Найпотужніший зорепад року: які метеорні потоки можна побачити найближчим часом

У другій половині року Земля стикається з багатьма метеорними потоками, але побачити їх найкраще можна перед світанком

Метеоритний дощ
Перші провісники метеоритного дощу Персеїди почнуть з'являтися на нічному небі з 25 липня

Метеорний дощ Персеїд повертається на наше небо у липні 2024 року, щоб розпочати літній сезон зорепадів. На піку активності потоку в ніч з 11 на 12 серпня у небі буде видно від 50 до 100 яскравих метеорів на годину. Однак перші попередники метеорного потоку Персеїди з'являться вже 25 липня.

Метеорний потік Дельта-Акваріди незабаром висвітлить небеса Землі. Хоча це не один із найбагатших щорічних метеорних потоків, пік Дельта-Акваріди цього року припадає на ідеальні умови. Він також настає під час кількох інших метеорних потоків, включаючи метеорний потік Персеїди, пише Live Science.

Свого максимуму це яскраве астрономічне явище досягне вночі з 11 на 12 серпня, коли в небі буде видно 50-100 яскравих метеорів на годину. Перші провісники метеорного потоку Персеїди з'являться приблизно 25 липня. А останні метеори можуть бути помітними до 18 серпня. Однак цей метеорний поток має широкий пік. Це хороші новини для спостерігачів за небом, тому що його максимальна частота "зірок, що падають" зазвичай триває кілька ночей по обидва боки від дати технічного піку. Його падаючі зірки також мають тенденцію рухатися досить повільно, що робить їх помітнішими.

Умови для пікових ночей дельта-Акварид цього року добрі. Завжди важливо шукати метеори лише тоді, коли місяць заходить, бо це єдиний час, коли небо досить темне, щоб їх легко побачити. Повний липневий Оленячий місяць зійде 21 липня, задовго до піку потоку. До 28 липня місяць досягне фази останньої чверті, що означає, що вона зійде після опівночі, а потім продовжить підніматися приблизно на 50 хвилин пізніше кожного наступного вечора. Це робить годину до і після опівночі найкращим часом для спостереження за дельта-Акваридами цього року.

Всі метеорні потоки названі на честь сузір'я, з якого, мабуть, походять їх "зірки, що падають". У випадку з дельта-Акваридами це сузір'я Водолія, яке знаходиться на південному небі між сузір'ями Козерога та Риб. Через своє становище на південному небі дельта-Акваріди найкраще видно з Південної півкулі.

Падаючі зірки - це метеороїди - невеликі кам'янисті частинки, які потрапляють в атмосферу Землі. Ці частки, що падають, нагріваються і випаровуються, вивільняючи енергію, видиму як смуги світла в нічному небі. Метеорний потік Дельта-Акваріди викликаний пилом та сміттям, залишеним у внутрішній частині Сонячної системи комплексом комет під назвою 96P/Machholz. Під час піку Дельта-Акваріди очікується до 20 метеорів щогодини.

Крім того, будуть інші метеорні потоки, які люди зазвичай називають "падаючими зірками". Коли метеори стикаються з атмосферою Землі, їхня енергія руху швидко розсіюється у вигляді тепла та світла, через що створюються такі короткочасні смуги світла. Спостерігати за ними найкраще перед світанком у такі дати:

  • з 10 липня по 15 серпня - метеорний потік Капрікорніди, пік якого настане 26 липня;
  • з 12 липня по 23 серпня - метеорний потік Дельта-Акваріди з дуже яскравими метеорами, пік активності - 28 липня;
  • з 3 липня по 15 серпня - метеорний потік Альфа-Капрікорніди з піком 31 липня;
  • з 15 липня по 25 серпня - метеорний потік Йота-Акваріди, пік активності - 6 серпня;
  • з 3 по 28 серпня - метеорний потік Каппа-Цигніди, пік явища - 17 серпня.

Всі потоки найкраще спостерігати неозброєним оком, але літо - чудовий час, щоб зайнятися спостереженням за зірками з новим біноклем або хорошим телескопом на задньому дворі, тоді як безліч планет, супермісяців і комет прямують до нічного неба поряд з вами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube