Тупо торгують підробками: штучний інтелект викрив найвідоміший інтернет-аукціон планети

Роботи митців Моне та Ренуара належать до 40 фальшивих картин, які виставляються на продаж на eBay.

Кримінал, злочин, підробка, картини, eBay, продаж, мережа, штучний інтелект
Насправді фальшивок набагато більше.

На eBay продавали, в тому числі, підробки полотен французських художників Клода Моне й Огюста Ренуара, але штучний інтелект розпізнав їх. Спеціалісти кажуть, що ті сорок картин, які визначили, як фальшиві - це лише "верхівка айсберга" серед фейків в мережі. 

Фахівці з автентифікації творів мистецтва розповіли, що застосували передову технологію штучного інтелекту (ШІ) до зображень, рекламованих на онлайн-платформі, і були шокована, виявивши, що багато з них мають "високу ймовірність" бути "неавтентичними", пише The Guardian. Алгоритм визначив їх усі як підробки. 

"Ми подивилися та завантажили кілька зображень, і скрізь були підробки. Все, що ми проаналізували, виявляється не справжнім мистецтвом, негативна ймовірність приблизно з 95%", - повідомили вчені.

Вони впевнені, що це ще далеко не все, і проблема може бути куди масштабнішою й серйознішою, ніж можна собі уявити. 

"Є чіткі ознаки того, що там є велика проблема. Ми вважаємо, що людей слід попередити", - додали науковці.

Платформа з продажу товарів відреагувала

Серед фотографій, які тести ШІ визнали підробками, одна, рекламована як робота худодника Моне, під назвою "Ліс зі струмком" з ціною 599 тисяч доларів США. Ще одна робота була представлена як полотно Ренуара, вартістю 165 тисяч доларів. При цьому на сайті eBay зазначено, що там не дозволений продаж підробок. Представники компанії прокоментували ситуацію наступним чином: 

"Продаж підроблених товарів суворо заборонений на eBay, і ми прагнемо гарантувати, що товари, які продаються на нашій платформі, є справжніми".

Там пояснили, що нібито застосовують багаторівневу технологію перевірки, також засновану на ШІ, а також з доромогою професійно підготовлених дослідників eBay і програми захисту покупців. У 2022 році eBay заздалегідь заблокував публікацію 88 мільйонів підозрюваних підробок, а 1,3 мільйона товарів видалили з платформи після перевірки слідчим компанії. В сьогоднішній історії компанія вже також видалила один з елементів, названий фейковим. 

А що ж продавці фейкових полотен...

Журналісти зв’язалися з продавцем нібито картини Ренуара з Флориди від імені користувача eBay. Той відповів, що не торгує підробками, проте його пропозиція щодо продажу полотна дійсно зникла. А от продавець буцімто полотна Моне має антикварну сторінку користувача eBay й також базується в США. Він на запит про коментар не відповів.

В описі до картини нібито Клода Моне зазначено, що вона "є оригіналом 1867 року, написаним олією на полотні, підписаною та датованою Клодом Моне. Картина не в ідеальному стані", далі зазначається, що її нинішній власник не має уявлення про її походження (звідки тоді така впевненість, що полотно є оригіналом?), проте володіє нею понад 20 років.

Не купуйте мистецтво на eBay: нова революційна технологія 

Ця технологія використовує два типи штучної нейронної мережі для аналізу робіт художників у складних деталях, від візерунків мазків до кольорових палітр. Її вже застосували до понад 500 робіт у різних колекціях. Це дало картині Рубенса в Національній галереї "Вид на Хет Стен рано вранці" ймовірність 98,76% на користь художника. Але це також поставило під сумнів приписування фламандському майстру "Самсона і Даліли", підтвердивши давні сумніви деяких критиків, що це лише копія.

Технологія також підтримала ідентифікацію оскаржуваних робіт, таких як автопортрет Вінсента Ван Гога 1889 року в Національному музеї в Осло. Нова технологія змінила здатність ідентифікувати підробки в Інтернеті. Тепер можна взяти й проаналізувати будь-яке зображення з мережі, а результат буде вже за 10 хвилин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube