У мороз смартфон тупить, а в спеку старіє: що відбувається з акумулятором

Читать на русском

Існує ідеальна температура для техніки - це 15-35°C.

Читать на русском
Батарейки, спека, холод, погода, вчені, наука, технології
Хімічні реакції можуть прискорюватися при підвищенні температури і сповільнюватися при її зниженні.

Існує ідеальна температура для техніки - це 15-35°C.

Акумулятори зробили можливими велику кількість технологічних досягнень. Проте у них є власні вимоги до експлуатації, невідповідність яким може призвести до втрати заряду чи некоректної роботи пристрою. І це - температура, при якій акумулятори найкраще працюють. Відомо, що погода здатна впадати у крайнощі, тож знати, як убезпечитись не буває зайвим, пише IFLScience.

Батареї накопичують і віддають електроенергію на вимогу. Вони роблять це завдяки хімії. Під час заряджання вони зберігають енергію у вигляді потенційної. Під час використання хімічні реакції вивільняють цю енергію у вигляді електрики, живлячи пристрої. Важливо, що батареї, такі як літій-іонні акумулятори в телефонах, планшетах і багатьох інших гаджетах, мають оптимальну робочу температуру 15-35°C. За межами цього діапазону вони стають небезпечними.

Що відбувається з акумуляторами в спекотну погоду

Як пояснювалося вище, ключовим моментом у роботі батарейок є хімічна реакція, яка перетворює потенціал в електрику. Хімічні реакції можуть прискорюватися при підвищенні температури і сповільнюватися при її зниженні . Це може означати, що електрична реакція, а отже, і розряд, відбувається швидше при вищій температурі і повільніше при нижчій. Але це ще не вся історія.

Існує також внутрішній опір, який також може залежати від температури. У деяких акумуляторів внутрішній опір найнижчий при кімнатній температурі, тому при підвищенні температури опір зростає. Це може здатися способом збалансувати швидку реакцію і забезпечити стабільну потужність, але це не завжди так. Внутрішній опір вироблятиме більше тепла, що може призвести до ефекту розряду, який може серйозно пошкодити батарею.

Хоча при вищій температурі батареї можуть мати кращу продуктивність, вони також швидше старіють, а це означає, що вони слугують коротший час.

Чи розряджаються акумулятори швидше в холодну погоду

Тож чи краще тримати акумулятор у холоді. Знову ж таки, інша крайність теж не є ідеальною. Якщо у вас є пристрій, що працює від батареї, наприклад, мобільний телефон, який не може ефективно розсіювати тепло, ви можете помітити, що він працює краще в холодний зимовий день порівняно зі спекотним літнім. Але це не означає, що холод автоматично краще.

Повільніша хімічна реакція означає менший електричний струм, а внутрішній опір збільшується з пониженням температури, що означає ще менший струм. Тому по-справжньому холодна погода може унеможливити використання акумулятора, наприклад, в автомобілі. Зазвичай автомобільні акумулятори постачаються з мінімальним струмом, який вони гарантують, що можуть генерувати для холодного запуску двигуна.

При температурі нижче точки замерзання води літій-іонні акумулятори демонструють низьку продуктивність: ємність розряду різко знижується, а батареї в цілому стають менш активними.

Як зберігати батареї

Під час використання акумуляторів ви можете не контролювати елементи, але при зберіганні ви повинні їх контролювати. Зберігайте їх в сухому прохолодному місці, подалі від вологи та прямих сонячних променів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.