У засипаних тунелях під будинком Миколи Коперника знайшли старовинний пристрій

Це металевий пристрій, також відомий як дільник, який вчені використовували для точних вимірювань у картографії, геометрії та астрономії

Археологи, розкопки, астрономія, наука, вчений, історія, Коперник, артефакт
Автентичність артефакту вже підтвердили та орієнтовно датували його XV-XVI століттями.

Археологи в Польщі знайшли 500-річний компас, який, схоже, належав Миколаю Копернику. Вчений найбільш відомий своєю геліоцентричною моделлю Сонячної системи, в якій планети обертаються навколо Сонця, а не навколо Землі, як якийсь час вважалося. Про знахідку повідомляє LiveScience.

Це двосторонній металевий пристрій, також відомий як дільник, який вчені використовували для точних вимірювань у картографії, геометрії та астрономії. Знахідку XVI століття виявили в мережі підземних тунелів під канонічними садами польського міста Фромборк, де жив, працював та помер Коперник. Це вже третій подібний екземпляр, знайдений у Польщі.

артефакт Коперника 1
Розкопаний у Польщі компас XVI століття міг належати Миколаю Копернику.

Польські археологи отримали дозвіл на розвідку та використовували георадар для пошуку тунелів. Їхня робота окупилася - той справді виявив вхід. Розкопки ґрунту в тунелях виявили багатовіковий компас. Автентичність артефакту вже підтвердили та орієнтовно датували його XV-XVI століттями.

"Дуже ймовірно, що це був предмет Миколая Коперника, оскільки ми проводили роботи в одному з його садів", - засвідчили археологи. 

Чим славетний Коперник

На додаток до припущення, що планети Сонячної системи обертаються навколо Сонця, а не навколо Землі, Коперник припустив, що наша планета здійснює один оберт навколо своєї осі на день. Він також припустив, що повільні зміни напрямку осі Землі викликають рівнодення.

артефакт Коперника 2
Коперник розгадав таємниці світу, який ми знаємо сьогодні!

Миколай Коперник прожив значну частину свого життя у Фромборку і певний час був духовною особою місцевого кафедрального собору.

"Ця знахідка має велике історичне значення (...) відкриття цього інструменту дає нам унікальне розуміння методів роботи Коперника та його впливу на розвиток науки в Європі", - пояснили історики своє ставлення до знахідки.

Компас вже передали Музею Миколая Коперника, у колекції якого є схожа річ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube