займаються новою платформою, спрямованою на цифрові валюти
SWIFT

Глобальна банківська мережа обміну повідомленнями SWIFT планує запустити нову платформу, яка буде спрямована на цифрові валюти центральних банків. Зазначається, що ця "хвиля" буде підключена до існуючої фінансової системи. Очікується, що нова платформа з'явиться протягом одного-двох років. 

Як передає Reuters, наразі близько 90% центральних банків світу зараз вивчають цифрові версії своїх валют. Більшість з них не хоче відставати від криптовалют, проте виникають технологічні труднощі. Керівник відділу інновацій SWIFT Нік Керіган зауважив, що останнє випробування тривало шість місяців і в ньому брало участь 38 членів групи центральних банків, комерційних банків і розрахункових платформ. Це випробування стало одним із найбільших глобальних співробітництв щодо CBDC (Central Bank Digital Currency - цифрова валюта центрального банку і "токенізованих" активів). 

Експерт також додав, що мета полягає в тому, щоб CBDC різних країн могли використовуватися разом, навіть якщо вони побудовані на різних базових технологіях або "протоколах", тим самим зменшуючи ризики фрагментації платіжної системи. Нік Керіган зауважив, що їх можна використовувати навіть у складних торгових або валютних платежах. Таким чином, є можливість ці процеси автоматизувати, щоб як прискорити, так і знизити витрати.

Водночас CBDC вже працюють в деяких країнах. Зокрема, це Багамські острови, Нігерія та Ямайка. Також просунувся в випробуваннях електронного юаня Китай. Європейський центральний банк також розробляє цифровий євро, а Банк міжнародних розрахунків, глобальна парасолькова група центрального банку, проводить численні транскордонні випробування.

Електронна гривня

В Україні теж вивчають можливість цифрової валюти. У Національному банку України ділилися першими подробицями електронної версії гривні. Зазначалося, що Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є сам регулятор. Очікується, що розробка впровадження е-гривні в Україні сприятиме:

  • еволюції платіжної інфраструктури України;
  • цифровізації економіки;
  • подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості;
  • зростанню рівня прозорості розрахунків;
  • підвищенню довіри до національної валюти загалом.
  • Е-гривня може позитивно вплинути на забезпечення економічної безпеки держави, посилення монетарного суверенітету держави та спроможності Національного банку підтримувати цінову та фінансову стабільність як запоруку стійкого економічного зростання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube