Зміна клімату може спричинити захворювання мозку в людей.
Огляд багатьох досліджень б'є на сполох щодо ще одного серйозного наслідку зміни клімату. На жаль, ті, хто доклав до екологічної кризи найменше зусиль, стикаються з найтяжчими її наслідками. Вплив кризи на здоров'я стає все більш очевидним, і, схоже, що захворювання, які впливають на мозок, ймовірно, також будуть спровоковані зміною клімату, пише IFLScience.
Автори нового дослідження проаналізували 332 роботи за період з 1968 по 2023 рік. Їхні висновки показали, що ймовірний негативний вплив зміни клімату на неврологічне здоров'я буде значним. Вони розглянули 19 нервових захворювань, включаючи:
Вони також розглянули поширені психіатричні розлади, такі як:
Екстремальні погодні явища, спричинені кліматичною кризою, зокрема, хвилі спеки та заморозки посилюють фактори ризику. Вчені виявили, що ризик захворюваності, госпіталізації та смертності від багатьох психічних розладів пов'язаний з підвищенням температури навколишнього середовища, добовими коливаннями температури або екстремально високими та низькими температурами. Існують чіткі докази впливу клімату на захворювання мозку, особливо інсульт та нейроінфекції, дійшли висновку лікарі.
Кліматичні зміни, які, як було показано, впливають на захворювання мозку, включають екстремальні температури - як низькі, так і високі, а також більші температурні коливання протягом дня - особливо, коли ці показники були сезонно незвичними. Нічні температури можуть бути особливо важливими, оскільки вищі температури вночі можуть порушити сон. Поганий сон, як відомо, загострює низку захворювань мозку.
Концепція кліматичної тривоги є додатковим, потенційно вагомим фактором впливу. Багато захворювань мозку пов'язані з підвищеним ризиком психічних розладів, включаючи тривожність. Такі мультизахворювання можуть ще більше ускладнити наслідки зміни клімату та адаптацію.
Ще один фактор, що викликає занепокоєння, це те, що люди з психічними або неврологічними захворюваннями можуть не мати адекватної підтримки. Натомість можуть бути обмежені в тому, щоб звернутися за допомогою в умовах погіршення екологічної ситуації. Це особливо стосується людей з деменцією.
Нинішній стан кліматичної кризи викликає занепокоєння, а майбутнє може виглядати значно гірше, якщо політичні лідери не займуть рішучу позицію.
"Ця робота відбувається на тлі тривожного погіршення кліматичних умов (...) Досліджень щодо впливу клімату на мозок, мало. Це робить перспективне планування - складним завданням", - підкреслили вчені.
Але ми можемо вжити заходів, щоб запобігти цьому. Є дії, які ми можемо і повинні зробити вже зараз. Політичні лідери мають зайняти геть іншу позицію, втім, багато чого залежить і від усвідомленості кожного з нас. Для початку просто почніть сортувати сміття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.