В Китаї презентували випробування двоногого робота, який долає складну навіть для людей місцевість

Робот P1 зумів успішно адаптуватися до нового оточення

Робот Limx Dynamics
До цього робота тестували тільки у лабораторії, він не знав, що є лісиста місцевість

Компанія Limx Dynamics з Китаю представила результати випробувань свого робота P1. Протягом тестів цей робот успішно пройшов перешкоди різної природи. Він без зусиль підіймався на круті схили з великою кількістю каміння, а також легко подолав глибокі канави.

Відповідне відео з'явилося у Ютуб-каналі компанії. На ньому показано, як робот справляється з різними перешкодами.

Робот має форму невеликої платформи з ніжками. Його можна використовувати в різних галузях, починаючи від рятувальних операцій і закінчуючи сільським господарством.

За допомогою Reinforcement Learning (RL) китайський робот P1 відправився на гору Танланг у Шеньчжені. Головна вершина гори має висоту 430 метрів і займає площу 1000 квадратних кілометрів. Робот успішно пройшов складне тестування в абсолютно непередбачуваному лісовому середовищі. Він активно маневрував серед різних складних місць.

Як пише Medium, у цьому експерименті найбільшою відмінністю між лісовим оточенням та лабораторією чи міськими умовами є те, що немає двох однакових сценаріїв: кожен куток, кожен схил або рівнина є унікальним. Проте він зумів успішно адаптуватися до нового оточення, маневруючи в непередбачуваному лісі.

Цей досягнутий успіх пояснюється систематичним навчанням з підкріпленням від LimX Dynamics. Воно гарантує, що навчені стратегії є ефективними, придатними для використання та надійними у реальних умовах. Від підніжжя до вершини гори ландшафт раптово змінюється. Заплетені ліани, вивітрені піски та неправильно сформовані котли – це лише деякі з перешкод, з якими P1 зіткнувся в цьому випробуванні. Такі умови є дикими для робота, який раніше не зустрічався з такими сценаріями. І навіть для людей навігація в такому оточенні є важкою задачею.

Що ще відомо про робота P1 від LimX Dynamics

P1 є інноваційним двоногим роботом, який є важливою платформою для систематичної розробки та модульного тестування навчання з підкріпленням. Він використовується для розвитку досліджень та ітерацій базових навичок двоногого руху. Успіх P1 у подоланні лісового рельєфу є свідченням систематичних досліджень та розробок LimX Dynamics у галузі навчання з підкріпленням.

Крім руху, LimX Dynamics продовжує робити значні кроки в області маніпуляцій і локомотивів для гуманоїдних роботів, і майбутні плани включають розширення цих розробок.

Компанія LimX Dynamics і роботи-гуманоїди

LimX Dynamics - це універсальна компанія, що спеціалізується на роботах загального призначення з використанням передових наукових і технологічних розробок світового рівня. Вона зосереджена на дослідженні, розробці та виробництві унікальних роботів, які базуються на Embodied AI. Лінійка продуктів включає гуманоїдних роботів, колісних чотириногих роботів, а також програмне та апаратне забезпечення. Ці роботи широко використовуються у секторах, таких як автомобільне виробництво, промислові інспекції, логістика, спеціальні операції та побутові послуги, обслуговуючи як B2B, так і B2C ринки.

Починаючи з 2005 року, компанія співпрацює з відомими вченими та авторитетними установами по всьому світу, щоб проводити передові дослідження в галузі робототехніки, програмних алгоритмів та штучного інтелекту. Мета — досягнути проривних інновацій у робототехніці, щоб розв'язувати ключові проблеми галузі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський підкреслює загрозу, яку становлять КАБ-и, особливо в контексті стратегії Росії. Обговорюється можливість протистояти їм засобами F-16, про які анонсовано зʼявлення в червні. Проте докладні характеристики цих літаків залишаються невідомими. Як вважає Храпчинський, на що можемо розраховувати — на сучасні чи застарілі моделі, і які ракети вони потенційно зможуть нести?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube