ТОПТЕМА:

У небі України з'явилося унікальне явище - падаючі зірки з хвоста дракона

Коли можна побачити метеорний потік Драконіди

Люди та зоряне небо
Хоча прогнозується, що кількість метеорів буде нижчою, ніж у попередні роки, вдалий момент для спостереження все ж залишається

Цього тижня українці зможуть побачити пік метеорного потоку Драконіди. Найбільша кількість "зірок, що падають" очікується 8 і 9 жовтня. Драконіди є не найактивнішим метеорним потоком, проте можна буде побачити приблизно 10 метеорів, що падають, на годину.

Хоча очікується, що це не буде одним із найкращих метеорних потоків року, особливість Драконід робить їх надзвичайно привабливими для спостерігачів за небом: в той час, як більшість метеорних потоків найкраще спостерігати в ранні досвітні години, метеори Драконіди можуть з'являтися в будь-який час після настання темряви, пише Live Science. Це пов'язано з тим, що Дракон - сузір'я, з якого вони походять, - обертається навколо Полярної зорї раз на 24 години. Тому Дракона завжди видно в Північній півкулі в ясному небі.

За даними Американського метеорного товариства, Драконіди - це змінний метеорний потік, що означає, що очікується скромна поява зірок, що падають, з невеликою ймовірністю сильної активності. Проте на піку можна спостерігати до 10 падаючих зірок на годину.

Якщо більшість метеорних потоків добре видно тільки перед сходом Сонця, то Драконіди можна спостерігати відразу ж після настання темряви, тобто практично всю ніч
Якщо більшість метеорних потоків добре видно тільки перед сходом Сонця, то Драконіди можна спостерігати відразу ж після настання темряви, тобто практично всю ніч

Цього року пік метеорного потоку настане у сприятливий час. 8 жовтня буде видно зростаючий півмісяць із Венерою на заході, яка зайде через кілька годин після заходу сонця. Тобто, місячне світло не заважатиме спостереженням.

Метеорний потік Драконіди, як і всі метеорні потоки, є уламками комет, які залишилися після того, як ці крижані об'єкти підлетіли близько до Сонця. Джерелом Драконід є короткоперіодична комета 21P/Джакобіні - Ціннера, яка здійснює повний оберт навколо Сонця за 6,5 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube