Чи можуть павичі літати з такими хвостами - фото

Дослідження показали, що їх хвости, можливо, не такі вже й погані для польоту

Павич стоїть та летить
Величезний хвіст не заважає павичам злітати

Павлини - одні з найдивовижніших і найкрасивіших птахів на планеті. Вони розпускають пір'я на величезних хвостах, щоб залучити партнера, одночасно розправляючи величезну кількість пір'я різноманітних розмірів та кольорів. Дослідники розповіли про те, чи можуть вони літати і як на цю здатність впливають їхні неймовірні хвости.

Згідно з дослідженням 2013 року, у складному хвості самців павичів, також відомому як шлейф, може бути понад 150 пір'я, пише IFLScience. Кожна з них увінчана окоподібним візерунком, що переливається, відомим як вічко або очна пляма. Результати дослідження вчених показали, що привабливість павичів та їх репродуктивний потенціал неймовірно падають, коли ці очні плями замасковані - простими словами розправлене пір'я має вирішальне значення, коли йдеться про розмноження. Крім того, величезні павичі хвости необхідні не тільки для залучення самок, вони також допомагають самцям відлякувати хижаків і самостверджуватись серед інших самців.

Кінчики пір'я складного орнаменту, схожі на очі, привертають увагу представників протилежної статі, а розмір хвоста вважається яскравим прикладом перебільшеної сексуально обраної риси. Кожне вічко на хвості павича демонструє багату різноманітність кольорів завдяки наноструктурам, які створюють пурпурово-чорний центр, оточений концентричними синьо-зеленими та бронзово-золотими колами.

Це досить вражаюче
Це досить вражаюче

І все ж таки, чи можуть павичі літати? Відповідь - так. Дослідники виявили, що павичі справді можуть літати і хвости, мабуть, аж ніяк не заважають їм підніматися вгору. Ще в 2014 році вчені зосередилися на тому, щоб зрозуміти, як павич шлейф впливає на здатність птахів літати і виявили, що він зовсім не має жодного згубного впливу на льотні характеристики птиці під час зльоту.

"Частково це пов'язано з низьким опором хвоста, що в свою чергу означає, що він не дуже вплине на здатність павичів відриватися від землі", - написали автори статті 2014 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube