На Філіппінах запускають літаючий автомобіль - стрибати між островами

Читать на русском

Він може рухатись по землі та має функцію звичайного літака.

Читать на русском
США, розробки, літаюче авто, Філіппіни
Рух такого апарату поки що регулюють існуючі правила дорожнього та повітряного руху.

Він може рухатись по землі та має функцію звичайного літака.

Автомобілі, що пересуваються повітрям, на кшталт тих, які всі ми бачили у фантастичному бойовику з Брюссом Віллісом та Мілою Йововоч "5 елемент", вже не є чимось, що залишається за межею людських можливостей та розуміння. Простіше кажучи, людство стоїть за крок від того, аби широко використовувати такі авто. Деякі з них вже представили громадськості, а деякі - перебувають на стадії розробки. 

Диво з Філіппін

Так, розробники винайшли концепт незвичайного транспортного засобу, що поєдную в собі футуристичний мінівен та задню частину літака. Він зможе пересуватися по землі та здійматися в повітря, запевняють його творці. А винайшли його для подорожей островами. Модель авто отримала назву Luft Pinoy, вона є проектом електричного літального апарату вертикального зльоту і посадки.

Літальний апарат EVTOL розробляють як спосіб подолання 7101 острова, що входять до складу Філіппінського архіпелагу. Над ним працює стартап LuftCar з Флориди та філіппінська компанія eFrancisco Motor Corporation. Прототип планується завершити до кінця 2024 року. Передбачається, що літаюче авто перевозитиме вантажі, пише Live Science.

Дизайн вантажного літаючого авто 

Як зазначили критики, він приємно вражає простотою - це мінівен, що працює на водневих паливних елементах або електричних батареях для наземних перевезень. Коли мінівен повинен піднятися в небо, він використовує підрамник, який кріпиться до планера з чотирма пропелерами та власною водневою силовою установкою.

Це фактично перетворює фургон на невеликий літак, який може злітати і сідати вертикально, без необхідності злітно-посадкової смуги. Виглядає авто не надто витончено, проте літати та перевозити вантажі точно зможе, переконані його розробники. 

Про спалювання водню

Літаки на водневих паливних елементах вже піднялися в повітря. Водень перспективніший для підйому ваги, ніж акумулятори, зазначили розробники. Це гарантує також більшу дальність поїздки. Порівняно з літій-іонними акумуляторами, водневі паливні елементи також є більш енергоємними, їх можна заправити за лічені хвилини після вичерпання заряду, так само, як автомобіль, що працює на бензині.

Схоже, що таке авто не знатиме перешкод.
Схоже, що таке авто не знатиме перешкод.

Про законодавчі труднощі

Зазначається, що складність у розвитку галузі також полягає в тому, що поки що законодавча база, яка б регулювала польоти таких авто, відсутня. Якщо робочий прототип Luft Pinoy з'явиться цього року, його, швидше за все, стримуватиме відсутність загального законодавства і законотворчості щодо використання літаючих автомобілів.

Про існуючі правила 

У США виробники повинні спочатку подолати регуляторні бар'єри, перш ніж транспортні засоби EVTOL зможуть почати літати. Наразі літаючі авто повинні дотримуватися всіх правил дорожнього руху, як і будь-які інші автомобілі, а також вони мають такі ж обмеження, як і малі літаки, оскільки не можуть злітати або сідати на дорогу, окрім як у надзвичайних ситуаціях.

Федеральне ж управління цивільної авіації США має на меті запровадити використання електромобілів до 2028 року. Його план впровадження Advanced Air Mobility описує всі кроки щодо сертифікації та експлуатації літаючих авто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.