У Китаї розробили власний ChatGPT, який вивчив ідеї Сі Цзіньпіня

Читать на русском

Наразі його використовують у дослідному центрі, але згодом представлять великій кількості користувачів

Читать на русском
Chat Xi PT у Китаї
У Китаї розробили чат-бот Chat Xi PT. Колаж: Інформатор

Наразі його використовують у дослідному центрі, але згодом представлять великій кількості користувачів

У Китаї створили власну версію чат-боту ChatGPT зі штучним інтелектом, яка отримала назву Chat Xi PT. Його вже представила державна канцелярія країна. Ця велика мовна модель навчається на думках та ідеях глави КНР Сі Цзіньпіна.

Про це повідомляє Financial Times. Чат-бот поки що використовують у дослідному центрі, але пізніше він стане доступним для більшої кількості користувачів.

Зазначається, що мовна модель навчається на "Ідеях Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайською специфікою нової епохи". Це політична філософія лідера Китаю, що заснована на його працях. Водночас Chat Xi PT вивчає й іншу офіційну літературу, надану інтернет-регулятором.

“Експертиза та авторитет корпусу гарантують професіоналізм створюваного контенту”, – заявили у канцелярії інтернет-інформації.

Відомо, що чат-бот наразі використовують у дослідному центрі при інтернет-регуляторі. Згодом його обіцяють представити широкому колу користувачів, як розповів один із учасників проєкту. 

Китайська модель може відповідати на запитання, створювати звіти, узагальнювати інформацію та перекладати з китайської на англійську мову. Видання називає Chat Xi PT відповіддю китайської влади на ChatGPT американської компанії OpenAI.

Штучний інтелект в Китаї

У 2023 році стало відомо, що Китаю вдалося купити американські комп’ютерні мікросхеми щонайменше 12 разів за останні два з половиною роки, обходячи американські санкції. За даними Центру безпеки та новітніх технологій, КНР зацікавлена у чіпах через розвиток технологій штучного інтелекту. 

За останні п'ять років китайці досягли значних успіхів у цій розробці, і навіть заявляли, що хочуть стати світовими лідерами галузі до 2030 року. Штучний інтелект китайські урядовці також планують використовувати у військових і допоміжних цілях. 

Нагадаємо, що компанія Limx Dynamics з Китаю представила результати випробувань свого робота P1. Протягом тестів цей робот успішно пройшов перешкоди різної природи. Він без зусиль підіймався на круті схили з великою кількістю каміння, а також легко подолав глибокі канави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.